Connect with Us

All posts tagged "barcelona"

La Liga 19:22 - 3 Korrik, 2020

Humbi vëllain nga overdoza, ish-futbollisti i Barcelonës i përlot të gjithë me deklaratën

Ish-ylli i Celtic, Henrik Larsson, ka folur për herë të parë për humbjen e vëllait të tij. Suedezi në një intervistë për “Lockdown Tacticks Podcast”, tregoi...

La Liga 11:08 - 3 Korrik, 2020

“Bombë’ nga Spanja/ Mesi ndalon rinovimin dhe largohet nga Barcelona në vitin 2021

Është përfolur shpeshherë se Lionel Mesi mund të ndryshojë destinacion në fundin e karrierës për të gjetur motive të reja. Ajo që e favorizon argjentinasin është...

40 mijë tifozë në stadiumin mitik, Barcelona përgatitet për ndeshjen e madhe
La Liga 18:44 - 22 Qershor, 2020

40 mijë tifozë në stadiumin mitik, Barcelona përgatitet për ndeshjen e madhe

Barcelona dëshiron të hapë dyert dhe ta mbushë në mënyrë të pjesshme stadiumin “Camp Nou” për ndeshjet e mbetura në kampionati spanjoll. Skuadra katalanase planifikon që...

Sport 16:01 - 5 Qershor, 2020

Barcelona në ankth, Messi ka edhe pesë ditë kohë për të ikur falas

Leo Mesi dhe Barcelona janë dy emra, që i kanë dedikuar vetet njëri-tjetrit. Argjentinasi nuk është tunduar kurrë për të lënë stadiumin “Camp Nou”, ndaj milionave...

Aktualitet 22:31 - 26 Shtator, 2018

Barcelona nuk di të fitojë/ Leganes bën surprizën e madhe

Ndeshja midis Leganes dhe Barcelonës u mbyll me një rezultat befasues. Edhe pse Coutinho shënoi që në minutën e 12 me Coutinhon, Leganes arriti të përmbysë...

Aktualitet 13:01 - 14 Gusht, 2018

Zyrtare/ Real Madrid dhe Barcelona nënshkruajnë marrëveshjen e madhe

Dy gjigandët e La Liga-s kanë nënshkruar marrëveshjen që i lejon tifozët të shikojnë çdo ndeshje të tre sezoneve të ardhshme falas në Facebook. Ndeshjet kryesore...

Aktualitet 12:06 - 14 Gusht, 2018

Pogba te Barcelona? Vjen konfirmimi zyrtar

Konsulenti ndërkombëtar i Barcelonës, Ariedo Braida, në një intervistë për “Tuttosport” ka komentuar merkaton e Barcelonës. Ekipi ktalanas ka bërë përforcime të mëdha këtë merkato, por...

Aktualitet 13:03 - 13 Gusht, 2018

Aksident fatal/ Humbin jetën 12 tifozë të Barcelonës së Guayaquilit

Të paktën 12 persona kanë humbur jetwn dhe më shumë se 30 të tjerë kanë mbetur të plagosur, pasi autobusi i skuadrës së Barcelonës së Guayaquilit...

Aktualitet 10:08 - 12 Gusht, 2018

Zyrtare/ Ky do të jetë pasardhësi i Andres Iniesta te Barcelona

Barcelona do të luajë sot finalen e Superkupës së Spanjës kundër Sevilla-s. Ekipi katalanas ka bërë publike dhe numrat e lojtarëve për sezonin e ri. Të...

Uncategorized 14:13 - 10 Gusht, 2018

Barcelona do Champions League/ Ky është super formacioni

Ekipi i Barcelonës ka qenë shumë aktiv këtë merkato duke berë disa afrime cilësore. Synimi është i qartë, duan të fitojnë me patjetër Champions League. Sigurisht...

Aktualitet 15:17 - 7 Gusht, 2018

E padëgjuar më parë/ Barcelona bën çmendurinë për Paul Pogba

Barcelona është e vendosur të bëjë gjithçka për të transferuar në “Camp Nou”, kampionin e botës, Paul Pogba. Oferta e parë e dërguar për të, u...

Aktualitet 19:31 - 6 Gusht, 2018

Klubi më i mirë Barcelona apo Bayerni? Ja si përgjigjet Vidal

Arturo Vidal u prezantua sot te Barcelona ku pranoi se largimi i tij nga Bayern Munichi është një hap i madh para për karrierën e tij....

Aktualitet 15:59 - 6 Gusht, 2018

Vidal tregon të vërtetën/ Ja pse zgjodha Barcelonën dhe jo Manchesterin

Arturo Vidal u transferua te Barcelona për një tarifë që mendohet të jetë afërsisht 20 milionë paundë, disa herë më e ulët në krahasim me shumën...

Aktualitet 18:11 - 2 Gusht, 2018

Nxehet merkato/ Barcelona kërkon ti “rrëmbejë” mesfushorin Interit

Inter ka frenuar tratativën për Vidal, pas idesë së re për transferimin e yllit kroat të Real Madrid, Luka Modriç. Barcelona ka shfrytëzuar këtë situatë dhe...

Aktualitet 21:24 - 26 Gusht, 2017

Barcelona sfidon terrorizmin/ Video-live

Pas atentatit që la katërmbëdhjetë viktima e njëqind të plagosur në qytetin e Barcelonës, mbrëmjen e sotme mijëra qytetarë të kryeqytetit spanjoll kanë dalë për të...

Aktualitet 09:44 - 18 Gusht, 2017

Pas Barcelonës tentativë terrori edhe në Cambril

Të paktën 13 të vdekur dhe më shumë se 100 të plagosur- ky është bilanci tragjik i sulmit terrorist të së enjtes në Barcelonë. Në Cambril...

Uncategorized 11:17 - 16 Maj, 2015

La Liga/ Sot ora 19:00 Atletico Madrid – Barcelona

Vincente Calderon pret sfiden fantastike ku udhetuesit “blaugrana’mbas suksesit ne champions presin te kurorezohen dhe kampione. Nje duel me shume interes dhe per vendasit “rojiblanco’ te...