Connect with Us

All posts tagged "baba"

Kryesore Show Biz 13:05 - 6 Shkurt, 2019

”Na turpërove familjen”, babai ”fëlliq” publikisht reperin e njohur shqiptar

Ai është padiskutim një ndër reperat më IN të momentit dhe kënga e tij “Creep On Me” i fiksoi të gjithë. Bëhet fjalë për reperin e...

Kryesore Show Biz 12:10 - 5 Shkurt, 2019

Babai i ka vdekur 6 vite më parë, moderatorja shqiptare rrëfen pse bëri dasmë

Ajo ishte 5-muajshe kur organizoi ceremoninë e kurorëzimit të dashurisë. Dasma e zhvilluar  nga moderatorja shqiptare Jona Spahiu më 10 qershor të 2018-s në fakt ishte...

Kryesore Show Biz 11:40 - 1 Shkurt, 2019

Moderatorja shqiptare flet për humbjen e të atit: “Ndërroi jetë nga një sëmundje e rëndë”

Është motra më e vogël dhe më çapkënia, si edhe ka qenë një prej vajzave më të lidhura me të atin. Moderatorja shqiptare, Ori Nebijaj, foli...

trashegimi nga babai gjenetike
Aktualitet 22:40 - 26 Janar, 2019

Këto gjëra fëmija i trashëgon vetëm nga babai

Problemet me zemrën Është një gen që transmetohet nga babai tek fëmijët. Ajo pjesë e vogël e ADN-së mund të shtojë rrezikun e atakut kardiak deri...

Kryesore Show Biz 12:10 - 25 Janar, 2019

Pas ndarjes nga jeta të të atit këngëtarja e famshme shqiptare humb edhe nënën!

Dita e djeshme ka qenë një ditë zie dhe ngashërimi për këngëtaren Egzona Ademi pasi ka humbur një njeri shumë të shtrenjtë, nënën! Egzona ka postuar...

Kryesore Show Biz 11:53 - 25 Janar, 2019

Almeda Abazi vjen në Tiranë! Në mungesë të babait, i bën dedikimin prekës gjyshit!

Aktorja e dashur për publikun Almeda Abazi është në muajin e gjashtë të pritjes së ëmbël. Bukuroshja do të sjellë në jetë një djalë dhe duket...

raul bova baba
Aktualitet 13:25 - 21 Janar, 2019

Baba për herë të katërt, Raul Bova tregon portretin e vajzës për herë të parë

Dy muaj më parë, aktori shumë i pëlqyer nga publiku, Raul Bova dhe bashkëshortja e tij Rocio Munoz Morales u bënë prindër të ëngjëllit Alma. Ditën e...

albatrit muqiqi baba
Kryesore Show Biz 12:33 - 16 Janar, 2019

Këngëtari shqiptar bëhet baba: Vijnë në jetë binjakët dhe fotoja e parë nga spitali është dashuri

Këngëtari shqiptar Albatrit Muqiqi dhe bashkëshortja e tij Egzona, janë bërë prindër për herë të dytë. Ata janë prindër të një vajze, të cilën e kanë...

Aktualitet 11:05 - 12 Janar, 2019

”Sa ironike…sot e nisa ditën me të qeshura të mëdha”, moderatorja shqiptare humb njeriun e shtrenjtë

Ndarja nga jeta e personave të dashur është gjithnjë një dhimbje e madhe për të gjithë, e sidomos kur ajo humbje është babai. Moderatorja shqiptare, Julka...

Kryesore Show Biz 10:53 - 12 Janar, 2019

Afërdita Dreshaj flet për babain e ndjerë: “Pasi ai ndërroi jetë…”

Afërdita Dreshaj është një nga vajzat më të njohura shqiptare që gjithmonë tërheq vëmendjen e publikut. Ditën e sotme ajo ka vendosur t’u përgjigjet pyetjeve të...