Connect with Us

All posts tagged "banoret"

Djegia e lëndëve toksike në trikotazhin e Korçës/ Ministria e Mbrojtjes: U shuan 2 vatra aktive
Aktualitet 10:59 - 21 Shkurt, 2021

Djegia e lëndëve toksike në trikotazhin e Korçës/ Ministria e Mbrojtjes: U shuan 2 vatra aktive

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar për rastin e djegies së lëndëve kimike në ish repartin e trikotazhit në Korçë, ku tha se u evidentuar dy vatra...

Video-“Ku e di ti çfarë është e majta”/ I riu vë në siklet Ramën: Jam një shkallë më lart se ty
Politikë 19:29 - 17 Shkurt, 2021

Video-“Ku e di ti çfarë është e djathta”/ I riu vë në siklet Ramën: Jam një shkallë më lart se ty

Kryeministri Edi Rama, së bashku me kreun e bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj, kanë qenë sot në Farkë ku janë...

Shkodra ende nën ujë, mbarojnë rezervat ushqimore dhe lënda drusore, banorët apel qeverisë
Sociale 13:40 - 16 Shkurt, 2021

Shkodra ende nën ujë/ Mbarojnë rezervat ushqimore dhe lënda drusore, banorët apel qeverisë

Moti i acartë me temperatura nën 0 gradë ka vështirësuar edhe më shumë situatën e banorëve në zonat e përmbytura prej më shume se 5 javësh...

Tmerrohen banorët e Lezhës/ Dy shpërthime të fuqishme trondisin Shëngjinin
Kronika 22:19 - 13 Shkurt, 2021

Dy shpërthime të fuqishme trondisin Shëngjinin/ Ushtria dhe SHISH zbret në terren

Dy shpërthime të fuqishme janë regjistruar mbrëmjen e sotmë në Shëngjin. Shpërthimet kanë ndodhur 20 minuta larg njëri-tjetrit ndërsa i pari u dëgjua në orën 9:18...

Skandali me dallimet partiake/ Për të legalizuar shtëpinë duhet të deklarohesh PS-ist deri te brezi i shtatë
Politikë 20:26 - 13 Shkurt, 2021

Skandali me dallimet partiake/ Për të legalizuar shtëpinë duhet të deklarohesh PS-ist deri te brezi i shtatë

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi ka zhvilluar një takim me banorët e zonës “Misto Mame” dhe ata që banojnë në zonën e...

Përmbytjet në Shkodër/ Meta thirrje qeverisë: Shpallni gjendjen e fatkeqësisë natyrore
Sociale 10:53 - 9 Shkurt, 2021

121 shtëpi të rrethuara nga uji/ Si paraqitet sot situata e përmbytjeve në Shkodër

Bashkia e Shkodrës ka dhënë informacion mbi situatën e përmbytjeve. Sipas njoftimit bëhet me dije se hidrometri në Dajç tregon një rritje të nivelit me 3...

Merr flakë një apartament në Tiranë/ Evakuohen banorët
Kronika 13:11 - 8 Shkurt, 2021

Merr flakë një apartament në Tiranë/ Evakuohen banorët

Një aprtament është përfshirë nga flakët mesditën e sotmë në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën e Kavajës, në katin e fundit të pallatit. Polica ka...

Fiks Fare!/ Lumi Drin gërryen tokat bujqësore, banorët: Ndërtimi i një dige na shpëton
Denoncim 22:30 - 2 Shkurt, 2021

Fiks Fare!/ Lumi Drin gërryen tokat bujqësore, banorët: Ndërtimi i një dige na shpëton

Në afërsi të qytetit të Shkodrës ndodhet fshati Bërdicë e Sipërme. Tokat bujqësore të këtij fshati janë buzë lumit Drin. Ka disa muaj që lumi Drin...

Moti i keq djeg transformatorët / Disa fshatra mbeten pa energji elektrike në Gjirokastër
Aktualitet 21:41 - 1 Shkurt, 2021

Moti i keq djeg transformatorët/ Disa fshatra mbeten pa energji elektrike në Gjirokastër

Në disa zona në Qarkun e Gjirokastrës, kanë mbetur pa energji elektrike pasi janë djegur transformatorët për shkak të motit të keq. Mësohet se në fshatin...

“PD e LSI tradhtuan mandatet që u kishte dhënë populli”/ Balla: Është koha t’i çojmë për skrap
Politikë 18:12 - 30 Janar, 2021

“PD e LSI tradhtuan mandatet që u kishte dhënë populli”/ Balla: Është koha t’i çojmë për skrap

Numri dy i PS-së, Taulant Balla ka vijuar edhe sot takimet në Elbasan. Gjatë takimit me qytetarët Balla tha se PD dhe LSI nuk u besohet...

Rreth 200 banesa të përmbytura në Sukth, banorët apel për ndihmë
Sociale 13:26 - 27 Janar, 2021

Rreth 200 banesa të përmbytura në Sukth, banorët apel për ndihmë

Rreth 200 banesa u përmbytën në zonën e Sukthit, pas daljes nga shtrati të lumit Erzen. Gazetari Renaldo Salianji raporton se ditën e sotme uji është...

Rrëshqitje dherash në qarkun e Dibrës/ Bllokohet rruga Peshkopi-Kukës, izolohen 20 fshatra
Sociale 09:50 - 26 Janar, 2021

Rrëshqitje dherash në qarkun e Dibrës/ Bllokohet rruga Peshkopi-Kukës, izolohen 20 fshatra

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar probleme  në një sërë qarqesh në vend. Mësohet se në Qarkun e Dibrës, sipasojë e reshjeve ka pasur edhe...

Video-Durrësi nën ujë/ Banorët përplasen me kryetaren e bashkisë
Sociale 17:29 - 25 Janar, 2021

Video-Durrësi nën ujë/ Banorët përplasen me kryetaren e bashkisë

Durrësi dhe zonat përreth janë zgjuar mëngjesin e kësaj të hënë nën pushtetin e ujit. Mbi mbi 120 familje rezultojnë të izoluara ndërsa niveli i ujit...

Presidenti Meta takim me Avokatin e Popullit: Në fokus problemet e pronave të banorëve të Radhimës, Orikumit, Tragjasit dhe Dukatit
Politikë 19:08 - 21 Janar, 2021

Presidenti Meta takim me Avokatin e Popullit/ Në fokus problemet e pronave

Presidenti Ilir Meta, ka pritur sot në një takim Avokaten e Popullit, Erinda Ballanca. Presidenti Meta i bëri me dije Avokates së Popullit peticionin dhe shqetësimet...

Shpërthimet në Lezhë/ Flasin banorët: Goditjet erdhën nga ajri
Kronika 21:11 - 19 Janar, 2021

Shpërthimet në Lezhë/ Flasin banorët: Goditjet erdhën nga ajri

Dy shpërthime të fuqishme kanë tronditur Lezhën mbrëmjen e sotme. Lidhur me këtë ngjarje, kanë folur dhe banorët e zonës, të cilët shprehen për mediat se...

KSHZ vendos kriteret/ Mbyllen qendra e votimit që nuk kanë më shumë se 300 banorë
Politikë 19:05 - 17 Janar, 2021

KSHZ vendos kriteret/ Mbyllen qendrat e votimit në zonat që nuk kanë më shumë se 300 banorë

Në zonat cilat nuk kanë më shumë se 300 banorë mbi 18 vjeç, nuk do të kenë qendra votimi të hapura në 25 prill. Ky është...

Dëmtimi i rrjetit të tensionit të lartë/ 70% e qarkut të Beratit në errësirë totale
Sociale 23:03 - 12 Janar, 2021

Dëmtimi i rrjetit të tensionit të lartë/ 70% e qarkut të Beratit në errësirë totale

Një defekt në linjën e tensionit të lartë 220 KV të OST-së, ka lënë në errësirë të plotë  pothuasje 70% të qarkut të Beratit. Aktualisht furnizohen...

Protesta në Fier/ Banorët kundërshtojnë marrjen e tokës nga shteti, policia rethon zonën
Aktualitet 10:52 - 12 Janar, 2021

Protesta në Fier/ Banorët kundërshtojnë marrjen e tokës nga shteti, policia rrethon zonën

Ndërtimi i spitalit të Fierit ka sjellë reagim dhe protesta të banorëve që zotërojnë tokat ku do të ngrihet ky objekt. Edhe ditën e sotme, ata...

“Po i helojnë me ujin e pijshëm për të disatën e herë”/ Ish-deputetja e PD, kërkon hetim për banorët e Shupenzës
Politikë 22:52 - 10 Janar, 2021

“Po i helmojnë me ujin e pijshëm”/ Ish-deputetja e PD, kërkon hetim për ngjarjen e Shupenzës

Ish-deputetja e PD në qarkun Dibër, Dhurata Çupi ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale, lidhur me helmimin e banorëve të Shupenzës. Ndërsa shprehet se...

Moti i keq dëmton linjat elektrike në Poliçan e Skrapar/ Mijëra banorë në terr
Sociale 18:56 - 10 Janar, 2021

Moti i keq dëmton linjat elektrike në Poliçan e Skrapar/ Mijëra banorë në terr

Rreth 3000 abonentë në Skrapar, Poliçan e Urë-Vajgurore janë pa energji elektrike që prej mesditës së sotme. Shkak është bërë dëmtimi i kabinave elektrike sipasojë e...

Shkodra nën ujë/ Bashkia apel banorëve: Merrni masa për sigurimin e gjësë së gjallë
Sociale 17:16 - 10 Janar, 2021

Shkodra nën ujë/ Bashkia apel banorëve: Merrni masa për sigurimin e gjësë së gjallë

Reshjet intensive të rëna gjatë ditëve të fundit kanë shkakuar përmbytje të mëdha në të gjithë qarqet e vendit. Në Shkodër 1600 hektarë tokë janë nën...

“Pamje skandaloze”/Luan Rama nxjerr videon nga Selencia: Fondet për rrugën i kaluan te tuneli në Ujin e Ftohtë për të vjedhur!
Politikë 19:59 - 9 Janar, 2021

“Pamje skandaloze”/ Luan Rama nxjerr videon nga Selencia: Fondet për rrugën i kaluan te tuneli në Ujin e Ftohtë për të vjedhur!

Ish-deputeti i LSI-së, Luan Rama ka publikuar një video nga Selenica, ku thekson se kryeministrit Edi Rama nuk ia ndjen fare për banorët e kësaj zone,...

Reshjet shembin urën/ Izolohen banorët në Lezhë
Sociale 19:45 - 9 Janar, 2021

Reshjet shembin urën/ Izolohen banorët në Lezhë

Prurjet e shumta të përrenjve kanë bërë që dhjetra banorë në fshatit Kalivaç të Lezhës të mbeten të izoluar. Shkak është bërë shembja e urës që...