Connect with Us

All posts tagged "bajame"

bajame
Aktualitet 22:00 - 20 Janar, 2019

Ja se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani bajame çdo ditë

Bajamet i bëjnë mirë trurit Me siguri  gjatë  universitetit ju kanë thënë që të hani bajame  kur keni qënë në sezon provimesh. Bajamet këshillohen pasi ato...

bajame
Aktualitet 15:19 - 17 Janar, 2019

Bajamet e sëmura/Ja se cilat janë shenjat më të zakonshme

Tonsiliti është inflamacion i bajameve apo i grykëve. Shenjat dhe simptomat e tonsilitit përfshijnë bajamet e fryra, dhimbjen e fytit, vështirësi në gëlltitje dhe inflamacion të...

Aktualitet 15:00 - 31 Dhjetor, 2018

Ju tregojmë disa justifikime të vlefshme për të ngrënë shumë bajame pa u ndjerë në faj

Rregullojnë kolesterolin; Bajamet bëjnë pjesë tek lista me 5 produkte që rregullojnë nivelin e kolesterolit të keq në gjak. Përmirësojnë flokët; Bajamet përmbajnë vitamina dhe minerale shumë...

Life Style 12:40 - 27 Tetor, 2018

Jo vetëm bajamet! Këto janë 6 llojet e frutave të thata që janë po aq të shëndetshme

Bajamet janë një nga frutat e thata më të vlerësuara së fundmi, megjithatë nuk janë të vetmet fruta të thata që janë të shëndetshme për trupin...

Aktualitet 20:45 - 5 Prill, 2015

Hani këto ushqime për të humbur peshë teksa flini

Edhe nëse i hani këto ushqime vonë para se të flini niveli i sheqerit në gjak nuk do të rritet. Lajmi i mirë është se ju mund të humbi...