Connect with Us

All posts tagged "balla"

“Nuk zbres në nivelin e gjuhës së presidentit”/ Balla i përgjigjet “kërcënimeve” të Metës
Politikë 22:37 - 21 Shtator, 2020

“Nuk zbres në nivelin e gjuhës së presidentit”/ Balla i përgjigjet “kërcënimeve” të Metës

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka komentuar deklaratat “kërcënuese” të presidentit Ilir Meta, bërë  ndaj Edi Ramës  e mazhorancës disa ditë më parë....

“Nënshkruat natën dhe e prishtët ditën”/ Balla debaton ashpër me analistin: Mos dëgjoni përrallat e Lulit
Politikë 22:16 - 21 Shtator, 2020

“Nënshkruat natën dhe e prishtët ditën”/ Balla debaton ashpër me analistin: Mos dëgjoni përrallat e Lulit

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka debatuar ashpër mbrëmjen e sotme në ‘Open’ analistin Gjekmarkaj. Debati u zhvillua kur Gjekmarkaj foli me tone...

Video-Taulant Balla i jep të drejtë Topallit/ “Luli gënjen edhe kur e pyet sa është ora”
Politikë 11:45 - 21 Shtator, 2020

Balla justifikon “hilen” e PS-së për Kodin Zgjedhor/ Më 25 prill do të votohen edhe kandidatët

Kreu i Grupit të PS, Taulant Balla ka folur për mediat, pas përfundimit të mbledhjes së grupit parlamentar. Balla ka tentuar të justifikojë draftin e propozuar...

“Nënshkruat natën dhe e prishtët ditën”/ Balla debaton ashpër me analistin: Mos dëgjoni përrallat e Lulit
Politikë 18:30 - 18 Shtator, 2020

“Nuk ka sisteme elektorale perfekte”/ Balla “thumbon” opozitën: Nuk jepet fitorja në tavolinë

Kreu i grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla thotë se lista e kandidatëve të partisë apo të koalicionit zgjedhor do të jetë 100% e hapur. Sipas...

English 12:28 - 17 Shtator, 2020

Balla detonates the “bomb” in the Parlament/ Lulzim Basha stands behind the violence against the journalist Elvi Fundo

The head of the SP parliamentary group, Taulant Balla, reacted after the speech of the Democratic Conviction MP, Andi Përmeti, who demanded the clarification of the...

Politikë 12:19 - 17 Shtator, 2020

Çfarë di Taulant Balla, për dhunën ndaj gazetarit kritik të Ramës, Metës dhe Bashës?

Sot në sallën e Kuvendit ka ndodhur një debat, për shkak se CNA.al ka publikuar skandalin në lidhje me një BMW luksoze, e cila përdoret nga...

Balla plas “bombën” në Kuvend/ Ja kush qëndron pas dhunimit të gazetarit
Politikë 11:28 - 17 Shtator, 2020

Balla plas “bombën” në Kuvend/ Ja kush qëndron pas dhunimit të gazetarit

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka reaguar pas fjalës së deputetit të Bindjes Demokratike, Andi Përmeti, i cili kërkoi që të zbardhet rasti...

Balla publikon foton e vjetër me Nanon dhe i uron ditëlindjen/ Udhëheqësi ynë historik!
Politikë 14:54 - 16 Shtator, 2020

Balla publikon foton e vjetër me Nanon dhe i uron ditëlindjen/ Udhëheqësi ynë historik!

Ish kryeministri dhe lideri i së majtës, Fatos Nano feston sot 68-vjetorin e lindjes. Pas kryeministrit Edi Rama,  e ka uruar edhe kreu i Grupit të...

Taulant Balla falenderon Lleshajn për blerjen e BMW-së luksoze
Politikë 11:29 - 16 Shtator, 2020

Taulant Balla falenderon Lleshajn për blerjen e BMW-së luksoze

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla së bashku me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj kanë qënë të pranishëm sot në Elbasan, ku ndër të...

Politikë 10:24 - 16 Shtator, 2020

Balla merr në mbrojtje Lleshajn/ Sulme kriminale ndodhin në çdo vend

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla së bashku me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj kanë qënë të pranishëm sot në Elbasan, për prezantimin e...

Balla: Nuk do isha dakord, nuk shoh arsye për ndryshime rrënjësore në ekipin e ministrave
Politikë 15:31 - 15 Shtator, 2020

Balla: Nuk shoh arsye për ndryshime rrënjësore në ekipin e ministrave

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së Taulant Balla ka komentuar ndryshimet e fundit në qeveri, lidhur largimin e Besa Shahinit, ardhjen e Evis Kushit dhe për largimin...

“Nënshkruat natën dhe e prishtët ditën”/ Balla debaton ashpër me analistin: Mos dëgjoni përrallat e Lulit
Politikë 14:49 - 15 Shtator, 2020

Besa Shahini dha dorëheqje apo u shkarkua nga Rama?!/ Balla: Pak rëndësi ka

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar ndryshimet në qeveri që ndodhën dje, ku në vend të ministres së Arsimit Besa Shahini...

Aktualitet 13:42 - 14 Shtator, 2020

Hapja e shkollave/ Balla: Opozita “rrugore” që shfrytëzon situatën për të bërë politikë

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla  ka uruar të gjithë nxënësit dhe mësuesit për rihapjen e shkollave. I pranishëm në shkollën “Jorgji Dilo”  në Elbasan,...

Vijojnë replikat në distancë/ Gjata: Balla dhe Rama të mos ofrojnë si alternativë Ndraxhët e bandës se Avdylajve
Politikë 23:10 - 11 Shtator, 2020

Vijojnë replikat në distancë/ Gjata: Balla dhe Rama të mos ofrojnë si alternativë Ndraxhët e bandës se Avdylajve

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata i përgjigjet sërish kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i cili komentoi më herët deklaratën e...

Balla publikon foton e vjetër me Nanon dhe i uron ditëlindjen/ Udhëheqësi ynë historik!
Politikë 22:08 - 11 Shtator, 2020

Balla i përgjigjet Gjatës: Uroj që PD mos ketë rifilluar alibitë për të shmangur zgjedhjet

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla i është përgjigjur Sekretarit të PD për Çëshjet Ligjore, Çlirim Gjatës lidhur me deklaratën e këtij të fundit se...

“Është një turp i paprecedent”/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar numëron skandalet e qeverisë: Ka neveritur njerëzit
Politikë 08:55 - 11 Shtator, 2020

“Është një turp i paprecedent”/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar numëron skandalet e qeverisë: Ka neveritur njerëzit

Ish-anëtari i Këshillit të PD-së, Edvin Kulluri, ka reaguar në lidhje me një deklaratë të kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i cili është...

Zgjedhjet e 2021/ Balla “jo i kënqëur” vetëm me fitore: Nuk është e mjaftueshme
Politikë 12:57 - 6 Shtator, 2020

Zgjedhjet e 2021/ Balla “jo i kënaqur” vetëm me fitore: Nuk është e mjaftueshme

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka marrë pjesë sot në Asamblenë Socialiste të Librazhdit. Balla shprehet i bindur se PS do të fitojë...

“Në zgjedhjet e pranverës marrim mandatin e tretë”/ Balla: Pas Asamblesë nisim konsultimet për kandidatët
Politikë 15:26 - 31 Gusht, 2020

Balla i vendosur/ Në zgjedhjet e pranverës marrim mandatin e tretë

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla bën me dije se Asambleja e PS-së do të mblidhet duke respektuar masat shtrënguese ndaj Covid-19. Sipas Ballës,...

PD denoncon kushtet në shkolla’/ “Mbi 50 mësues me COVID-19”
Politikë 14:52 - 15 Gusht, 2020

Video tek spitalet Covid/ Vokshi i përgjigjet Ballës: Mund të shani e mallkoni gjithë ditën…

Ish deputetja e PD-së, Albana Vokshi, i është përgjigjur kreut të grupit të PS, Taulant Balla, pasi kërkoi hetim për videon e publikuar nga Oriola Pampuri....

Skandali tek Sanatoriumi/ Balla thirrje urgjente autoriteteve: “Kjo 'kasandër' ka publikuar një video-montazh. Të hetohet menjëherë!
Politikë 13:11 - 15 Gusht, 2020

Skandali tek Sanatoriumi/ Balla thirrje urgjente autoriteteve: “Kjo ‘kasandër’ ka publikuar video-montazh. Të hetohet menjëherë!

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka reaguar pas videos të publikuar nga ish-deputetja e PD, Oriola Pampuri, sipas të cilës shqiptarët blejnë vetë...

Edi Paloka: Ora News bën diversion për Ramën
Politikë 21:27 - 8 Gusht, 2020

Paloka pyet Ballën/ Pse të intereson lirimi i Dritan Dajtit?

Nënkryetari i PD Edi Paloka, ka zgjatur debatin Balla-Basha lidhur me komentet e këtyre të fundit për vrasjen e 4 oficerëve të Policisë nga Dritan Dajti,...

Politikë 13:25 - 6 Gusht, 2020

Hapja e listave/ Balla nga Saranda: PS u vendos në anën e duhur të historisë!

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka folur nga Saranda për vendimin e Kuvendit të Shqipërisë për hapjen e listave. Ai deklaroi se...

Pas mbylljes së sesionit parlamentar, Balla kap “peshkun e madh” në Sarandë
Politikë 12:34 - 5 Gusht, 2020

Foto-Pas mbylljes së sesionit parlamentar, Balla kap “peshkun e madh” në Sarandë

Pas mbylljes së sesionit parlamentar, kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla ka zgjedhur të kalojë pushimet në jug të vendit. Ai ka publikuar foto nga...