Connect with Us

All posts tagged "BAMIR TOPI"

“Sjellja e ndërkombëtarëve zhgënjyese”/ Bamir Topi kërkon garanci për rrëzimin e Ramës
Politikë 21:47 - 29 Tetor, 2020

“Sjellja e ndërkombëtarëve zhgënjyese”/ Bamir Topi kërkon garanci për rrëzimin e Ramës

Ish-presidenti, Bamir Topi është I ftuar mbrëmjen e sotme në “Ora neës”, ku ka komentuar situatën politike. Ai u shpreh se duket sikur BE-ja me qëndrimet...

Vetingu 12:49 - 18 Tetor, 2020

U hetua për pastrim parash dhe korrupsion/ Gjyqtari i vilës 3-katëshe, lojëra me pasurinë

Çuditë e drejtësisë shqiptare nuk kanë fund. Shkarkohen, riemërohen, hetohen dhe sërish ia dalin të qëndrojnë në sistemin i cili ndryshe cilësohet si koorporata e krimit...

“Ramës i mungon kredibiliteti i marrëdhënies”/ Bamir Topi: Nuk më bind si kryetar qeverie
Politikë 19:55 - 17 Tetor, 2020

“Ramës i mungon kredibiliteti i marrëdhënies”/ Bamir Topi: Nuk më bind si kryetar qeverie

Ish-presidenti Bamir Topi, deklaroi se kryeministri Edi Rama ka mungesë kredibiliteti për marrëdhëniet. Topi tha në emisionin “Kjo Javë se Rama nuk e ka bindur asnjëherë...

Maskat me detyrim/ Bamir Topi: Këtu ndodhin gjëra paradoksale, ka prapavijë të paramenduar
Politikë 18:23 - 17 Tetor, 2020

Maskat me detyrim/ Bamir Topi: Këtu ndodhin gjëra paradoksale, ka prapavijë të paramenduar

Ish-presidenti Bamir Topi ishte i ftuar pasditen e sotme në studion e “Kjo javë”, ku ka komentuar masat e qeverisë në menaxhimin e situatës së Covid-19....

Halli i Lulit me Jozefina Topallin
Politikë 16:33 - 27 Gusht, 2020

Nga Mentor Kikia/ Unë them t’ia veshim edhe njëherë vellon Berishës…

Para pak ditësh Luzlim Basha njoftoi se e “hapi PD-në” dhe lajmet vërshuan për rikthimin Bamir Topit, Genc Rulit, Besnik Mustafait etj. Së fundit është duke...

Maskat me detyrim/ Bamir Topi: Këtu ndodhin gjëra paradoksale, ka prapavijë të paramenduar
Politikë 18:48 - 16 Gusht, 2020

I zhgënjyer nga Rama/ Bamir Topi paralajmëron bashkëpunim me PD-në

Dy prej udhëtarëve të tij në krijimin e Frymës së Re Demokratike, Gazmend Oketa dhe Aleksandër Biberaj tashmë janë rikthyer në Partinë Demokratike, si anëtarë të...

Bamir Topi nuk kursehet ndaj Ramës/ “Është njeri i pabesueshëm, nuk e mban fjalën”
Politikë 16:22 - 23 Korrik, 2020

Bamir Topi nuk kursehet ndaj Ramës/ “Është njeri i pabesueshëm, nuk e mban fjalën”

Ish-presidenti Bamir Topi, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, teksa komentoi marrëveshjen e 5 qershorit dhe mbledhjet e Këshillit Politik. Topi e cilësoi Ramën si një njeri...

Qesharaku Aleksandër Biberaj
Politikë 19:31 - 7 Korrik, 2020

Qesharaku Aleksandër Biberaj!

Kreu i Republikës së Re, Lulzim Basha nuk ndalet duke na bërë së qeshuri dhe gajasuri me personazhe që ia kërkon të ngjallë shpresën dhe bashkimin...

“Sjellja e ndërkombëtarëve zhgënjyese”/ Bamir Topi kërkon garanci për rrëzimin e Ramës
Politikë 20:52 - 30 Qershor, 2020

“Tirana e Prishtina gabime të mëdha në politikë”/ Topi: Rama i shtroi rrugën Vuçiçit

Ish-Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi thotë se, Tirana dhe Prishtina kanë bërë gabim të mëdha në politikën e jashtme. Gjatë intervistës në “Ilva Now”, Topi tha...

Maskat me detyrim/ Bamir Topi: Këtu ndodhin gjëra paradoksale, ka prapavijë të paramenduar
Politikë 21:44 - 18 Qershor, 2020

‘Zgjedhorja’, sajesë për të futur në lojë opozitën e larguar”/ Topi: Listat e hapura nuk i do as PS dhe as PD!

Ish presidenti Bamir Topi e ka cilësuar Kodin Zgjedhor si më të reformuarin në vend dhe më problematikun njëkohësisht. Topi tha se kjo marrëveshje është një...

Maskat me detyrim/ Bamir Topi: Këtu ndodhin gjëra paradoksale, ka prapavijë të paramenduar
Politikë 18:23 - 4 Qershor, 2020

“Topi është në fushën e Bashës”/ Ish presidenti zbërthen deklaratën e ambasadores: Ku gaboi kreu i PD

Ish presidenti Bamir Topi, i ftuar në Report Tv, ka zbërthyer deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim e cila mbrëmë tha se “tashmë topi është në fushën e...

“Sjellja e ndërkombëtarëve zhgënjyese”/ Bamir Topi kërkon garanci për rrëzimin e Ramës
Politikë 17:57 - 4 Qershor, 2020

“Opozita në Kuvend s’ka kualitet”/ Topi zbulon se çfarë qëndron pas “presionit” të ndërkombëtarëve

Ish presidenti Bamir Topi, i ftuar në ABC news ku ka folur për zhvillimet e fundit politike, u shpreh se ndërhyrja e ndërkombëtarëve ka ardhur për...

Politikë 18:22 - 30 Maj, 2020

“Nuk është vetëm Teatri”/ Bamir Topi zbulon qëllimet e Ramës, pyetjet që e vënë “me shpatulla pas muri”

Ish-presidenti Bamir Topi, ka reaguar në lidhje me çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar. I ftuar në “Kjo Javë” në News 24, Bamir Topi tha se...

Maskat me detyrim/ Bamir Topi: Këtu ndodhin gjëra paradoksale, ka prapavijë të paramenduar
Politikë 18:10 - 30 Maj, 2020

“Nuk kam asnjë vlerësim pozitiv”/ Bamir Topi tregon kush është kryeministri më i keq i tranzicionit

Ish-presidenti Bamir Topi e ka cilësuar kryeministrin Edi Rama si kryeministrin më të keq që ka pasur Shqipëria, gjatë periudhës së tranzicionit. I ftuar në emisionin...

“Sjellja e ndërkombëtarëve zhgënjyese”/ Bamir Topi kërkon garanci për rrëzimin e Ramës
Politikë 18:02 - 30 Maj, 2020

“Më vure në vështirësi”/ Bamir Topi refuzon pyetjen e gazetares  

Ish-presidenti Bamir Topi ka refuzuar t’i përgjigjet pyetjes, nëse Rama do të marrë edhe një mandat të tretë si kryeministër. I ftuar në emisionin “Kjo Javë”...

ish-presidenti bamir topi ne studio
Politikë 17:56 - 30 Maj, 2020

Topi kritika të forta Ramës/ “E përdori pandeminë politikisht, menaxhim amatoresk”

Ish presidenti Bamir Topo, i ftuar në sudion e “Kjo Javë”, u shpreh se Rama e ka përdoru pademinë për qëllime politike. Topi tha se Rama...

Politikë 16:32 - 14 Maj, 2020

Teatri/ Topi paralajmëron Ramën dhe Veliajn: Kush shkatërron traditën do ketë probleme

Ish-presidenti Bamir Topi ka bërë një paralajmërim të fortë për kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliajn, teksa po fliste për çështjen e Teatrit...

Politikë 16:24 - 14 Maj, 2020

Legalizimi i kanabisit/ Topi: Sjellje jonormale e Ramës, jemi në proces integrimi

Ish-presidenti Bamir Topi ka reaguar lidhur me propozimin e kryeministrit Edi Rama për legalizimin e kanabisit. Topi e cilësoi këtë si një sjellje jonormale politike nga...

Shëndeti 23:31 - 15 Prill, 2020

Topi flet si profesor i Biokimisë Molekulare/ Jep argumentet pse koronavirusi do të zhduket në maj

Ish presidenti Bamir Topi, në cilësinë e profesorit në Biokiminë Molekulare këtë hërë, ka shpejguar me argumente se bindëse se përse pandemia e Covid-19 do të...

Politikë 21:36 - 4 Prill, 2020

Berisha publikon videon krah Patozit dhe Topit/ Kujton 11 vjetorin e anëtarësimit në NATO dhe kundërshtimet e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për 11 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Berisha ka publikuar një video të tij në vitin 2009, ku shfaqet...

ish-presidenti bamir topi ne studio
Politikë 17:26 - 14 Shkurt, 2020

“Më kanë bërë bllok”/ Bamir Topi ankohet se nuk e ftojnë në emisione

Janë të shumtë personazhet publikë që ankohen se nuk gjejnë hapësira televizive ku të shprehin mendimet e tyre. Një ankesë të tillë e ka bërë pasditen...

Bamir Topi nuk kursehet ndaj Ramës/ “Është njeri i pabesueshëm, nuk e mban fjalën”
Politikë 17:12 - 14 Shkurt, 2020

Topi kritikon analistët/ “Janë të paguar nga opozita dhe mazhoranca, opinione të skandalizuara”

Ish-presidenti Bamir Topi ka kritikuar analistët për deklaratat e tyre në emisionet televizive. Topi i akuzoi analistët se janë të paguar nga partitë politike dhe thonë...

Politikë 16:46 - 14 Shkurt, 2020

“Nuk e di kush është kryetari i opozitës”/ Topi sulmon Bashën, s’kursen as Ramën

Ish-presidenti Bamir Topi nuk e ka kursyer aspak opozitën dhe mazhorancën, për situatën politike të krijuar në vend. Topi tha se ashtu siç po vepron mazhoranca...