Connect with Us

All posts tagged "Azi"

Lajme 01:05 - 1 Janar, 2020

A janë paraardhësit tanë shkaktarë për zhdukjen e Neandertalëve?

Paraardhësit tanë njerëzorë (Homo sapiens) janë më të dyshuarit për zhdukjen e Neandertalëve nga Europa, mirëpo një studim i ri shkencor sugjeron, që “kushërinjtë” tanë mund...

Bota 09:43 - 26 Dhjetor, 2019

Fenomeni “unaza”/ Eklipsi i fundit për 2019

Emiratet e Bashkuara Arabe do të jenë sot dëshmitare të një eklipsi të rrallë diellor. Eklipsi i parashikuar me kohë nga specialistët për në datën 26...

Life Style 14:25 - 6 Mars, 2019

A e dini kush është ushqimi më i konsumuar në botë?

Kureshtjen tuaj, po e shuajmë ne, pasi po ju themi se ushqimi më i konsumuar në botë është orizi. Orizi është i pranishëm në menutë e...

Udhëtoni 00:50 - 27 Nentor, 2016

Ky ushqim Aziatik mund tu vrasë

“Molusqet me gjak” janë një nga ushqimet më të rrezikshme të Azisë dhe nëse e vizitoni këtë vend mos u tundoni që të konsumoni këtë pjatë....

Aktualitet 23:42 - 21 Maj, 2016

Obama niset për një turne në Azi

Presidenti amerikan Barack Obama u nis nga Uashingtoni për një vizitë një-javore në Vietnam dhe Japoni, udhëtimi i tij i 10 në Azi që nga ardhja...

Showbizz 13:58 - 16 Janar, 2016

Shqiptarja që u bë imazh i “Valentinos” në Azi (Foto)

Vivian Canaj është bërë imazh i kompanisë “Valentino” në Azi. Modelja shqiptare ka firmosur një kontratë me këtë kompani dhe reklamon produktet e tyre. “Kohët e...

Uncategorized 22:30 - 21 Korrik, 2015

Shpella mahnitëse në qënder të lumit Laos në Azi

Shpella “Xe Bang Fai” në qëndër të lumit  Laos në Azi,  është  konsideruar të jetë një nga shpellat më të mëdha të lumenjve në botë. Na...

Teknologji 23:00 - 17 Korrik, 2015

Samsung nxjerr Galaxy A8 në Azi

Ky është smartphone më i hollë se ndonjëherë: është Galaxy A8, vetëm 5.9mm më pak se pajisja S6 Edge. Vetëm se tashmë ka dalë në treg...

Satire Politike 10:12 - 1 Mars, 2015

Ku është numri 4

Në ashensorin e një ndërtese 32 katëshe në Azi mungon numri 4. Mesa duket shtetasit aziatik nuk e konsiderojnë numrin katër si një numër normal, por...