Connect with Us

All posts tagged "ballsh"

Naftëtarët e Ballshit në grevë urie/ Vasili: Janë mashtruar në çdo fushatë elektorale, të ndëshkohet qeveria
Politikë 16:32 - 28 Shtator, 2020

Naftëtarët e Ballshit në grevë urie/ Vasili: Janë mashtruar në çdo fushatë elektorale, të ndëshkohet qeveria

Ish kreu I LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar përmes një njoftimi në rrjetet sociale, lidhur me situatën e naftëtërëve të Ballshit, të cilët u futën sot...

Naftëtarët e Ballshit në protestë/ Presin një përgjigje nga kompania, ose futen në grevë urie
Sociale 10:58 - 28 Shtator, 2020

Naftëtarët e Ballshit në protestë/ Presin një përgjigje nga kompania ose futen në grevë urie

Naftëtarët e Ballshit kanë dalë edhe këtë të hënë në protestë përpara uzinës. Ata po presin një përgjigje nga kompania mbi rifillimin e punës. Sokol Dautaj,...

Sociale 12:31 - 17 Shtator, 2020

Foto-Përplasje me policinë/ I riu humb ndjenjat në protestën para MIE

Rëndohet situata në protestën e zhvilluar nga naftëtarët para ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjitikës. Një i ri i cili i është bashkuar protestës  ka humbur ndjenjat...

Sociale 11:57 - 17 Shtator, 2020

Përshkallëzohet protesta/ Naftëtarët e Ballshit tentojnë të çajnë kordonin e Policisë

Përshkallëzohet protesta e naftëtarëve të Ballshit të cilët ndodhen përpara Ministrisë së Energjitikës dhe Infrastrukturës. Naftëtarët janë përplasur me policinë duke tentuar që të çajnë kordonin...

Naftëtarët e Ballshit paralajmërojnë grevë urie/ Nuk na pret njeri, jemi në mes të katër rrugëve
Aktualitet 15:38 - 16 Shtator, 2020

Protesta e naftëtarëve të Ballshit zhvendoset drejt Tiranës/ Zgjidhjen e kërkojnë nga Rama

Protestat e naftëtareve të Ballshit do të vazhdojnë edhe ditën e nesmërme me protesta. Këtë rradhë protesta do të zhvendoste në Tiranë, përpara Ministrisë së Transporteve....

Naftëtarët e Ballshit në protestë/ Presin një përgjigje nga kompania, ose futen në grevë urie
Aktualitet 10:36 - 15 Shtator, 2020

Naftëtarët e Ballshit nuk ndalin protestat/ Duam një përgjigje nga ata që bënë kontratën

Mëngjesin e sotëm naftëtarët e Ballshit janë ngritur në protestë për pagat e prapambetura. Prandaj janë mbledhur përsëri para unizës ku ata punojnë. Nafëtarët janë shprehur...

Protesta e naftëtarëve të Ballshit/ Berisha: Ti jepen menjëherë pagat
Politikë 15:47 - 14 Shtator, 2020

Protesta e naftëtarëve të Ballshit/ Berisha: Ti jepen menjëherë pagat

Mëngjesin e sotëm naftëtarët e Ballshit u ngritën sërish në protestë për pagat e prapambetura, ndërsa protesta u shoqërua edhe me përplasje dhe tensione. Për këtë...

Naftëtarët e Ballshit në protestë/ Tensionohet situata, përplasen me policinë
Kronika 11:39 - 14 Shtator, 2020

Situatë e rëndë tek Uzina e Ballshit/ Policia hedh spraj, dy naftëtarëve u bie të fikët

Protesta e  naftëtarëve të rafinerisë së Ballshit, ka ardhur duke u përshkallzuar, pasi ata kërkojnë të futen brenda në uzinë. Punonjësit kërkojnë të marrin pagat e...

Naftëtarët e Ballshit në protestë/ Tensionohet situata, përplasen me policinë
Sociale 10:10 - 14 Shtator, 2020

Naftëtarët e Ballshit në protestë/ Tensionohet situata, përplasen me policinë

Mëngjesin e sotëm naftëtarët e Ballshit janë ngritur në protestë për pagat e prapambetura. Situata është tensionuar, ndërsa naftëtarët kërkojnë të hyjnë me forcë në rafinerinë...

Naftëtarët e Ballshit në protestë/ Tensionohet situata, përplasen me policinë
Sociale 13:54 - 3 Shtator, 2020

Arrihet marrëveshja/ Naftëtarët e Ballshit mbyllin protestën

Naftëtarët e Ballshit kanë mbyllur protestën, e cila u shoqërua edhe me momente tensioni dhe përplasje me uniformat blu. Mësohet se protesta është mbyllur, pasi është...

Naftëtarët e Ballshit në protestë/ Tensionohet situata, përplasen me policinë
Sociale 12:02 - 3 Shtator, 2020

Tensionohet situata në Ballsh/ Naftëtarët thyejnë kordonin e policisë, tentojnë të hyjnë me forcë në uzinë

Është tensionuar situata në protestën e naftëtarëve në Ballsh. Punonjesit janë mbledhur për të protestuar përpara uzinës pasi kërkojnë të nënshkruajnë kontratat e punës. Ata janë...

Sociale 10:33 - 9 Qershor, 2020

“Kemi 8 muaj pa punë, të ndahet hesapi”/ Naftëtarët e Ballshit në protestë, kërkesat për qeverinë

Punonjësit e rafinerisë së Ballshit kanë dalë sot në protestë, një grup pranë prefekturës dhe një tjetër pranë uzinës. Ata kërkojnë pagën e dytë të luftës,...

Lajme 10:25 - 26 Shkurt, 2020

Dita e dhjetë e grevës së urisë/ Naftëtarët do i drejtohen ambasadave

Futet në ditën e dhjetë e greva e urisë së naftëtarëve të Ballshit. Grevistët vazhdojnë të refuzojnë shërbimi shëndetësor edhe pse njëri prej tyre ka pasur...

Kronika 11:04 - 22 Shkurt, 2020

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e grevistëve në Ballsh/ Dy prej tyre dërgohen në spital

Grevistët në Ballsh të cilët prej disa muajsh nuk kanë marrë pagat e tyre, vazhdojnë të qëndrojnë në grevë. Ndërkohë, mësohet se gjendja shëndetësore e grevistëve...

Sociale 09:18 - 20 Shkurt, 2020

Refuzuan ujin dhe ndihmën mjekësore/ Rëndohet gjendja e naftëtarëve në grevë urie 

Naftërat e Ballshit vijojnë grevën e urisë, ndërsa gjendja e tyre shëndetësore ka ardhur duke u përkeqësuar. Në një lidhje direkte për “Abc-ja e mëngjesit”, gazetarja...

Politikë 19:23 - 16 Shkurt, 2020

Greva e 27 punëtorëve në Ballsh/ Kryemadhi letër urgjente Belinda Ballukut dhe Prokurorit të Përgjithshëm

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi i ka drejtuar një letër disa institucioneve shtetërore se Prokurorisë së Përgjithshme, dhe në veçanti kryeprokurorit Olsian Çela, ministres së Infrastrukturës...

murrizi sulmo qeverine
Politikë 21:59 - 10 Shkurt, 2020

“Rusët po vijnë vërdallë”/ Myslim Murrizi bën denoncimin e fortë: Qeveria po bën pazare nafte

Deputeti, Myslim Murrizi, ka reaguar në lidhje më protestën e më shumë se 850 punëtorëve naftëtarë të rafinerisë së Ballshit. Në një deklaratë për mediat, Murrizi...

Sociale 09:23 - 28 Janar, 2020

Prej muajsh nuk marrin pagat dhe sigurimet/ Punëtorët e Rafinerive Ballsh dhe Fier sërish në protestë

Punëtorët e Rafinerive Ballsh dhe Fier kanë dalë sërish në protestë për pagat dhe sigurimet, për të cilat thonë se nuk u paguhen prej muajsh. Në...

Kronika 20:56 - 7 Dhjetor, 2019

Motori del nga rruga në Ballsh/ Plagoset shoferi 45-vjeçar

Një aksident ka ndodhur pak momente më parë në Ballsh. Mësohet se një drejtues motori ka humbur kontrollin dhe mjeti i tij ka dalë nga rruga....

Kryesore 18:50 - 21 Gusht, 2019

Bllokimi i naftës në Ballsh/ Tabaku i “çjerr maskën” Kryeministrit

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama, i cili tha se ...

Politikë 16:01 - 21 Gusht, 2019

Bllokimi i naftës në Ballsh/ Reagon Rama: “O sipas ligjit o goditjen e ligjit”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas bllokimit të 550 tonë nafte në rafinerinë e Ballshit. Me anë të një statusi në rrjetet sociale kreu i qeverisë...

vrasja e dy motrave ne ballsh te fierit
Aktualitet 15:32 - 4 Shkurt, 2019

Vrasja e dyfishtë në Ballsh/ Shtyhet seanca për kujdestarinë e fëmijëve

Është shtyrë me 25 shkurt seanca gjyqësore për kujdestarinë e dy fëmijëve të Gentjana Caushaj dhe Gazmend Mustës. Daja e fëmijëve, Gjyshmir Caushaj ka kërkuar kujdestarinë...

vrasja e dy motrave ne ballsh te fierit
Aktualitet 13:39 - 20 Janar, 2019

Krimi i dyfishtë/ Prindërit e autorit kërkojnë kujdestarinë e fëmijëve

Prindërit e Gazmend Mustës, personit që më 2 janar të 2019 vrau gruan dhe në qytetin e Bllashit, i janë drejtuar gjykatës së Fierit për të...