Connect with Us

All posts tagged "banda"

Katër bandat që drejtojnë Shqipërinë
Aktualitet 21:10 - 11 Gusht, 2020

Katër bandat që drejtojnë Shqipërinë

Nuk janë shumë, janë shumë pak, më pak se gishtat e plotë të një dore. Por këto katër, janë shumë e teprojnë. Le t’i shohim një...

Kronika 22:49 - 1 Qershor, 2020

“Vrasësit e Gjergjit dhe Likës nuk ishin amatorë”/ Klodiana Lala: Zona kontrollohej nga bandat

Gazetarja Klodiana Lala, ka dhënë detaje të forta lidhur me vrasjen në Laç, ku mbetën viktimë Paulin Gjergji (Marku) dhe Bujar Lika. Lala pretendon se autorët...

Kronika 20:07 - 30 Maj, 2020

Shkatërrohet banda shqiptare në Itali/ Arrestohen 10 persona

Dhjetë shqiptarë kanë rënë rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohen për një sërë vjedhjesh në veri të Iltalisë. Operacioni është zhvilluar në provincën e...

Vetingu 09:28 - 7 Shkurt, 2020

Klodiana Lala lëshon “bombën”/ Sulm i organizuar nga bandat kundër komandantit të Gardës

Gazetarja Klodiana Lala ka reaguar në lidhje me lajmet e publikuara në media, për proçesin e Vettingut ndaj Kreut të Gardës Gramoz Sako. Në një postim...

Kronika 15:20 - 16 Nentor, 2019

Shkatërrohet banda shqiptare në Itali/ 5 në pranga dhe 9 të proceduar penalisht

Policia italiane ka shkatërruar së fundmi një bandë shqiptare, e cila bënte kërdinë me vjedhje në krahinat Frosinone, Ravenna, Perugia, Bolonja, Modena dhe Reggio Emilia. Sipas...

Politikë 17:41 - 15 Nentor, 2019

Cila bandë fiton?/ Paralajmëron Lubonja: Po shkohet drejt një “lufte me armë”

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje me emisionin “Open” në News 24 teksa ka komentuar situatën politike në vend, u shpreh se po shkohet drejt një...

Kronika 11:08 - 6 Tetor, 2019

Do trafikonin për prostitucion në Itali 30-vjeçaren/ Arrestohet në flagrancë një person, tre në kërkim

Policia ka goditur një bandë kriminale të trafikimit të femrave drejt vendeve të Bashkimit Evropian, me qëllim shfrytëzimin e tyre për prostitucion. Në pranga ka rënë...

Kronika 16:26 - 2 Tetor, 2019

Goditet banda shqiptare e drogës në Greqi/ Tre në pranga dy në kërkim

Policia greke ka goditur një tjetër grup të shpërndarjes së lëndëve narkotike që vepronte kryesisht në Janinë. Sipas mediave greke në pranga kanë rënë gjithsej 3...

Kronika 17:12 - 29 Shtator, 2019

Foto-Shkatërrohet banda e drogës në Angli/ Shtatë shqiptarë në pranga

Një bandë shqiptare e trafikimit të lëndëve narkotike është shkatërruar nga policia angleze. Sipas mediave lokale ata kishin marrë më qira pesë shtëpi përmes dokumenteve të...

Bota 15:47 - 25 Shtator, 2019

Sekuestrohen 800 kg drogë në Spanjë/ Katër shqiptarë në pranga

Katër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë spanjole, nën akuzën e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike. Ata administronin një plantacion marijuane në rrethinat e...

Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje
Kronika 16:50 - 14 Shtator, 2019

Shkatërrimi i 4 bandave/ Gjykata cakton masën e sigurisë për 24 të arrestuarit

Gjykata ka caktuar sot masën e sigurisë për personat e arrestuar në kuadër të operacionit “Limit”. Gjykata ka lënë në burg 21 prej të arrestuarve, ndërsa...

Kronika 20:34 - 10 Shtator, 2019

Shtireshin sikur shisnin libra/ Shkatërrohet banda shqiptaro-italiane e trafikut të drogës

Policia italiane ka mundur të shkatërrojë një bandë të trafikut të lëndëve narkotike në Vallete, zonë periferike në Torino. Banda përbëhej nga shqiprë dhe italian të...

Lajm i Rekomanduar 19:20 - 6 Shtator, 2019

15 vjet LSI, parti e hajdutëve

Ilir Meta, është një nga anëtarët e parë të Partisë Socialiste dhe themelues i FRESSH, por njëkohësisht edhe nga ata që më shumë e ka tradhëtuar...

Kronika 12:14 - 31 Gusht, 2019

Fitonin shuma marramendëse nga trafikimi/ Goditet banda e klandestinëve

Policia e Shtetit ka bërë të mundur goditjen e një tjetër rasti të kalimit të paligjshëm të kufirit me dokumente të falsifikuara. Burime zyrtare bëjnë të...

Kronika 12:40 - 26 Gusht, 2019

Thellohet skandali me dosjen 184/ Klodjan Braho shpëtoi bandën e vjedhjes së votave

Në errësirë të plotë në muajin korrik, pak kohë para pushimeve vjetore të sistemit të drejtësisë, Prokuroria e Krimeve të Rënda transferoi në Dibër një dosje...

Bota 16:11 - 10 Gusht, 2019

Shkatërrohet banda shqiptare e kokainës në Xhenova/ Katër në pranga

Katër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane për trafikim të lëndëve narkotike. Arrestimet e sotme janë pjesë e arresteve të mëhershme, të një grupi...

Bota 20:57 - 9 Gusht, 2019

Shkatërrohet rrjeti i trafikimit të të miturve / 70 të arrestuar

Europol ka shkatërruar një rrjet që merrej me trafikimin e minorenëve për shfrytëzim seksual dhe shfrytëzim në punë. Europoli bëri me dije se gjatë operacionit janë...

Kronika 19:09 - 28 Korrik, 2019

Shkatërrohet banda shqiptare e hajdutëve në Itali/ Pesë në pranga

Pesë shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane pasi akuzohen se grabisnin banesat në zonat e Arezzo midis Valdarno dhe Casentino. Shqiptarët e prangosur banonin...

Aktualitet 08:12 - 19 Korrik, 2019

Trafik armësh dhe droge/ Shkatërrohet banda italo-shqiptare, 12 të arrestuar

Policia italiane ka goditur një bandë italo-shqiptare, e cila merrej me trafikun e drogës dhe armëve. Mësohet se në kuadër të këtij operacioni të zhvilluar në...

krimi i organizuar
Aktualitet 17:06 - 26 Qershor, 2019

Trafikuan 1.6 ton kokainë/ Shkatërrohet banda e drogës, 42 të arrestuar

Operacion ndërkombëtar i koordinuar nga EUROPOL antidrogë , ka goditur një grup kriminal të trafikimit të drogës i shtrirë në shtatë shtete. Nga ky opoeracion janë arrestuar...

Aktualitet 16:24 - 24 Qershor, 2019

Shkatërrohet banda italo-shqiptare/ 12 të arrestuar për trafik droge

Pas një aksioni të ndërmarrë nga antimafia e Romës, një bandë italo-shqiptare e trafikut të kokainës është shkatërruar në Itali. Mediat italiane raportojnë se grupi në...

Aktualitet 17:14 - 30 Maj, 2019

Shkatërrohet banda e drogës në Itali/ Pranga 6 shqiptarëve

Shtatë persona kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohen se shpërndanin drogë në komunën e Asisit. Sipas mediave italiane, pjesë e grupit kriminal ishin...

Aktualitet 17:50 - 6 Maj, 2019

U plagos gjatë vjedhjes/ Identifikohen 3 anëtarët e tjerë të bandës së grabitësve

Janë identifikuar 3 anëtarët e tjerë të bandës shqiptarë së grabitësve në Itali,  ku bënte pjesë edhe 16 vjeçari Enrico P, i cili mbeti i plagosur...