Connect with Us

All posts tagged "babai"

Aktualitet 13:21 - 24 Nentor, 2020

“Babai flinte me sqepar poshtë krevatit”/ Motrat tregojë si e ëma i vrau të atin: Na kërkon falje nga burgu

Dy vajzat e Drane dhe Llesh Dedës kanë folur sot për vrasjen e babait të tyre nga nëna. me sqepar. Motrat Daniela dhe Xhystina Deda justifikojnë...

Deputetja socialiste humb të atin/ “Bota pa ty do jetë më e vogël”
Politikë 19:23 - 3 Nentor, 2020

Deputetja socialiste humb të atin/ “Bota pa ty do jetë më e vogël”

Deputetja socialiste Elona Gjebrea ka humbur të atin. Lajmin e ka bërë me dije vetë ajo me anë të një statusi në rrjetet sociale. Ajo thotë...

FOTO-“Më të bukurat mi jep ti”/ Elvana Gjata merr lule nga njeriu më i shtrenjtë
Showbizz 13:46 - 2 Nentor, 2020

FOTO-“Më të bukurat mi jep ti”/ Elvana Gjata merr lule nga njeriu më i shtrenjtë

Këngëtarja Elvana Gjata është rikthyer në rrjetet sociale duke publikuar foto krah prindërve të saj ku krahas tyre dha edhe mesazhin e  rëndësishëm për të gjithë...

Kronika 21:03 - 8 Tetor, 2020

Vrasja e dy të rinjve në Malësinë e Madhe/ Babai i autorit të dyshuar të ekzekutimit ndalohet nga policia

Ndalohet nga policia babai i Danjel Pepaj, Rrok Pepaj. Mësohet se Rrok Pepaj prej disa orësh po merret në pyetje nga policia e Shkodrës në cilësinë...

E rëndë në Maliq/ Babai shtyp me traktor të birin 5 -vjeçar
Kronika 17:50 - 3 Tetor, 2020

E rëndë në Maliq/ Babai shtyp me traktor të birin 5-vjeçar

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Maliq, ku një 5 vjeçar është plagosur aksidentalisht me motor nga babai i tij. Sipas policisë...

Arilena Ara tregon momentin e dhimbshëm/ Si iu desh të ngjitej në skenë ditën që humbi babain
Showbizz 20:54 - 20 Shtator, 2020

Arilena Ara tregon momentin e dhimbshëm/ Si iu desh të ngjitej në skenë ditën që humbi babain

Arilena Ara është një ndër këngërtaret më të dashura për publikun dhe më të përfolura në media. Këngëtarja ka treguar gjithmonë se ka qenë shumë e...

Iu gjetën arsenal armesh dhe lëndë narkotike/ Policia arreston dy të rinj në Kukës
Kronika 16:00 - 19 Shtator, 2020

Ngacmonte seksualisht vajzën e tij të mitur/ Pranga babait në Krujë

Tre persona janë vënë sot në prangat e policisë për vepra penale të ndryshme. Në Krujë është arrestuar një 54 vjeçar pasi ka rrahur bashkëshorten dhe...

U infektua me Covid/ Ndahet nga jeta ish-zv.kryeministri shqiptar
Kronika 22:03 - 17 Shtator, 2020

U infektua me koronavirus/ Pas humbjes së babait, ndërron jetë dhe punonjësi i policisë në Infektiv

Një punonjës i policisë së shtetit, Ilir Nerguti ka ndërruar jetë sot në mëngjes te Spitali Infektiv pasi ishte infektuar me koronavirus. Ilir Nerguti punonte në...

Dalin detaje të reja nga ngjarja në Rrogozhinë/U gjet i vrarë nga shitësi i qumështit
Aktualitet 09:57 - 15 Shtator, 2020

U gjet pa jetë në makinë/ Zbardhen detaje të reja nga vrasja e 33-vjeçarit

Detaje të reja kanë dal ne dritë në lidhje me vrasjen e Klevis Kapllanit në Rrogozhinë. Burimet bëjnë me dije se 33-vjeçari ishte i martuar dhe...

Dhunë në familje dhe kanosje me thikë/ Arrstohen në flagrancë 4 të shpallur në kërkim
Kronika 18:30 - 14 Shtator, 2020

Kërcet arma në Durrës/ Plagosen babë e bir

Një ngjarje e rëndë ashtë regjistruar pasiten e sotme në Durrës, ku babë e birë janë plagosur me armë zjarri. Sipas uniformave blu, autori i plagosjes...

Showbizz 11:10 - 5 Shtator, 2020

Babai i saj feston ditëlindjen/ Fifi i bën dedikimin special: “Fryma ime…”

Sot është një ditë shumë e veçantë për këngëtaren Filloreta Raçi e njohur ndryshe si Fifi. Babai i saj feston ditëlindjen dhe këngëtarja ka publikuar një...

Detaje tronditëse nga vrasja e 23-vjeçares/ Babai bëri planin, vëllai e ekzekutoi
Kronika 11:07 - 5 Shtator, 2020

Detaje tronditëse nga vrasja e 23-vjeçares/ Babai bëri planin, vëllai e ekzekutoi me plumb në kokë

Dalin detaje nga vrasja e 23-vjeçares Eglantina Buci në vitin 2012. Mësohet se vrasjen e kishte planifikuar babai i vajzës, ndërsa ekzekutimin e bëri i vëllai....

Rudina Dembacaj publikon foto me nënën dhe motrën/ Prek me dedikimin për babain e ndjerë
Showbizz 22:47 - 21 Gusht, 2020

Rudina Dembacaj publikon foto me nënën dhe motrën/ Prek me dedikimin për babain e ndjerë

Rreth një muaj më parë, ndërroi jetë babai i aktores dhe moderatores së njohur Rudina Dembacaj, Rexhep Dembacaj. Aktorja na ka treguar shpesherë se me babain...

Zhduket 14-vjeçarja në Vlorë/ Babai apel të fortë për ndihmë
Kronika 11:50 - 8 Gusht, 2020

Zhduket 14-vjeçarja në Vlorë/ Babai apel të fortë për ndihmë

Një 14-vjeçare nga Vlora ka humbur gjurmët prej tre ditësh, pasi u largua nga shtëpia dhe nuk u kthye më. Babai i të miturës bën apel...

Pse në Shqipëri virusi po vret të rinj?
Lajme 13:55 - 11 Korrik, 2020

Humb jetën nga koronavirusi babai i gazetarit të njohur

Koronavirusi i ka marrë jetën babait të gazetarit nga Kosova, Berat Buzhala. Lajmi është bërë i ditur nga vetë gazetari, përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Pastori rrëfen dramën e motrave Josifi/ “Blerta ka para babain teksa është vetëvrarë”
Sociale 22:03 - 9 Korrik, 2020

Pastori rrëfen dramën e motrave Josifi/ “Blerta ka parë babain teksa është vetëvrarë”

Pastori Fitor Muça, i ftuar mbrëmjen e sotme në  emisionin “Opinion”, ku po mflitet për dramën e familjes Josifi, ai tha se i kishte njohur Blertën...

Fjalët prekëse të Rudinës/ “Ditëlindja ime sot do të jetë tek dera e spitalit “
Showbizz 10:46 - 4 Korrik, 2020

Fjalët prekëse të Rudinës/ “Ditëlindja ime sot do të jetë tek dera e spitalit “

Moderatorja Rudina Dembacaj, ditën e sotme feston ditëlindjen. Ndryshe nga herët e tjera këtë vit, aktorja ka shkruar fjalët më prekëse për këtë ditë të veçantë....

“Jam shumë krenar për ty”/ Babai surprizon Arbanën në emision, mesazhi që përloti moderatoren
Showbizz 10:34 - 28 Qershor, 2020

“Jam shumë krenar për ty”/ Babai surprizon Arbanën në emision, mesazhi që përloti moderatoren

Emisioni “Dua të të bëj të lumtur” transmetoi mbrëmjen e kaluar episodin e tij të fundit për këtë sezon. Një episod plot surpriza dhe emocione. Moderatorja...

VIDEO- Episodi final i “Dua të të bëj të lumtur”/ Arbana Osmani merr surprizën e madhe gjatë emisionit
Showbizz 12:20 - 25 Qershor, 2020

VIDEO- Episodi final i “Dua të të bëj të lumtur”/ Arbana Osmani merr surprizën e madhe gjatë emisionit

Moderatorja Arbana Osmani pak ditë më parë paralajmëroi se këtë të shtunë do të transmetohet episodi i fundit i emisionit “Dua të të bëj të lumtur.”...

Lajme 14:21 - 22 Qershor, 2020

“Mos harro babain”/ Shpëtim Idrizi thirrje kryeministrit grek për çështjen çame

Në 76-vjetorin e genocidit grek, kreu i PDIU Shpëtim Idrizi i ka bërë thirrje kryeministrit grek të zbatojë marrëveshjen e babait të tij. Ai tha se...

E rëndë/ Gjendet i pajetë një 66-vjeçar, dyshimet e para
Kronika 14:35 - 17 Qershor, 2020

Babai i dy fëmijëve godet veten me thikë në fyt/ Operohet dhe transportohet drejt Traumës

Një 49-vjeçar nga fshati Vokopolë në Urē-Vajgurore ka qëlluar disa herë veten në fyt me thikë. Ngjarja ka ndodhur brenda banesës së tij dhe nuk dihen...

Showbizz 16:34 - 12 Qershor, 2020

FOTOT-Babai i Ledrit feston ditëlindjen/ Reperi i bën urimin special

Për reperin Ledri Vula sot është një ditë feste pasi babai i tij, feston ditën e lindjes. Ledri nuk ka munguar me urimin e tij për...

Lushnje/ 51-vjeçari arrestohet për veprime të turpshme me 12-vjeçaren
Kronika 14:02 - 2 Qershor, 2020

Flet babai i 15-vjeçares së përdhunuar/ Si e ngacmonte roja i shkollës poshtë pallatit, i kërkova ndihmë drejtorit, por…

Babai 15-vjeçares së përdhunuar nga roja i shkollës, Abas Doga, dhe tre të rinj, ka rrëfyer në emisionin “Me Zemër të Hapur” të gazetares Evis Ahmeti,...