Connect with Us

All posts tagged "banesa"

Rindërtimi/ Rama publikon foto nga Thumana: Kjo është Shqipëria pas tërmetit
Politikë 21:08 - 24 Shkurt, 2021

Rindërtimi/ Rama publikon foto nga Thumana: Kjo është Shqipëria pas tërmetit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mbrëmjen e sotme një foto nga Thumana, ku po rindërtohen banesat për banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Rama...

Shkrumbohet nga flakët banesa në Finiq/ Humb jetën 84 vjeçari
Kronika 10:24 - 22 Shkurt, 2021

Shkrumbohet nga flakët banesa në Finiq/ Humb jetën 90 vjeçari

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në fshatin Krane, Bashkia Finiq. Një banesë është shkrumbuar nga zjarri, e për pasojë ka humbur jetën një i moshuar....

Politikë 14:51 - 19 Shkurt, 2021

Tabaku në terren/ Takova të djathtë dhe të majtë dhe nuk ka një njeri që të jetë i kënaqur

Ish-deputetja Jorida Tabaku ishte në rrugën Qemal Stafa ku u takua me banorët e zonës të dëmtuar nga tërmeti. Banorët u ankuan se askush nga qeveria...

Procesi i rindërtimit/ Rama u dhuron çelësat e shtëpive dy familjeve
Aktualitet 12:32 - 17 Shkurt, 2021

Procesi i rindërtimit/ Rama u dhuron çelësat e shtëpive dy familjeve në Farkë

Dy familje, ajo e Agron Fushës dhe Gazmir Zgurit në Farkën e Madhe kanë hyrë sot në shtëpitë e reja, të cilat u prekën nga tërmeti...

Aktualitet 16:46 - 15 Shkurt, 2021

Rama inspekton punimet në Sukth/ Për pak ditë përfundon ndërtimi i 43 banesave

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar këtë të hënë punimet që po kryhen në zonën e Kullës në Sukth ku po ndërtohen banesat e reja për qytetarët...

Arta Marku e bëri shef seksioni/ Armand Gurakuqi për dy vite, me dy apartamente
Vetingu 14:15 - 10 Shkurt, 2021

Me një pagë për 2 vite, blen 2 banesa/ Prokurori, që Arta Marku e bëri drejtues

Arta Marku në cilësinë e Prokurores së Përgjithshme të përkohshm, futi ne kaos prokuroritë në të gjithë vendime, me anë të disa komandimeve. Lëvizjet e Markut,...

Aktualitet 18:48 - 8 Shkurt, 2021

Lagjia e re në Ndroq/ Ngrihen 74 shtëpi dhe një shkollë e re

Kryeministri Edi Rama së bashku me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, si dhe ministrin e Rindërtimit, Arben Ahmetaj vizituan lagjen e re e cila...

Kronika 19:14 - 7 Shkurt, 2021

Përfshihet nga flakët një banesë në Lushnje

Një banesë është përfshirë nga flakët në fshatin Fiershegan të Lushnjës. Policia njofton se bëhet fjalë për banesën e shtetasit me inicialet V. Z., 60-vjeç. Paraprakisht...

Fjolla Morina bëhet e gjallë/ Reagon nga arratia
Showbizz 11:04 - 6 Shkurt, 2021

Fjolla Morina bëhet e gjallë/ Reagon nga arratia

Këngëtarja Fjolla Morina ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave rozë, pasi disa javë parë ajo kërkohej nga policia për shkak se nuk u gjet...

E rëndë në Lushnje/ I riu i jep fund jetës, hidhet nga lartësia e banesës
Kronika 21:14 - 3 Shkurt, 2021

E rëndë në Lushnje/ I riu i jep fund jetës, hidhet nga lartësia e banesës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Savër të Lushnjës. Një person raportohet se është vetëhedhur nga kati i dytë i banesës...

Kronika 10:56 - 30 Janar, 2021

Vidhte nëpër banesa e lokale/ Arrestohet i rrezikshmi i Peshkopisë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Vakuf”, për kapjen e personave të shpallur në kërkim në fushën e vjedhjes së pronës. Specialistët për Hetimin e Krimit në...

Mbi 2785 Ha tokë nën ujë/ Shkodra jep alarmin: Kërkohet mbeshtetje me baze ushqimore për gjënë e gjallë
Sociale 15:15 - 26 Janar, 2021

Rëndohet situata në Shkodër/ Uji hyn në banesa, nis evakuimi i banorëve dhe gjësë së gjallë

Është rënduar situata nga përmbytjet në Shkodër. Uji ka vërshuar në banesa në Obot të Anës së Malit, ndërsa ka nisur dhe evakuimi i banorëve. Po...

Kronika 11:39 - 22 Janar, 2021

RENEA aksion blic gjatë natës në Nikël/ Kontrollohen shtatë shtëpitë e të ‘fortëve’

Gjatë natës së kaluar, forcat RENEA kanë zhvilluar një aksion blic në fshatin Nikël të Fushë-Krujës. Bëhet me dije se forcat e policisë kanë zbarkuar në...

IKMT rikthehet në Astir/ Do shemben gjashtë mijë objekte
Aktualitet 10:28 - 11 Janar, 2021

IKMT rikthehet në Astir/ Do shemben dhjetra objekte

IKMT është rikthyer ditën e sotme në zonën e Astirit, ku do të shemben dhjetra objekte, përfshirë këtu banesa dhe biznese. Punonjësit kanë mbërritur që prej...

Çahet toka në Lezhë/ shtëpia ndahet në dysh, shpërngulen banorët
Sociale 20:46 - 10 Janar, 2021

Rrëshket toka në Lezhë/ Shtëpia ndahet në dysh, shpërngulen banorët

Problemet me rrëshqitjet e dherave vijojnë të krijojnë shqetësimë në shumë zona të vendit. Në fshatin Sukaxhi  në Lezhë mësohet se është shembur një banesë, si...

Sociale 08:48 - 9 Janar, 2021

Rrëshkitje dherash në disa zona të Lezhës/ Rrezikohen banesat

Një ditë pas reshjeve të dendura të shiut që përfshinë vendin, në disa zona të qytetit të Lezhës situata vijon të jetë problematike. Pavarësisht se kushtet...

Aktualitet 09:10 - 8 Janar, 2021

Lumi Ishëm del nga shtrati/ Përmbyten disa fshatra, uji hyn nëpër banesa

Shirat e dendura gjatë natës kanë bërë që lumi Ishëm të dalë nga shtrati. Në fshatin Murqinë të njësisë administrative Bubq paraqitet situatë problematike ku niveli...

Aktualitet 17:15 - 1 Janar, 2021

Banesa në Vlorë u pushtua nga zjarri/ Dy vëllezërit me aftësi të kufizuar mbeten në qiell të hapur

Një banesë në fshatin Tërbaç të Vlorës është shkrumbuar nga flakët. Si pasojë e flakëve banesa pësoi dëme të mëdha ndërsa 2 pjesëtarët e familjes Hazizaj...

Politikë 12:17 - 28 Dhjetor, 2020

“Puna më e rëndësishme e jetës sime”/ Ahmetaj zbulon kur mbaron projekti turk në Laç

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj thotë se procesi i rindërtimit ka qenë puna më e rëndësishme e jetës së tij në këto 31 vite punë në...

Shkrumbohet banesa në Kavajë/ Shpëtojnë familjarët
Kronika 17:13 - 19 Dhjetor, 2020

Shkrumbohet banesa në Kavajë/ Shpëtojnë familjarët

Një banesë dy katëshe është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Kavajë. Sipas informacioneve të para mësohet se zjarri ka nisur në guzhinën e katit...

Zjarr në Tiranë/ Shkrumbohet banesa pranë “Unazës së Re”
Kronika 20:35 - 17 Dhjetor, 2020

Zjarr në Tiranë/ Shkrumbohet banesa pranë “Unazës së Re”

Një banesë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Unazën e Re në rrugën “Kristaq Mane”. Policia thotë se nga zjarri ka vetë dëme materiale....

Aktualitet 21:45 - 2 Dhjetor, 2020

Stop- Një vit pas tërmetit banorëve u kërkojnë të dalin nga shtëpia/ Raporti plot gabime

Ndonëse ka kaluar 1 vit nga tërmeti i 26 Nëntorit, për pallatin 407 tek njësia 4, rruga e Dibrës në Tiranë, banorët thonë se nuk kanë...

Sa kushton fatura vjetore e premtimve të PD”/ Tabaku tregon shifrën, qytetarët dyfish të ardhura
Politikë 14:08 - 28 Nentor, 2020

Bilanci 1 vjeçar pas tërmetit/ Tabaku: Rama ka shpërblyer Gjicët e partisë me taksat e shqiptarëve

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se kryeministri Edi Rama nu ka mbajtur premtimet e dhëna pas tërmeti tragjik të 26 nëntorit. Sipas Tabakur, në...

Me shume postime