Connect with Us

All posts tagged "balili"

Politikë 09:36 - 22 Shtator, 2020

GJKKO i sekuestroi pasurinë/ Kush është Kelmend Balili dhe lidhjet me LSI

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka vendosur konfiskimin e pasurive të Kelmend Balilit, i njohur ndryshe si “Eskobar i Ballkanit”. SPAK...

“Eskobari I Ballkanit”/GJKKO sekuestron  pasuritë e  Kelmend Balilit
Kronika 08:38 - 22 Shtator, 2020

GJKKO vendos sekuestrimin e pasurive të Kelmend Balilit

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, pas kërkesës së SPAK, ka vendosur sekuestrimin e pasurive të Kelmend Balilit, I cilësuar si “Eskobar i...

Ilir Meta Ylli Ndroqi
English 09:35 - 21 Gusht, 2020

A television for Ilir Meta/ From drug traffickers to the SMI gang

Three days ago President Ilir Meta, said through a post on social networks that he is ready to create a new media, according to him transparent...

Ilir Meta Ylli Ndroqi
Politikë 10:41 - 20 Gusht, 2020

Një televizion për Ilir Metën/ Nga trafikantët e drogës tek banda e LSI-së

Presidenti Ilir Meta, në një postim në rrjetet sociale, dy ditë më parë doli e tha se është gati të krijojë një media të re, sipas...

Politikë 10:45 - 10 Gusht, 2020

Ilir Meta si padrino/ Të gjithë trafikantët e presidentit dhe LSI-së

President apo padrino i trafikantëve të drogës? Cili është roli i vërtetë i Ilir Metës në politikën shqiptare? Përtej çdo akuze politike, korrupsioni apo zullumi të...

Vetingu 14:51 - 19 Gusht, 2019

Nga Balili tek kokaina e Maminasit/ Zbardhet pasuria e gjyqtares, që i ngecin “dosjet e nxehta”

Gjyqtarja e Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda, Miliana Muça pritet të dalë në Vetting, gjatë vjeshtës. Muça, tek Krimet e Rënda ka...

dita e drejtesise, arrstimi i klement balilit, sukses
Kronika 12:18 - 29 Korrik, 2019

Vijon “telenovela” Balili/ Dështon për herë të tretë seanca

Në Gjykatën e Apelit për Krimet e Rënda ka dështuar sërish për të tretën herë seanca gjyqësore ndaj Klement Balilit. Shkak për dështimin e seancës së...

Aktualitet 20:18 - 15 Korrik, 2019

Nga ‘lidhja” me Balilin tek skandali i byzylykëve/ Zbulohen pronat e dyshimta të Manjanit

“Shoqërisë dhe shtetit nuk i vjen asnjë e keqe nga dëshira për pasuri të disa njerëzve të pasur.  E keqja vjen gjithmonë nga qeverisja e keqe...

LSI i përgjigjet Ballës/ Selinë e PS e goditën socialistët, teatrit të qeverisë i erdhi fundi
Aktualitet 09:14 - 30 Qershor, 2019

Foto-LSI nxjerr në terren nipin e Klement Balilit/ Nuk lejon votuesit t’i drejtohen kutive

Ndërkohë që në shumicën e bashkive të vendit, procesi i votimit për zgjedhjet vendore po vijon normalisht, në disa bashki që drejtohen nga opozita ka pasur...

dita e drejtesise, arrstimi i klement balilit, sukses
Aktualitet 14:51 - 7 Maj, 2019

Klement Balili dënohet me 10 vite burg

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar sot me 10 vite burg Klement Balilin,  i njohur si “Eskobari i Ballkanit”. Prokuroria ka kërkuar fillimish 18 vite...

“Eskobari I Ballkanit”/GJKKO sekuestron  pasuritë e  Kelmend Balilit
Aktualitet 13:00 - 23 Prill, 2019

“Telenovela” Balili/ Shtyhet seanca për Eskobarin e Ballkanit

Gjykata për Krime të Rënda shtyu sërish seancën ndaj Klement Balilit i njohur si Eskobari i Ballkanit. Shtyerja e seancës u bë pasi avokati i Balilit,...

“Eskobari I Ballkanit”/GJKKO sekuestron  pasuritë e  Kelmend Balilit
Aktualitet 14:11 - 8 Prill, 2019

Prokuroria jep pretencën/ Balili përfiton ulje të dënimit

Prokuroria për Krimet e Rënda ka dhënë sot pretencën për Klement Balilin, i njohur ndryshe si “Eskobari i Ballkanit”, duke kërkuar 18 vite burg. Balili ka...

“Eskobari I Ballkanit”/GJKKO sekuestron  pasuritë e  Kelmend Balilit
Aktualitet 10:35 - 26 Mars, 2019

Shtyhet sërish seanca për Klement Balilin

Është shtyrë sërish seanca tek Krimet e Rënda për Klement Balilin, i ashtuquajturi ndryshe “Eskobari i Ballkanit”. Në seancë mungonte vetë i pandehuri dhe avokati i...

“Eskobari I Ballkanit”/GJKKO sekuestron  pasuritë e  Kelmend Balilit
Aktualitet 12:37 - 12 Mars, 2019

Shtyhet seanca për Balilin/ Zbulohet arsyeja

Gjykata e Krimeve të Rënda ka shtyrë sot seancën për Klement Balilin, apo i ashtuquajturi “Eskobari i Ballkanit”. Në seancën e sotme, prokuroria pritej që të...

berisha denoncim nga qytetari dixhital
Aktualitet 18:58 - 25 Shkurt, 2019

Gjykimi i shkurtuar për Balilin/ Berisha zbulon kush e ka radhën

Ish kryeministri Sali Berisha , ka reaguar lidhur me  çështjen e Klement Balilit. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ish  kryeminstri është shprehur se “Eskobari fali...

Aktualitet 11:42 - 25 Shkurt, 2019

Gjykata pranon gjykim të shkurtuar për Klement Balilin

Krimet e Rënda kanë pranuar sot kërkesën për gjykim të shkurtuar për Klement Balilin, i cilësuar ndryshe edhe si “Eskobari i Ballkanit”. Seanca e radhës do...

klement balili ne gjykaten e krimeve te renda
Aktualitet 10:18 - 25 Shkurt, 2019

“Çështja Balili”/ Nis seanca tek Krimet e Rënda

I ashtuquajturi “Eskobari i Ballkanit” Klement Balili ka dalë sot para Gjykatës për Krimet e Rënda. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ngritur katër akuza për...

Ylli Manjani dhe Edi Rama gjate nje seance plenare
Aktualitet 15:10 - 6 Shkurt, 2019

Nga licensat e noterëve tek skandali i byzylykëve/ Fundoset ish-ministri i Ramës?

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka marrë shpatën në dorë e sulmon, vetëm sepse nuk është më ministër. Ylli Manjani, ish-shef kabineti...

“Eskobari I Ballkanit”/GJKKO sekuestron  pasuritë e  Kelmend Balilit
Aktualitet 10:49 - 30 Janar, 2019

Hidhet shorti/ Kush janë gjyqtarët që do shqyrtojnë dosjen “Balili”

Është hedhur sot shorti në Gjykatën e Krimeve të Rënda për treshen e gjyqtarëve që do të shqyrtojnë dosjen e Klement Balilit. Mësohet se trupa gjykuese...

Aktualitet 12:19 - 19 Janar, 2019

Balili në pranga/ Zbulohen të tjera lidhje me politikën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një tjetër denoncim të një qytetari dixhital, i cili publikon të tjera detaje për lidhjet e Klement Balilit me personazhe...

Eskobari i Ballkanit ne pranga
Aktualitet 14:23 - 18 Janar, 2019

Dosja e plotë/ Zbardhen përgjimet greke që “fundosen” Balilin

Dosja që ka sjellë drejtësia greke në Shqipëri është një nga provat më të forta që ka prokuroria shqiptare për akuzat e ngritura ndaj Balilit për...

Monika Kryemadhi perballe gazetareve
Aktualitet 10:33 - 18 Janar, 2019

“Balili lidhje me LSI”/ Gazetarët “dush të ftohtë” Kryemadhit

Mbrëmjen e djeshme, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në emsionin “Open” në Top Channel, mohoi çdo lloj lidhje me Klement Balilin, duke deklaruar...

Uncategorized 10:20 - 18 Janar, 2019

Dorëzimi i Balilit, jehonë në mediat e huaja/ Lidhje me kartelat në Amerikën Latine

Një spektakël e ka cilësuar dorëzimin e Klement Balilit media prestigjoze zvicerane Der Bund, një nga gazetat më të vjetra në këtë vend e themeluar në...

Me shume postime