Connect with Us

All posts tagged "banese"

Kronika 09:31 - 31 Maj, 2020

Zjarr në një banesë në Patos/ Flakët shkrumbojnë gjithçka

Gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, është përfshirë nga flakët nhë banesë në fshatin Kuqar të bashkisë Patos. Mësohet se zjarri ka rënë në...

Kronika 16:49 - 29 Maj, 2020

Dogji banesën dhe dhunoi gruan/ Arrestohet 51-vjeçari, në pranga edhe një kultivues droge

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, kanë arrestuar në flagrancë dy persona për vepra të ndryshme penale. Mësohet se shtetasi me iniciale...

Kronika 15:34 - 24 Maj, 2020

E rëndë në Korçë/ 20-vjeçarja gjendet e pajetë në banesë

Një ngjarje tragjike është regjistruar mesditën e sotme në qytetin e Korçës. Mësohet se një vajzë, rreth të 20-tave, është gjetur e vetëvarur në banesën e...

Kronika 14:13 - 12 Maj, 2020

Vendosi tritol në dritaren e një banese/ Arrestohet 60 vjeçari në Tiranë

Identifikohet dhe vihet në pranga autori i vendosjes së lëndës plasëse në dritaren e banesës së shtetasit B. H. Sekuestrohen 3 kallëpe me lëndë plasëse, një...

Kultura 16:17 - 9 Maj, 2020

U nda nga jeta dy ditë më parë/ Banesa e Maks Velos shpallet monument kulture

Dy ditë më parë u nda nga jeta në moshën 84-vjeçare arkitekti dhe piktori i njohur Maks Velo, pasi vuante nga anemia e theksuar. Këshilli Kombëtar...

Shëndeti 12:30 - 7 Maj, 2020

“Ulet numri i thirrjeve”/ Brataj: Të infektuarit kërkojnë të trajtohen në banesë

Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj ka treguar sot në mbledhjen e Komitetit Teknik se numri i thirrjeve të qytetarëve ka rënë shumë. Brataj deklaroi se...

Kronika 10:07 - 3 Maj, 2020

Kapet me kallashnikov në banesë/ Arrestohet 36-vjeçari në Tiranë

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, në vijim të punës për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri apo i mbajnë ato në banesë...

Kronika 21:11 - 23 Prill, 2020

67 vjeçari ne Korçë vritet me thikë/ E shoqja e gjen të pajetë para banesës

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë e ndodhur mbrëmjen e sotme në Korçë, ku një person është vrarë me mjet prerës, thikë. Sipas...

Kronika 16:40 - 19 Mars, 2020

“Nuk mund të rri dot i mbyllur brenda”/ I riu tenton të hidhet nga kati i pestë

Një i ri në Durrës, ka tentuar ti japë fund jetës ndërsa ka kërcënuar se do të hidhej nga kati i pestë i banesës. 28-vjeçar ka...

Kronika 20:47 - 2 Mars, 2020

Përfshihet nga flakët një banësë në Korçë/ Evakuohen studentet

Një banesë tre katëshe është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotmë në Korcë. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të xhamisë së vjetër, teksa zjarri ka filluar nga...

Lajme 10:36 - 26 Shkurt, 2020

Bllokohet oxhaku/ Përfshihet nga flakët banesa 4 katëshe

Një ndërtesë katër katëshe është përfshirë nga flakët mëngjeisn e sotëm në Berat. Mësohet se në banesë jetonte një çift të moshuarish të cilët nuk kanë...

Kronika 20:30 - 18 Shkurt, 2020

Përfshihet nga flakët një banesë në Tepelenë/ Zjarrfikësit në vendngjarje

Një banesë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në fshatin Beçisht të Tepelenës. Nga informacionet paraprake, raportohet se fatmirësisht nuk ka të lënduar. Banesa ndodhet...

Kronika 09:28 - 12 Shkurt, 2020

Grabitja dhe plagosja e çiftit në Allias/ Jepete masa e sigurisë për autorët

Jepet masa e sigurisë për autorët e e grabitjes dhe plagosjes së çiftit Petrit dhe Afërdita Laze më 19 janar në Allias, Tiranë. Mësohet se është...

Kronika 16:53 - 3 Shkurt, 2020

Tragjike në Itali/ Shqiptari gjendet i varur në banesë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një 59-vjeçar shqiptar i ka dhënë fund jetën në mënyrë tragjike. Mësohet se 59 vjeçari, identiteti i...

Kosova & Rajoni 15:50 - 22 Janar, 2020

Tronditet Prizreni/ Ekzekutohen brenda banesës burrë e grua

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Prizren, ku një çift bashkëshortës janë ekzekutuar me breshëri plumbash Sipas mediave kosovar, viktimat janë D. H. dhe...

zjarr ne ministrin e brendeshme
Kronika 15:49 - 17 Janar, 2020

Zjarri i merr jetën të miturit në Kurbin/ Policia jep detaje

Policia e Kurbinit ka dhënë detaje lidhur me zjarrin që i mori jetën një fëmije 3 vjeçar. Policia bën me dije se, sot rreth orës 15:00,...

Kronika 11:33 - 9 Janar, 2020

Zjarri “përpin” banesën/ Shpëton mrekullisht e moshuara

Një banesë në lagjen “Qemal Stafa” në Shkodër është përfshirë nga flakët. Mësohet se shkak për rënien e zjarrit është bërë një shkëndijë elektrike. Fatmirësisht e...

Kronika 15:50 - 5 Dhjetor, 2019

Gjendet i vdekur në banesë ish-prokurori shqiptar

Ish prokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Agron Matjani, është gjetur i vdekur në banesën e tij. Sipas mediave vendase, lajmi është konfirmua nga vetë familjarët,...

Politikë 17:24 - 4 Dhjetor, 2019

Del videoja/ Momenti kur shembet godina 5 katëshe në Shkozet

Del videoja e momentit kur shembet godina 5 katëshe në Shkozet të Durrësit. Inspektorët e IKMT-së shembën pak momente më parë me shpërthim të kontrolluar banesën...

Kronika 12:51 - 22 Nentor, 2019

Armë dhe fishekë në banesë/ Pranga 64 vjeçarit

Në vijim të kontrolleve të ushtruara, në zbatim të planit të masave për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si dhe mbi bazën e një telefonate...

Kronika 22:11 - 16 Nentor, 2019

Gjendet i pajetë një 68-vjeçar në Dibër/ Ja dyshimet e para

Një 68-vjeçar është gjetur i pajetë në banesë në fshatin Shumbat të Dibrës. Viktima është identidikuar si shtetasi Xheladin Mandri, 68 vjeç. Sipas informacioneve të para,...

Kronika 14:49 - 25 Tetor, 2019

U tha se i hynë hajdutët në shtëpi dhe u hodh nga ballkoni/ Zbulohet e vërteta e 22 vjeçares

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen e Durrësit ku u tha se nje grua u hodh nga kati i tretë i banesës për shkak...

Kronika 15:12 - 24 Tetor, 2019

E rëndë në Durrës/ Gjendet i pajetë në banesë një person, kishte njolla gjaku

Një ngjarje e rënd ëka ndodhur në Durrës ku është gjetur i pajetë një person. Mësohet se viktima është gjetur i vdekur në banesën e tij....