Connect with Us

All posts tagged "bandat"

Politikë 16:08 - 8 Maj, 2020

Pse Blushi nuk ndahet dot nga krimi?

Dje, me fakte, CNA.al tregoi se si gazetari, politikani i shndërruar në menaxher dhe bashkëpronar, në ortak të pronarëve të inceneratorëve në Shqipëri, Ben Blushi, i...

Politikë 22:12 - 22 Prill, 2020

Amnistia fiskale/ Shehi: Duan të pastrojnë paratë e drogës, shpërblim për bandat

Kryetari i LZHK-së Dashamir Shehi ka folur për amnistinë fiskale mbrëmjen e sotme. Shehi pretendon se amnistia ka si qëllim të nxjerrë të pastrojë para që...

Denoncim 17:47 - 12 Shkurt, 2020

Denoncimi/ Plasin armët mes bandave të partisë në Shkodër

Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar në rrjetet sociale përplasjen me armë në qytetin e Shkodrës, nga ata që quhen bandat qeveritare. Sipas qytetarit dixhital, policia...

Kronika 22:09 - 30 Janar, 2020

Shteti jashtë kontrollit!/ Spahiu: Shqipëria i shërben bandave

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, në një lidhje on line me emisionin “Open”, ku po diskutohet krimi dhe kokaina, u shpreh se...

Kronika 08:46 - 22 Janar, 2020

Dëshmitë tronditëse/ Vrasjet e bujshme në Lushnje, padrinot e rinj po marrin qytetin nën kontroll

Në fillim të vitit 2002, një luftë e re do të niste në Lushnje. Pas asgjësimit total të bandës së Artur Dajës, një grupim i ri...

Politikë 21:47 - 24 Tetor, 2019

Trondit Kreshnik Spahiu/ “Tre bandat politike punojnë kundër SHBA”

Ambasada amerikane me anë të faqes së saj zyrtare ka kujtuar edhe një herë emrat e politikanëve shqiptar dhe familjarëve të tyre të cilëve u është...

Politikë 13:02 - 8 Tetor, 2019

Deputeti sfidon publikisht Ramën/ Jam gati të lë mandatin

Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi ka dalë sot në një konferencë për mediat, ku hodhi akuza të forta ndaj qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama. Ndërsa...

Lajm i Rekomanduar 11:53 - 31 Gusht, 2019

Bilanc lufte në Shqipëri/ Bandat “përshëndesin” Lleshajn dhe Ramën

Prej rreth nëntë muajsh Sandër Lleshaj drejton zyrtarisht ministrinë e Brendshme. Por, në këto nëntë muaj nga marrja e detyrës nga Sandër Lleshaj, aktet e rënda...

Aktualitet 11:21 - 12 Korrik, 2019

Vendi drejt kolapsit?/ Lefter Maliqi jep alarmin

Deputeti i pavarur, Lefter Maliqi, në një konferencë për mediat nga Kryesia e Kuvendit ka folur për një situatë alarmante në politikën shqiptare e cila po...

Aktualitet 12:38 - 11 Korrik, 2019

Ilir Meta hajduti më i madh i votave/ Si i grabiti 26 mandate deputetësh në vitin 2001

Javët e fundit Ilir Meta nga karrigia e Presidentit, dhënë nga Rilindja që e solli në pushtet, po përpiqet të luajë një rol parimor për demokracinë...

Aktualitet 13:23 - 27 Maj, 2019

“U dogjën të gjallë apo u tretën në vaskat me acid”/ Deklarata shokuese e Berishës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar mjaft ashpër sot në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi gjatë natës që lamë pas në Vlorë, ku një i...

Aktualitet 22:12 - 9 Prill, 2019

Grabitja në Rinas/ Klodiana Lala: Disa banda shqiptare bashkëpunim me ato kosovare

Grabitësit në aeroportin e Rinasit kanë qenë të armatosur mirë, për të realizuar grabitjen. Sipas gazetares Klodiana Lala, në momentin e vrasjes autori ka pasur 4...

gazetari investigativ artan hoxha
Aktualitet 21:35 - 4 Prill, 2019

Artan Hoxha: Po goditen familjarët e anëtarëve të bandave

Gazetari investigativ i kronikës së zezë, Artan Hoxha, ka folur në lidhje me vrasjet në Shkodër dhe kalimin e goditjes nga pjesëtarët e grupeve kriminale tek...

Aktualitet 22:13 - 23 Mars, 2019

Historiku i PD-së/ Berisha: Qeveria jonë luftoi me zero tolerancë krimin dhe bandat e tij

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kujtuar 22 Marsin si ditën e parë të lirisë dhe demokracisë në vend, pas regjimit komunist. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale,...

Aktualitet 15:24 - 13 Mars, 2019

Kryetari part time i LSI-së/ Petrit Vasili, njeriu i bandave

Petrit Vasili, ish-ministër i Shëndetësisë në qeverinë “Berisha 2” dhe ish-ministër i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, tashmë duket se ka marrë shpatën në dorë e...

hoxha zbardh planin per protesten
Aktualitet 22:59 - 7 Mars, 2019

Gazetari Artan Hoxha tregon bandat që sundonin Vlorën

Gazetari Artan Hoxha i qenë prezent në emisionin “Opinion” ka folur rreth bandave  që sundonin Shqipërinë në periudhën e  vitit 97. Ai ka sqaruar funksionimin e...

Aktualitet 18:40 - 6 Mars, 2019

Denoncimi/ Kush e furnizon policinë me lëndët helmuese luftarake

Në një postim në rrjetet sociale, ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, i cili shkruan se lëndët helmuese vijnë nga MSSC. Një kompani...

Aktualitet 15:13 - 26 Shkurt, 2019

Bandat dhunojnë punonjësin e sigurisë/ Policia fsheh ngjarjen

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një denoncim, sipas të cilit policia po fsheh një krim që ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Durrës. Denoncuesi thekson...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 17:56 - 20 Janar, 2019

Bandat e Shijakut me LSI-në (Foto)

Dy ditë më parë Policia në zbatim të operacionit “Volvo 4” ka arrestuar Hekuran Hoxhën i njohur ndryshe si ‘Roni i Shijakut’ i cili ishte në...

gazetari flet per vizen e berishes
Aktualitet 12:06 - 30 Dhjetor, 2018

Artan Hoxha jep alarmin/ Anëtarë të forcave speciale, vrasës me pagesë

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka bërë një deklaratë të fortë sot në lidhje me ngjarjet kriminale që kanë goditur Shqipërinë. I ftuar në studion e Report...

Aktualitet 11:40 - 30 Dhjetor, 2018

“Bomba” e Artan Hoxhës/ Zbulon tre mënyrat e influencës së bandave në zgjedhje

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, duke folur nga studio e Report Tv, ka folur në lidhje me ndikimin e bandave në zgjedhje. Sipas gazetarit Hoxha, ka tre...

Aktualitet 22:53 - 29 Dhjetor, 2018

Përplasja e grupeve në Elbasan/ Policia reagon për ngjarjen e rëndë me tre të vrarë

Policia ka dalë  në një deklaratë zyrtare në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit. Sipas njoftimit të policisë...

Aktualitet 14:12 - 23 Dhjetor, 2018

Media britanike për bandat shqiptare/ Kanë marrë kontrollin e qyteteve kryesore

Prestigjozja britanike “Daily Star Sunday” ka bërë një artikull për bandat shqiptare dhe trafikun e kokainës në Mbretërinë e Bashkuar. Në këtë shkrim, media britanike thekson...