Connect with Us

All posts tagged "banore"

Politikë 13:54 - 19 Janar, 2021

Meta takohet me banorët e Vlorës/ Qeveria të bëjë transparencë për projektet

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me banorë të Radhimës, Orikumit, Tragjasit dhe Dukatit dhe ka biseduar lidhur me projektet të parashikuara të realizohen në zonën...

Përmbytjet nga shiu/ Bushati: Raportimi i vërtetë, shteti është në këmbë
Politikë 22:25 - 11 Janar, 2021

Përmbytjet nga shiu/ Bushati: Raportimi i vërtetë, shteti është në këmbë

Ish-ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ka folur mbrëmjen e sotme për përmbytjet e shkaktuara nga reshjet e dendura të shiut. Bushati shprehu...

Darka e ministrave në Dubai/ Basha vijon me akuza ndaj qeverisë
Politikë 12:31 - 11 Janar, 2021

Qytetarët nën “pushtetin” e ujit/ Basha “zbarkon” në Sukth

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shkuar sot në Sukth të Durrësit, për të parë situatën e krijuar nga përmbytjet. Basha takoi disa prej banorëve...

Sociale 08:48 - 9 Janar, 2021

Rrëshkitje dherash në disa zona të Lezhës/ Rrezikohen banesat

Një ditë pas reshjeve të dendura të shiut që përfshinë vendin, në disa zona të qytetit të Lezhës situata vijon të jetë problematike. Pavarësisht se kushtet...

Kronika 08:11 - 25 Dhjetor, 2020

Terrorizoi banorët dhe qëlloi me armë drejt policisë/ Arrestohet 45-vjeçari, Josif Kavaja

Policia ka arritur të arrestojë Josf Kavaja, 45-vjeçarin i cili qëlloi me armë zjarri drejt policisë në Elbasan pasditen e djeshme. Efektivët e FNSH-së dhe të...

Politikë 12:25 - 23 Dhjetor, 2020

Rindërtimi-Premtimi i Ramës për banorët e Laçit/ Qyteti nuk do të përmbytet më

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Laç ku ka nisur sot ndërtimi i pallateve të reja në bashkëpunim me qeverinë turke, Rama në prezantimin e...

Myslim Murrizi zbarkon në Astir/ I rrëmben Klevis Balliut banorët e Unazës së Re
Politikë 22:09 - 22 Dhjetor, 2020

Myslim Murrizi zbarkon në Astir/ I rrëmben Klevis Balliut banorët e Unazës së Re

Deputeti Myslim Murrizi, ka shkuar mbrëmjen e sotme në zonën e Unazës së Re, ku ka takuar disa banorë dhe ka diskutuar për situatën aktuale në...

Shëndeti 08:37 - 15 Dhjetor, 2020

A duhet të jetë e detyrueshme vaksina?

Fushata historike e vaksinimit masiv historik të Britanisë ka filluar në krahun e një gjysheje 90-vjeçare, shkruante Jessica Murray në The Guardian. Margaret Keenan, një ish...

Aktualitet 21:45 - 2 Dhjetor, 2020

Stop- Një vit pas tërmetit banorëve u kërkojnë të dalin nga shtëpia/ Raporti plot gabime

Ndonëse ka kaluar 1 vit nga tërmeti i 26 Nëntorit, për pallatin 407 tek njësia 4, rruga e Dibrës në Tiranë, banorët thonë se nuk kanë...

Tërmeti dhe rindërtimi/ Rama: Shqipëria do ia dalë, do bëhet shembëlltyrë e profesionalizmit
Politikë 13:59 - 13 Nentor, 2020

Viktimat nga Covid në Shqipëri/ Rama nxjerr grafikun dhe i mbush mendjen qytetarëve

Kryeministri Rama ka publikuar një grafik në rrjetet sociale nëpërmjet të cilit ka demostruar numrin e jetëve të humbura për 1 milion banorë në rajon. Në...

Denoncim 22:03 - 23 Tetor, 2020

Fiks Fare/ Rindërtimi i shkollës, banorët denoncojnë në SPAK, Bashkinë Durrës

Shkolla 9-vjeçare “Bedie Bebeziqi”, në lagjen nr.4 në qytetin e Durrësit, u shemb më 11 maj 2020 me qëllim rindërtimin e saj pas dëmtimeve nga tërtmeti...

Politikë 11:38 - 21 Tetor, 2020

“Rindërtimi”/ Kryemadhi nga Kombinati: Po u përçamë si zogjtë e korbit na marrin për budallenj

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka vijuar ditën e sotme takime në Kombinat me banorët e prekur nga tërmeti. Kryemadhi u shpreh se projekti i rindërtimit...

Banorët e Kakomesë protestojnë para gjykatës së Gjirokastrës/ Kërkojnë legalizimin e pronave
Sociale 13:26 - 8 Tetor, 2020

Banorët e Kakomesë protestojnë para gjykatës së Gjirokastrës/ Kërkojnë legalizimin e pronave

Banorët e fshatit Kakome janë grumbulluar sot me pankarta në duar para gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër dhe kërkojnë legalizimin e pronave. Ata protestojnë për vendimin...

“Do rrisim pagat e mjekëve”/ PD: Mashtrimi i radhës i Ramës, njësoj si me listat e hapura
Politikë 22:10 - 1 Tetor, 2020

Rama tenton të justifikohet për banorët që jetojnë në çadra/ Qytetarët e “masakrojnë” me komente

Kryeministri Edi Rama reagoi sot lidhur me denoncimet e bëra nga Partia Demokratike për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Rama publikoi një video,...

Sociale 10:58 - 27 Shtator, 2020

“Mbrëmë ishte një tmerr nga stuhia”/ Banori i fshatit Mazhë e Madhe rrëfen natën e vështirë në çadër

Fshati Mazhë e Madhe njësia administrative Bubq po përjeton ditë të vështira, pasi shumë familje kanë humbur shtëpitë në tërmetin e 26 nëntorit të vitit të...

Panik në Tiranë/ Zjarr në katin e tretë të një pallati
Kronika 14:43 - 20 Shtator, 2020

Panik në Tiranë/ Zjarr në katin e tretë të një pallati

Banorët e një pallati në Tiranë kanë përjetuar momente paniku pasi një apartament në zonën e Kodrës së Diellit është përfshirë nga flakët. Bëhet me dije...

Sociale 11:56 - 15 Shtator, 2020

Pallati i dëmtur nga tërmeti u klasifikua i banueshëm/ Banorët e Durrësit kallëzojnë në SPAK, Vangjush Dakon

Banorët e një pallati të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit në qytetin e Durrësit kanë depozituar në SPAK një kallëzim penal për ish-kryebashkiakun Vangjush Dako,...

Sa njerëz gjithsej kanë banuar në Tokë?
Blog 08:50 - 13 Shtator, 2020

Sa njerëz gjithsej kanë banuar në Tokë?

Në kohën e këtij shkrimi, faqja “worldometer” e statistikave globale raporton se bota popullohet sot nga 7 miliardë e 810 milionë e 676 mijë njerëz. Një...

Shembja e shkollës në Kamëz/ PD: E vlerësuan si të dëmtuar nga tërmeti, fëmijët bënë mësim deri në 9 mars
Politikë 13:36 - 6 Shtator, 2020

Shembja e shkollës në Kamëz/ PD: E vlerësuan si të dëmtuar nga tërmeti, fëmijët bënë mësim deri në 9 mars

Kreu i degës së PD-së në Kamëz, Flamur Hoxha, ka ngritur akuza ndaj qeverisë gjatë një deklarate për mediat nga shkolla 9-vjeçare “Hillari Klinton”. Hoxha tha...

Banorët e fshatit Flet të Fushë-Arrëzit ngrihen në protest/ Nuk do lejojmë të ndërtohet fabrikë uji
Kronika 11:30 - 6 Shtator, 2020

Banorët e fshatit Flet të Fushë-Arrëzit ngrihen në protestë/ Nuk do lejojmë të ndërtohet fabrikë uji

Ndërtimi i një fabrike uji në fshatin Flet të Fushë-Arrëzit ka shqetësuar banorët. Ata kanë dalë sot në protestë dhe kanë kërkuar që fabrika të mos...

Basha tek familjet e prekura nga tërmeti/ Qeveria i gënjeu, përpiqen të mbijetojnë
Politikë 14:52 - 10 Gusht, 2020

Basha tek familjet e prekura nga tërmeti/ Qeveria i gënjeu, përpiqen të mbijetojnë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka qenë sot në Manzë ku ka takuar familjet, banesat e të cilëve u prekën nga tërmeti. Sipas Bashës qeveria i...

Politikë 11:16 - 10 Gusht, 2020

Publikohet video: Banorët e Barçit në Korçë pa ujë dhe pa infrastukturë

Ish-deputeti i LSI-së Endrit Braimllari teksa ka publikuar një video, ka bërë publik faktin se banorët në Barc të po perballen me mungesen e infrastruktures dhe...

“Duam uji, rrugë, ndriçim dhe kanalizime!”/ Banorët e fshatit Barç në Korçë dalin në protestë
Sociale 12:33 - 6 Gusht, 2020

“Duam ujë, rrugë, ndriçim dhe kanalizime!”/ Banorët e fshatit Barç në Korçë dalin në protestë

Banorët e fshatit Barç në Korçë kanë dalë në rrugë për të protestuar për mungesën e ujit të pijshëm. Ata kanë kërkuar plotësimin e kërkesave të...