Connect with Us

All posts tagged "balliu"

Politikë 11:36 - 16 Shkurt, 2020

Rrëzohet propaganda anti-KÇK / Nuk justifikoi pasurinë, Rama shpërblen bashkëshorten e Denar Bibës

Partia Demokratike vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti Klevis Balliu u shpreh se emërimi...

basha duke folur
Politikë 12:14 - 24 Janar, 2020

Tre heronjtë e Republikës së re që investon Edi Rama

Me ardhjen e Lulzim Bashës në krye të PD-së, kjo e fundit është deformuar. Është deformuar në imazhin e saj, në kapacitetet intelektuale, në çka ofron,...

balliu kerkon dopreheqjen e xhackes
Politikë 17:35 - 12 Janar, 2020

Balliu i përvishet policisë/ “Krimi ka marrë dhenë, këta merren me Astirin”

Ish deputeti demokrat, Klevis Balliu, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24, teksa ka komentuar ngjarjet e ditëve të fundit, ka hedhur akuza ndaj policisë,...

Politikë 21:19 - 11 Janar, 2020

Balliu publikon videon/ Si u zhvendos “Lana” për mikun trafikant të Taulant Ballës

Ish deputeti demokrat, Klevis Balliu, ka publikuar një video, që sipas tij, tregon se si u devijua Lumi i Lanës për mikun e Taulant Ballës, Edmond...

Satire Politike 11:41 - 10 Janar, 2020

Foto-Zbulohet libri i vitit për 2019

Në prag të vitit të ri, CNA.al, me një grup gazetarësh, duke u bazuar në disa kritere dhe argumente, shpalli foton e vitit. Ne shpallëm foto...

Politikë 09:51 - 9 Janar, 2020

“Rama e Velina dy faqezinj/ U sulën si pushtues për të shembur shtëpitë e qytetarëve”

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu ka sulmuar kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun Erion Veliaj duke i quajtuar ata faqezinj. Sipas Balliut, ata larguan sot me...

Politikë 13:53 - 23 Dhjetor, 2019

Mbështetësit e Balliut dhunuan të deleguarit e Bashës/ PD merr masat dhe “kryqëzon” agresorët

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me incidenin e ndodhur pak ditë më parë tek Unaza e re ku u dhunuan anëtarët e grupit të punës...

Politikë 19:59 - 20 Dhjetor, 2019

Balliu thirrje Haradinajt dhe Kurtit/ Rama të shpallet “Non Grata” më Kosovë

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu kërkon që kryeministri Edi Rama të shpallet “Non Grata” në Kosovë. Balliu i është drejtuar kryeministrit në detyrë të Kosovës,...

Politikë 21:49 - 17 Dhjetor, 2019

Plas “lufta” brenda PD/ Mbështetësit e Balliut dhunojnë të deleguarit e Bashës

Dhunohen anëtarët e grupit të punës që Partia Demokratike e Bashës ka dërguar për të organizuar krijimin e degës së re, numër 16 në zonën e...

Politikë 10:57 - 4 Dhjetor, 2019

“Ju keni përjetuar tërmet çdo ditë”/ Basha viziton banorët e strehuar në “Astir”

Kryedemokrati Lulzim Basha ka vizituar mëngjesin e sotëm banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit të cilët janë strehuar në zonën e “Astirit”. I shoqëruarnga...

Politikë 10:20 - 20 Nentor, 2019

PD kallëzimin penal për Unazën e Re/ Balliu: Nëse nuk hetohet, prokurorët presin shtëpi falas

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu ka depozituar kallzimin pënal për projektin korruptiv të Unazës se Re. Partia Demokratike i kërkon prokurorisë nisjen e hetimeve dhe...

Politikë 13:31 - 15 Nentor, 2019

Dhuna ndaj banorëve të Astirit/ Balliu tregon dy hapat që do ndërmerren nga opozita

Partia Demokratike ka paditur penalisht policinë dhe drejtues të IKMT-së për dhunën e ushtruar ndaj banorëve të zonës së Astirit. Kallëzimi penal është dorëzuar në Prokurorinë...

Politikë 10:11 - 14 Nentor, 2019

Balliu bën paralajmërimin e fortë/ Sot në darkë do shihni prova dhe dokumenta

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu ka bërë një paralajmërim të fortë nga Prokuroria e Tiranës ku ishte thirrur për akuzat si i pandehur. Balliu tha se...

Politikë 15:12 - 13 Nentor, 2019

Përplasja tek Astiri/ Balliu tregon detaje: Jam i pandehur nesër në prokurori

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu ka akuzuar policinë se ka ushtruar dhunë barbare ndaj banorëve të Astirit gjatë ditës se djeshme. Sipas Balliut, policia përveç hodhi...

Politikë 08:59 - 13 Nentor, 2019

Banorët e Astirit dhe tradhëtia e Bashës/ Ja çfarë paralajmëroi CNA.al një vit më parë

Ditën e djeshme, në orën 06:00 të mëngjesit, IKMT e mbështetur nga forca të shumta të policisë u vërsulën në zonën e Astirit në Tiranë, ku...

Politikë 22:46 - 12 Nentor, 2019

“Dhunuan invalidin dhe një tjetri i thyen kockat e këmbës”/ Klevis Balliu flet me emra

Ish deputeti i PD-së, Klevis Balliu në një lidhje me emisionin “Opinion” ka mohuar se gazi lotësjellës është hedhur nga banorët e Unazës, vepër për të...

Politikë 17:17 - 10 Nentor, 2019

Pas DH Albania, PD denoncon skandalin e radhës me punimet tek Unaza e Re

Ish deputeti demokrat, Klevis Balliu, përmes një deklarate publike nga selia blu ka denoncuar “skandalin e rradhës të qeverisë me punimet tek Unaza e Re.” Sipas...

Politikë 12:04 - 9 Nentor, 2019

Çuni i Fahriut mesazh Ramës/ Ja si mund ta zgjidhësh “hallin” me banorët e Astirit

Çuni i Fahri Balliut, ish-deputeti i Lulit, Klevis Balliu vijon të qëndrojë në ballë të protestave të banorëve të Astirit, të cilët kundërshtojnë shembjen e banesave...

Politikë 19:41 - 21 Tetor, 2019

Akuza e rëndë e Balliut/ Rama bën lojën e serbëve

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu i është bashkuar sërish mbrëmjen e sotme protestës së banorëve të “Unazës së Re”. Gjatë fjalës së tij, Balliu ka hedhur...

Politikë 21:19 - 19 Tetor, 2019

“Respekt për të huajt, por s’mund të na shajnë motrat dhe nënat”/ Nuk përmbahet Klevis Balliu

Ish deputeti i PD-së Klevis Balliu ka komentuar “JO-në” që mori Shqipëria për çeljen e negociatave. Teksa hodhi akuza ndaj kryeministrit Rama, Balliu theksoi se ky...

Politikë 16:38 - 17 Tetor, 2019

“Ofendoi protestuesit”/ Klevis Balliu mesazh ambasadorit të OSBE

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu, i ftuar në “Syri Tv” ka folur për arrestimin e banorëve të Astirit si dhe gjestin e amabsadorit të OSBE...

Politikë 19:12 - 16 Tetor, 2019

Pas burgut, çuni i Fahriut sërish në protestë/ “Jam krenar”

Vetëm një orë pasi la qelinë ku qëndroi 24 orë në paraburgim ish deputeti i PD-së Klevis Balliu është rikthyer sërish në protestë, në mbështetje të...

Politikë 11:19 - 14 Tetor, 2019

Pse banorët e Unazës nuk duhet ta besojnë Lulzim Bashën

Prej, gati një viti banorët e Unazës së re, me plasjen e skandalit të tenderit për zgjerimin dhe ndërtimin e saj, kanë dalë në protestë. Janë...