Connect with Us

All posts tagged "bagdad"

Bota 10:30 - 4 Janar, 2020

“Vdekje Amerikës”/ Mijëra njerëz në varrimin e Kasem Sulejmanit

Mijëra njerëz janë mbledhur në rrugët e Bagdadit për varrosjen e gjeneralit iranian Kasem Sulejmani dhe zyrtarëve irakenë që vdiqën pas një sulmi ajror amerikan. Komandanti...

Aktualitet 21:33 - 25 Mars, 2016

Sulm në një stadium në Bagdad/ Humbin jetën mbi 65 persona

Zyrtarët policorë thonë se një sulm vetëvrasës ka goditur një stadium të futbollit, në jug të Bagdadit, duke lënë të vrarë të paktën 65 njerëz dhe...

Bota 18:00 - 30 Shtator, 2015

Irak: Lirohen 16 punetore turq te rrembyer nga grupet militante

16 shtetas turq, të rrëmbyer në Bagdad të Irakut para gati një muaji, janë liruar. Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu, tha se punëtorët sot i janë...

Bota 19:12 - 21 Shkurt, 2015

Bagdad/ Mediat kurde: ISIS po përgatit fëmijë dhe gra kamikaze

Të paktën 40 fëmijë jo më shumë se 13-14-vjeçarë si edhe 15 gra janë stërvitur nga ISIS për veprime luftarake si edhe për të kryer atentate...