Connect with Us

All posts tagged "baba"

Aktualitet 20:20 - 10 Janar, 2019

Një burrë trupmadh do të bëhet i vogël për bijën e adhuruar/ Kjo është  magjia e raportit babë e bijë

Një artiste 37-vjeçare e quajtuar Snezhana Soosh, së fundmi ka publikuar një album me foto të cilat tregojnë më së miri marrëdhënien baba-vajzë. Gruaja e re...

Aktualitet 15:25 - 7 Janar, 2019

Babai i Meghan nuk ndryshon, vazhdon të flasë në media për të bijën

Nëse menduat se ndoshta këtë vit Thomas Markle do të hiqte dorë nga deklaratat për mediat, gabuat! Nuk ka kaluar as një javë që ka filluar...

Aktualitet 14:10 - 25 Dhjetor, 2018

Vogëlushja i shkruan letër babait për Krishtlindjen, dëshira e saj është të kthehet nga parajsa

Një vajzë e vogël që i shkroi një letër babait të saj “në qiell” duke i kërkuar atij të vinte në shtëpi për Krishtlindje, ka marrë...

Kryesore Show Biz 11:25 - 22 Dhjetor, 2018

Çfarë emocionesh! Moderatori shqiptar bëhet baba për herë të parë dhe nuk e fsheh dot gëzimin!

Labinot Gashi është bërë baba për herë të parë. Moderatori i njohur nga Kosova ka dhënë  lajmin e bukur përmes një fotografie të publikuar në Instagram....

Kryesore Show Biz 10:40 - 21 Dhjetor, 2018

“Qëkur kam humbur tim atë, dua të besoj…!” Këngëtarja e njohur habit me deklaratën e saj

Rovena Dilo është një nga këngëtaret më të lakuara të skenës shqiptare,  shpeshherë e përfolur për jetën e saj private. E ftuar tek “Rudina” ajo tregoi...

Aktualitet 11:29 - 20 Dhjetor, 2018

Në këtë vend, babai dhe vëllezërit dikur i puthnin vajzat e shtëpisë në buzë

E “drejta e puthjes” ishte një pjesë e një ligji të së  drejtës romake. “Ius osculi”, ishte ligji që detyronte  një grua  të puthte çdo ditë babain, burrin...

Kryesore Show Biz 15:40 - 10 Dhjetor, 2018

Babai i Meghan Markle i jep goditjen e fundit marrëdhënies me të bijën

Familja e Meghan Markle – me përjashtim të të ëmës, Doria Ragland, sigurisht – s’ka ndërmend të heq dorë nga kërkimi i vazhdueshëm për vëmendje. Gjysmë...

Aktualitet 13:18 - 9 Dhjetor, 2018

E rëndë në Vlorë/ Babai tenton të djegë me benizinë dy fëmijët

Një 40-vjeçar ka tentuar të djegë dy fëmijët e tij duke i spërkatur me benzinë në Vlorë gjatë ditës së sotme. Mësohet se policia ka ndëryrë...

Kryesore Show Biz 10:40 - 8 Dhjetor, 2018

“Si e bija e një njeriu që kaloi 24 vite në burg!” Jona Spahiu zbulon dramën tronditëse familjare

Moderatorja Jona Spahiu ka dalë  në mbështetje të studentëve që po protestojnë prej 4 ditësh në kryeqytet, duke zbuluar për herë të parë një dramë tronditëse...

Kryesore Show Biz 11:53 - 7 Dhjetor, 2018

Na rrënqethi! Arditi bashkon babë e bijë në “Kënga Magjike”, pas 7 vitesh në emigrim

Ardit Gjebrea nuk heq dorë nga surprizat as në emisionin “E diela Shqiptare”, e as në “Këngën Magjike”. Gjebrea zbriti tek publiku në sallë, që ata...