Connect with Us

All posts tagged "balfin"

Sociale 19:30 - 3 Dhjetor, 2019

Grupi Balfin nis disbursimin e fondit për të dëmtuarit nga tërmeti/ Paguan 220.000 eurot e para

Ka nisur gjatë ditës së djeshme për të vijuar edhe sot, lëvrimi i parë i fondeve të Grupit Balfin për të dëmtuarit nga tërmetet në Shqipëri....

Sociale 13:44 - 22 Nentor, 2019

Nisma e kompanisë shqiptare/ Punësohen dy të rinjtë e parë me sindromën Down

Fashion Group Albania, përfaqesuesja zyrtare në Shqipëri e markave ndërkombëtare si Mango, Cortefiel, Carpisa, Okaidi, Parfois, Women Secret, Springfield, Prenatal dhe Geox, në kuadër të fushatës...

Sociale 11:04 - 20 Nentor, 2019

Rasti në “Fiks Fare”/ Biznesmeni Samir Mane i jep fund mjerimit të familjes Kurti në Klos

Pas thirrjes së emisionit Fiks Fare, për ti ardhur në ndihmë familjes Kurti nga fshati Gurrë e Vogël në Klos, e cila jeton në kushte të...

Sociale 15:05 - 30 Tetor, 2019

500 mijë vizitorë në vit, kush është kinemaja më e madhe në Shqipëri?

Statistikat tregojne se, kudo ne bote, frekuentimet ne kinema janë në rritje. Vendet si Turqia, Franca, Finlanda, Gjermania, Polonia e të tjerë, shënojnë shifrat më të...

Sociale 16:51 - 28 Tetor, 2019

Balfin lançon kartën e re “Happy”/ Ja përfitimet e mëdha në Neptun, Jumbo, Spar, etj

Grupi Balfin lançon Programine Besnikërisë Happy, i cili shënon një risi absolute në tregun shqiptar si skema e vetme multi-brand e cila ofron përfitime të shumëfishta...

Sociale 12:52 - 23 Tetor, 2019

Suksesi në Grupin Balfin, 4 punonjëse rrëfejnë arritjet e tyre

Punësimi është një etapë e rëndësishme në jetën profesionale për secilin prej nesh dhe përbën një mundësi të vazhdueshme për t’u përmirësuar dhe për të ecur...

Sociale 14:44 - 22 Tetor, 2019

Donacionet e Grupit Balfin, 452 mijë euro në dobi të kauzave shoqërore në Shqipëri

Grupi Balfin i kushton një vëmendje të veçantë përgjegjësisë sociale, për të qenë sa më pranë komuniteteve dhe njerëzve në nevojë dhe nën kujdesin e posaçëm...

Sociale 16:10 - 14 Tetor, 2019

Nis Universiteti, Balfin i dhuron laboratorin e informatikës Fakultetit të Ekonomisë

Gjatë ditës së sotme, u inauguruan pranë Fakultetit Ekonomik të Universitetit të Tiranës 3 laboratorë të rinj informatike dhe disa salla të restauruara leksionesh që do...

Ekonomi 14:43 - 28 Shtator, 2019

Samir Mane: Në Tiranë ka tejngopje të qendrave tregtare

Flet z. Samir Mane, presidenti i Grupit “Balfin” Grupi Balfin, pas një ecurie pozitive në 2018-n, pret që të rrisë qarkullimin vjetor me 40% në 2019-n....

Sociale 11:20 - 27 Shtator, 2019

Investimi 5.2 mln USD hap Traverbankun e Klosit/ Kompania Albchrome bën realitet projektin e nisur 34 vjet më parë

Një investim madhor i AlbChrome, me vlerë afro 5.3 milionë USD ka bërë që Traverbanku i Klosit, që lidh këtë zonë me atë të minierës së...

Sociale 16:20 - 10 Shtator, 2019

Grupi Balfin në shifra, 5705 punonjës dhe 49,6 milionë euro paga e sigurime në 2019

Investimet dhe punësimi janë dy hallka të të njëjtit zinxhir, por ato marrin më tepër vlerë, kur kryhen brenda një konglomerati biznesesh, ku mundësia për t’u...

Sociale 12:31 - 3 Shtator, 2019

Stil dhe standard, si ta fillosh shkollën me këmbë të mbarë në Tiranë

Fillimi i sezonit të ri shkollor dhe përgatitja për të është një etapë më vete, e cila i angazhon prindërit dhe fëmijët. Të rriturit duan që...

Sociale 13:20 - 30 Gusht, 2019

Po kërkoni të blini apo shisni një pronë rezidenciale apo turistike? Ju prezantojmë ekspertin e pronës tuaj

Sikurse shprehet edhe Henry Thoreau: “Suksesi zakonisht u shkon atyre që janë duke e kërkuar”. Secili prej nesh, qoftë në rolin e individit apo kompanisë dhe...

Sociale 11:03 - 28 Gusht, 2019

“Talent Pool”, një program për t’i kthyer punonjësit në drejtues në kompaninë shqiptare

Kompani të ndryshme në Shqipëri dhe anembanë botës jo gjithnjë e kuptojnë se punonjësi është vlera e shtuar dhe aseti më i çmuar që ata kanë....

Sociale 13:34 - 19 Gusht, 2019

Aftësia ndryshe jo pengesë për punësim/ Historia e Suksesit të Ersi Pirrës në Jumbo

Personat me aftësi ndryshe nuk mundet dhe nuk duhet të jenë të privuar nga të marrit pjesë në jetën aktive të shoqërisë, nga e drejta për...

Sociale 12:02 - 14 Gusht, 2019

Flet menaxheri i rrjetit te shitjeve, Smart Point me plane ambicioze në Smart Point dhe më gjerë

Smart Point është bërë tashmë një emër i njohur dhe i besueshëm dyqanesh për pajisjet “smart” në Tiranë. Ata që i kanë besuar kësaj kompanie, kanë...

Sociale 10:59 - 31 Korrik, 2019

Mbi 2 mijë punonjës të Balfin/ Vullnetarizëm dhe donacione në Shqipëri, Kosovë e Maqedoni

Të jesh i përgjegjshëm nuk do të thotë që të mbash përgjegjësi vetëm për veprimet e tua, por të tregosh vëmendje të veçantë edhe ndaj atyre,...

Aktualitet 15:16 - 30 Maj, 2019

Vala Mar Residences – destinacioni juaj në bregdetin Adriatik!

Keni ëndërruar ndonjëherë një vilë apo apartament me pamje nga deti, rrethuar nga gjelbërimi, në një zonë të qetë bregdetare e njëkohësisht shumë pranë Tiranës dhe...

Aktualitet 12:20 - 28 Maj, 2019

1 milionë euro retreat për punonjësit, trajtimi special i Balfin për stafet e tij

“Klientët nuk vijnë të parët. Punonjësit vijnë të parët. Nëse kujdesesh për punonjësit e tu, ata do të kujdesen për klientët” – ka thënë Richard Branson....

Aktualitet 13:24 - 22 Maj, 2019

“E sigurte!”, kompania amerikane certifikon kujdesin e AlbChrome për minatorët në Bulqizë

Siguria dhe shëndeti në vendin e punës janë faktorë shumë të rëndësishëm, por që fatkeqësisht shpeshherë, nga disa kompani shihen si kosto ndaj edhe nënvlerësohen apo...

Aktualitet 16:22 - 13 Maj, 2019

Kampionati i fortë i FIFA 2019 në Tiranë, ja kush fiton

U zhvillua në datat 10-12 maj në dyqanet e Neptun në qendrat tregtare TEG dhe QTU në Tiranë, kampionati në Playstation “FIFA 2019”, edicioni i dytë...

Aktualitet 14:18 - 8 Maj, 2019

Kur duhen planifikuar pushimet?

Për të gjithë ata që kanë nisur të planifikojnë që tani pushimet verore apo që janë në mëdyshje se ku të shkojnë, çfarë të marrin me...

Aktualitet 12:56 - 24 Prill, 2019

Ja si promovohen punonjësit në kompaninë më të madhe shqiptare

Benjamin Franklin ka thënë “Ma thuaj diçka dhe unë do ta harroj. Ma mëso diçka dhe unë do ta mbaj mend. Më përfshi në diçka dhe...