Connect with Us

All posts tagged "Bajri"

Kronika 13:04 - 20 Maj, 2020

Lirohen nga burgu Safet Bajri dhe Asmer Bilali/ Zgjaten afatet e paraburgimit për dy anëtarët e tjerë të bandës

Gjykata e Shkodrës ka shuar masën e sigurisë “arrest me burg” për disa anëtarë të grupit kriminal “Bajri”. Mësohet se është liruar nga burgu Safet Bajri,...

Kronika 13:13 - 6 Mars, 2020

Shkodra shpall moskopetencë/ Dosja “Bajri” sërish në SPAK

Gjykata e Shkodrës ka shpallur moskompetencë në lidhje me dosjen “Bajri”, duke rikthyer kështu në SPAK. Kjo gjykatë mësohet se ka kthyer sërish në SPAK materialin...

Kronika 13:50 - 23 Nentor, 2019

Avokati hedh poshtë pretendimet/ Nuk ka akuza të reja kundër grupit “Bajri”

Anëtarët e grupit “Bajri” kanë dalë sot para Gjykatës për Krimet e Rënda, ku janë njohur me masat e sigurisë. Krimet e Rënda dhanë masën e...

Kronika 10:40 - 23 Nentor, 2019

Takimet në Holandë e letërporositë për grupin kriminal/ Si ra prokuroria në gjurmët e infermieres 32-vjeçare

Jorida Murati, 32 vjecarja e arrestuar pak ditë më parë si pjesë e operacionit “Oaz”, rezulton të jetë pjesëtare aktive e grupit kriminal “Bajri”. Në dosjen...

Kronika 14:55 - 22 Nentor, 2019

U tejkaluan afatet e paraburgimit/ Shuhen masat për 4 anëtarët e grupit “Bajri”

Gjykata e Shkallës së Parë Krime të Rënda Tiranë, ka pranuar sot kërkesën e avokatit mbrojtës të katër anëatrëve të grupit “Bajri”, Safet Bajri, Ilir Bajri,...

Kronika 13:30 - 20 Shtator, 2019

Zgjaten afatet e paraburgimit për grupin “Bajri”/ “Ultimatumi” Gjykatës

Janë zgjatur me dy muaj afatet e paraburgimit për grupin kriminal “Bajri”. Gazetarja Klodiana “Lala raporton për “BalkanËeb” se Gjykata e Shkallës së Parë për Krime të Rënda...

Ekstradohen dy shqiptare per vrasje
Kronika 11:19 - 27 Korrik, 2019

Ekstradohet nga Holanda anëtari i grupit kriminal “Bajri”

Policia ka vënë në pranga një pjestar të grupit kriminal “Bajri” i cili është ekstraduar nga Holanda. I arrestuari është shtetasi B.B., 39 vjeç, lindur  në...

Aktualitet 11:07 - 15 Prill, 2019

Atentat pjestarit të grupit “Bajri”/ Arrestohen tre persona

Një operacion e Policisë i koduar “Gruda” në qytetin e Shkodrës është finalizuar sukses. Sipas Policisë, është arrestuar shtetasi Valter Ksolla 23 vjeç banues në Shkodër....

gazetarja klodiana lala
Aktualitet 20:49 - 1 Prill, 2019

Ngjarjet në Shkodër/ Lala: Punonjës policie të lidhur me grupin Bajri

Gazetarja Klodiana Lala, e qenë prezente në studion e emisionit “Byro Politike”, në TV “ABC News”, ka komentuar ngjarjet e fundit kriminale të ndodhura në Shkodër...

asmer bilali
Aktualitet 16:36 - 31 Mars, 2019

I vranë të atin dhe xhaxhain/ Anëtari i grupit “Bajri”, i pranishëm në ceremoninë mortore

Ditën e sotme është zhvilluar ceremonia mortore e dy vëllezërve të vrarë Astrit dhe Brahim Bilali. Sipas informacioneve në varrim ka qenë i pranishëm edhe Asmer...

policia e shtetit
Aktualitet 10:22 - 30 Mars, 2019

Luftë mes bandave në Shkodër/ Si u ekzekutuan dy vëllezërit

Lufta mes bandave ka tronditur qytetin e Shkodrës mëngjesin e sotëm. Dy vellëzër, përkatësisht Astrit dhe Brahim Bilali, kanë mbetur të vdekur, pas një atentati mafioz...

Aktualitet 13:12 - 27 Tetor, 2018

Arrestimi i Enver Bajrit/ Artan Hoxha tregon detaje tronditëse

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje tronditëse për arrestimin e trurit të “Bajrave”,  Enver Bajrit gjatë mesditës së sotme në Spanjë. Gjatë një interviste në Report...

Aktualitet 13:02 - 27 Tetor, 2018

Hoxha foli për lirinë e tij/ Kush është Enver Bajri, truri i bandës së rrezikshme

Gjatë mesditës së sotme kokës së grupit kriminal “Bajri”, Enver Bajrit iu vunë prangat në Spanjë. Ndalimi i tij është bërë i mundur në kuadër të...

Aktualitet 12:27 - 27 Tetor, 2018

Kokës së bandës së rrezikshme i vihen prangat/ Kush e fundosi Enver Bajrin

Enver Bajri, i dyshuar si drejtuesi i grupit kriminal “Bajri” është ndaluar në Spanjë. Ndalimi i tij është bërë i mundur në kuadër tëq bashkëpunimit të...

Aktualitet 13:37 - 25 Shtator, 2018

Shkatërrimi i grupit kriminal “Bajri”/ Ish-ministri i Ramës vendos bastin e fortë

Gjykata e Krimeve të Rënda, caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” për anëtarët e grupit të strukturuar kriminal “Bajri”. Në lidhje me këtë ngjarje ka...

Aktualitet 12:51 - 25 Shtator, 2018

Jepet masa e sigurisë për tre anëtarët e mbetur të “Bajrajve”

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë sot masën e sigurisë për tre pjesëtarë të tjerë të grupit të strukturuar kriminal “Bajri”. Për Klaudio Hoxhallin, Ismet...

Aktualitet 09:52 - 25 Shtator, 2018

Policia me armatim të rëndë tek Krimet e Rënda/ Pas Shullazit, seanca për tre anëtarët e grupit “Bajri”

Pas seancës për Shullazin dhe grupin e tij, një tjetër seancë e rëndësishme do të mbahet sot tek Gjykata e Krimeve të Rënda. Sot tre anëtarë...

Aktualitet 22:58 - 24 Shtator, 2018

Hoxha “plas bombën”/ “Familja më e madhe kriminale në Shkodër, drejtohet nga një deputet”

Gazetari Artan Hoxha gjatë një interviste në emisionin “ Opinion” në Tv Klan është shprehur se nuk është familja “Bajri” e para në qytetin e Shkodrës...

Aktualitet 18:55 - 24 Shtator, 2018

Enver Bajri solli 5 kg kokainë/ Kush është deputeti i PS-së që ndihmoi në shpërndarje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari në rrjetet e tij sociale. Në mesazhin e qytetarit digjital shkruhet se policia e Shkodrës, e cila...

Aktualitet 17:50 - 24 Shtator, 2018

“Koka e bandës Bajri”/ Kush është 45-vjeçari, që endet i lirë

“I forti” i Shkodrës, Safet Bajri është arrestuar, por “koka e bandës Bajri” është endet i lirë. E kemi fjalën Enver Bajrin, i cili dyshohet se...

Aktualitet 16:22 - 24 Shtator, 2018

Jepet masa e sigurisë për 6 nga 11 të arrestuarit e grupit kriminal “Bajri”

Gjykata e Krimeve të Rënda ka caktuar masën e sigurisë për gjashtë prej 11 të arrestuarve të grupit kriminal “Bajri”. Gjykata vendosi “arrest me burg” për...

Aktualitet 09:14 - 24 Shtator, 2018

Banda “Bajri” përballet sot me Krimet e Rënda

Anëtarët e grupit kriminal “Bajri”, të cilët u arrestuan disa ditë më parë, do të dalin sot para Gjykatës për Krimet e Rënda. Seanca në të...

Aktualitet 16:14 - 23 Shtator, 2018

Zbulohen lidhjet e Ramës me grupin e strukturuar kriminal “Bajri”

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale, disa mesazhe të policëve dixhital, që vërtetojnë lidhjet e shefit të qeverisë, Edi Rama, me grupin e strukturuar...