Connect with Us

All posts tagged "bageti"

Kosova & Rajoni 20:50 - 2 Janar, 2020

Jeton e vishet si i moshuar/ Kush është 20-vjeçari kosovar

Është vetëm 20 vjeç, por vishet dhe jeton si një i moshuar i kohëve të hershme. Yll Raçi nga Podujeva ka zgjedhur një stil më të...

Aktualitet 14:14 - 12 Tetor, 2017

Kontrabandonte bagëti/ Pranga 30 vjeçarit

Policia e Korçës arrestoi në flagrancë shtetasin  Feti Pasho, 30 vjeç, banues në  fshatin Voskop. Arrestimi i tij u bë pasi, ky shtetas u kap nga...

Aktualitet 20:11 - 19 Shtator, 2017

Luftë ndaj deleve dhe dhive në Sarandë/ Bashkia me ‘dorë të hekurt’

Bashkia e Sarandës e ka vendosur të ndajë përfundimisht turizmin në këtë zonë nga bujqësia dhe blegtoria. Në kushtet kur jugu i vendit është kthyer në...

Aktualitet 22:12 - 27 Mars, 2017

Ju nuk jeni bagëti!/ Ju jeni njerëz!

Ai i Charlie Chaplin në filmin “Diktatori i Madh”, është padyshim një prej fjalimeve më brilantë të historisë së kinemasë. Një fjalim për të gjithë njerëzit...

Aktualitet 14:08 - 22 Nentor, 2016

Zyra e Shtypit në PD jep amanetin/ Më ngordhi kafsha, shpresë kam Lulin

Zyra e shtypit në PD, servilizmin ndaj Lulzim Bashës e kthen në sharlatanizëm. Në një njoftim shpërndarë mediave, të publikuar edhe në faqen zyrtare të PD-së,...

Kronika 15:03 - 14 Korrik, 2015

Vidhnin bagëti, arrestohen dy persona në Shijak

Policia e Shijakut ka prangosur dy persona, të akuzuar për një sërë vjedhjesh, kryesish të bagëtive në fshatrat e Durrësit Të arrestuarit janë shtetasit Erjon Ismaili,...