Connect with Us

All posts tagged "Azgan Haklaj"

Kullat e Haradinajve dhe të Jasharajve tempuj të lirisë
Opinione 08:47 - 29 Tetor, 2020

Kullat e Haradinajve dhe të Jasharajve tempuj të lirisë

Prej dy dekadash kullat e Jasharajve dhe të Haradinajve janë shnderruar simbole të krenarisë kombëtare e në gurëthemel të ardhmërisë, në një vend pelegrinazhi, ku shqiptarët...

Petroviçët po përpiqen të rrembejnë në Vjenë shpatën dhe përkrenaren e Gjergj Kastriotit
Opinione 15:16 - 2 Tetor, 2020

Replikë politike e (imponuar) me Z. Aleksandër Haxhiaj, “Biberaj”

Nga Azgan Haklaj  Metamorfoza e “Aleksandrit të Vogël” të Qypit të Gracit, Shoshan Mahmutovitët dhe Rexhepovitët e Tropojës pushtojnë El Doradon në Tiranë I dashur bashkëmoshatar,...

Petroviçët po përpiqen të rrembejnë në Vjenë shpatën dhe përkrenaren e Gjergj Kastriotit
Opinione 08:34 - 1 Tetor, 2020

Petroviçët po përpiqen të rrembejnë në Vjenë shpatën dhe përkrenaren e Gjergj Kastriotit

Nga Azgan Haklaj  * Ku janë janë institucionet shqiptare të ruajtjes së identitetit kombëtar?! Serbia nuk mund të pervetësojë kurrë simbolet kombëtare të shqiptarëve Në vitet...

Petroviçët po përpiqen të rrembejnë në Vjenë shpatën dhe përkrenaren e Gjergj Kastriotit
Opinione 09:27 - 26 Shtator, 2020

Bashkëvuajtës e bashkëfajtorë sllogani që vrau demokracinë që në lindjen e saj

Nga Azgan Haklaj Kalimi nga regjimet diktatoriake, totalitare në demokraci është fenomen që e kanë kaluar vende me traditë të gjatë shtetformuese të Europës, si Gjermania,...

Petroviçët po përpiqen të rrembejnë në Vjenë shpatën dhe përkrenaren e Gjergj Kastriotit
Opinione 10:21 - 24 Shtator, 2020

Të përndjekurit politikë janë zeri i Atdheut dhe demokracisë

Nga Azgan Haklaj Ata nuk janë minoritet as pakicë, janë gardianë të lirisë Janë kolona vertebrale e nacionalizmit shqiptar S’mund të ketë liri, demokraci, shtet të...

“Tallen me mua për aeroportin”/ Rama premtim për kuksianët në Londër: Do iu sjell të votoni PD
Opinione 09:11 - 22 Shtator, 2020

Sulltan Rama, hap listat e përballu me popullin në fushë të mejdanit 

Nga Azgan Haklaj  Sulltan Rama, çliroje nga prangat verdiktin e sovranit, hap listat e përballu me popullin në fushë të mejdanit Vetëm tiranët e pushteti i...

Kullat e Haradinajve dhe të Jasharajve tempuj të lirisë
Opinione 09:28 - 17 Shtator, 2020

Zoti Basha çlirojeni PD-në nga simbolet, sherbëtorët dhe mendesitë e diktaturës

Nga Azgan Haklaj Koha kërkon robespierë e jo robër të komunizmit të konvertuar në demokratë. Është koha që tritanët e PD- së të hapin krah e...

Kullat e Haradinajve dhe të Jasharajve tempuj të lirisë
Opinione 14:00 - 12 Shtator, 2020

Azgan Haklaj thirrje publike Bashës/ Përmbysja nuk ndodh me riciklimin e bijëve të pashallarëve blu

Zoti Basha shpëtoje PD-në nga pushtimi i diversantëve të Sulltan Ramës I nderuar z Basha! Jam i bindur se jam në kohën e duhur për të...

Opinione 11:59 - 8 Shtator, 2020

Ku është shtëpia e Zotit, aty është liria/ A do ta njohë Selia e Shenjtë pavarësinë e Kosovës

Nga Azgan Haklaj Para 20 vitesh teksa Kosova pas gjashtë shekujsh robërie po e ndjente armën e lirisë mes gërmadhave e plagëve të luftës që akoma...

Iu shty aprovimi/ Reagojnë ish-deputetët, Gurakuqi: Të kërkojnë falje që kanë fyer…
Opinione 08:29 - 7 Shtator, 2020

Dollapi i PD-së në dollapët e Sulltan Ramës/ Rruspat e Sahitit hedhin në Lanë CV-të e demokratëve 

Nga Azgan Haklaj Çdo ditë që kalon po me jep të drejtë për denoncimet e pushtuesve të PD për të cilët kjo forcë politike misionare kombëtare...

Disa orë pasi u diagnostifikua me Covid/ Trump shtrohet në spital
Opinione 09:05 - 2 Shtator, 2020

Nga Azgan Haklaj/ 6 nëntori, epilogu i betejës finale dhe prologu i rendit të ri botëror

* Ngadhënjimi i Trumpit shpresa e njerëzimit Bota e lirë sheh tek Donland Trumpi gardianin e lirisë së saj Danland Trump emblemë e guximtarëve Njerëzimi ka...

Komisioni i komiteteve të rinisë të PPSH- së varrmihës i qëndrestarëve blu/ Nishani merr në nishan Bashën
Opinione 09:48 - 1 Shtator, 2020

Nga Azgan Haklaj-Komisioni i komiteteve të rinisë të PPSH-së varrmihës i qëndrestarëve blu/ Nishani merr në nishan Bashën

Rruli i Rulit të Arsidit dhe djaloshi i çelur në inkubatorët e m- l dhe i rritur në prehërin e Nexhmie Hoxhës, Besniku “ynë”, mesuesi i...

Kullat e Haradinajve dhe të Jasharajve tempuj të lirisë
Politikë 10:17 - 28 Gusht, 2020

Kandidimet, fillojnë përplasjet e para/ Azgan Haklaj akuza Kreshnik Çollakut

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azgan Haklaj, në një shkrim të gjatë ka hedhur akuza të forta në drejtim të Kreshnik Çollakut, i deleguari i PD-së në...

nene tereza sekreti i saj
Opinione 09:30 - 26 Gusht, 2020

Shenjtorja Nënë Tereza, Engjëlli unik që Zoti i’a dhuroj njerëzimit

Nga Azgan Haklaj Lapsi në dorën e Zotit 110- vjetori i lindjes së Shënjtores që me dashuri pushtoj qiejt Më 16-të tetor 1979, kur bota u...

Opinione 14:54 - 21 Maj, 2020

Kuvendi i Junikut djepi i pavarësisë së Shqipërisë

Nga Azgan Haklaj  * Në vendet e vogla lindin histori të mëdha. Kurbanë për lirinë e Atdheut edhe fëmijët. Oda e Junikut institucion i pleqërisë dhe...

Petroviçët po përpiqen të rrembejnë në Vjenë shpatën dhe përkrenaren e Gjergj Kastriotit
Opinione 12:19 - 19 Maj, 2020

Saga e lirisë e Gjergjit të UÇK-së

Nga Azgan Haklaj  * Në një cikël shkrimesh për UÇK-në, aksionet e saj në Luftën e Koshares, të djemëve dhe vajzave nga të gjitha trojet etnike...

Opinione 13:18 - 18 Maj, 2020

Nuremberg për krimet e diktaturës dhe neodiktaturës

Nga Azgan Haklaj * Shembja e Teatrit epilog i demokracisë -prolog i totalitarizmit Ideologjia neootomane e Edi Ramës rrezikon zhbërjen, jo vetëm kulturore, por edhe etnike,...

Petroviçët po përpiqen të rrembejnë në Vjenë shpatën dhe përkrenaren e Gjergj Kastriotit
Opinione 21:02 - 17 Maj, 2020

Nga Azgan Haklaj/ Trinomi famëkeq Rama- Veliaj- Lleshi shembi Teatrin Kombëtar

Kleptokratët dhe oligarkët ramianë duan të ndërtojnë aty keopset e veta, me paratë e drogës e të krimit, me të cilat blenë mandatet dhe morën pushtetitn...

Kullat e Haradinajve dhe të Jasharajve tempuj të lirisë
Opinione 20:40 - 16 Maj, 2020

Nga Azgan Haklaj/ Pëllumbat e lirisë. Një komb-një shtet!

Me dt 16-të maj të vitit 1999-të ranë në fushën e nderit dy personalitete të shquara të Kosovës dhe të Kombit Shqiptar, dy veprimtarë të shquar...

Opinione 15:20 - 20 Shkurt, 2020

Një Komb kundër Kryeministrit Nastradin

Nga Azgan Haklaj  * Sovrani e ka të drejtën hyjnore ta ndalë grushtin e shtetit me çdo çmim. Edi Rama do të mbajë përgjegjësi historike para...

Opinione 13:16 - 30 Janar, 2020

Tropojanët të hapën shtëpinë dhe zemrën/ Ju u cënuat nderin Mamaq, turp për ty dhe ata që të sponsorizuan 

Nga Azgan Haklaj Reagim tropojan ndaj Mamaqit dhe tutorëve të tij. Shtëpia e shqiptarit është e Zotit dhe e mikut shkruhet në Kanunin e Lek Dukagjinit....

Opinione 10:27 - 20 Janar, 2020

Kur shfletohen kalendarët e shpalosen datat

Nga Azgan Haklaj Janari kryefjala e historisë kombëtare dhe kallzuesi i shtetit modern shqiptar. Ai flet me emrin e misionarëve të Kombit dhe ngjarjeve përcaktuese të...

Opinione 16:20 - 12 Janar, 2020

Nga Azgan Haklaj/ Kongresi i Lushnjës Epoka e Re e historisë moderne të Kombit Shqiptar

Çertifikim i Pavarësisë, prolog i qeverisjes demokratike, gurëthemel i parlamentarizmit e shtetit modern shqiptar. Refleksione me rastin e 100 vjetorit. Kemi hyrë në Jubileun e 100...