Connect with Us

All posts tagged "azem hajdari"

Murrizi habit me deklaratën/ Kam dashur ta vras Rexhep Mejdanin, me Fatos Nanon më ndante plumbi
Politikë 23:15 - 26 Tetor, 2020

Murrizi habit me deklaratën/ Kam dashur ta vras Rexhep Mejdanin, me Nanon më ndante plumbi

Deputeti Myslim Murrizi ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa foli për vrasjen e ish-dhjetoristit Azem Hajdari. Murrizi tha se ka dashur të...

Debati për çështjen e detit/ Berisha tregon çfarë do bënte po të ishte kryeministër
Politikë 20:35 - 26 Tetor, 2020

Berisha i rikthehet vrasjes së Azem Hajdarit/ Dëshminë ia kam dhënë ambasadorit të SHBA-ve 

Ish-kryeministri Sali Berisha është pyetur sërish mbrëmjen e sotme për vrasjen e bujshme të ish-liderit të Lëvizjes Dhejtor ’90, Azem Hajdarit. Teksa u pyet nëse do...

Rotacioni politik nxjerr “nga vrima” krimin e organizuar/ Hoxha: Do kalojmë një vjeshtë dhe dimër të vështirë
Kronika 16:38 - 1 Tetor, 2020

Artan Hoxha flet me emra/ Ja 5 personat që mund të zbardhin vrasjen e Azem Hajdarit

Gazetari Artan Hoxha ka listuar emrat e 5 personave që mund të rihapin dhe zbardhin plotësisht vrasjen e ish-liderit të lëvizjes Dhjetor ’90, Azem Hajdari. Artan...

Artan Hoxha tregon ku ndodhet Zenel Neza, dëshmitari kyç për vrasjen e Azem Hajdarit
Kronika 16:28 - 1 Tetor, 2020

Artan Hoxha tregon ku ndodhet Zenel Neza, dëshmitari kyç në vrasjen e Azem Hajdarit

Gazetari Artan Hoxha ka treguar pak më parë se ku ndodhet Zenel Neza, dëshmitari kyç për vrasjen e ish-liderit të lëvizjes Dhjetor ’90, Azem Hajdarit. Hoxha...

Artan Hoxha zbulon emrin/ Ja kush është personi që i shkoi në zyrë Azem Hajdarit dhe i tha që është në rrezik
Kronika 16:16 - 1 Tetor, 2020

Artan Hoxha zbulon emrin/ Kush është personi që i shkoi në zyrë Azem Hajdarit dhe i tha që është në rrezik

Pak ditë më parë, ish-kryeministri Sali Berisha foli për ezekutimin e Azem Hajdarit dhe deklaroi se një person i kishte shkuar në zyrë dhe i kishte...

Vrasjet gjakatare në Tropojë/ Artan Hoxha rrëfen bisedën e panjohur me Arben Frashërin, ndëshkimi që mori për sakrificën e tij
Kronika 16:20 - 30 Shtator, 2020

Nga biseda me Muharremin te kaseta/ Artan Hoxha zbulon arsyen, pse e vrau Fatmir Haklaj Azem Hajdarin

Gazetari Artan Hoxha, foli pak më parë lidhur me vrasjen e ish-liderit të lëvizjes Djetor ’90, Azem Hajdari. Hoxha komentoi deklaratat e bëra dy ditë më...

Vrasja e Azem Hajdarit/ Artan Hoxha: Ja pse Berisha vendosi të flasë tani
Politikë 16:03 - 30 Shtator, 2020

Vrasja e Azem Hajdarit/ Artan Hoxha: Ja pse Berisha vendosi të flasë tani

Gazetari Artan Hoxha ka folur sërish lidhur me deklaratat e ish-kryeministrit Sali Berisha për vrasjen e ish-liderit të lëvizjes Dhjetor ’90, Azem Hajdari. Hoxha tha se...

Afera korruptive e inceneratorëve/ Berisha tregon kush po hetohet nga SPAK
Politikë 23:24 - 29 Shtator, 2020

Berisha i përgjigjet Fatos Klosit/ Tregon pengun që i ka mbetur nga vrasja e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri ka reaguar pas deklaratës së ish-kreut të SHISH Fatos Klosi, se Sali Berisha duhet të merret edhe zvarrë për të dëshmuar në gjykatë për vrasjen...

Shqipëria në “pushtetin” e kanabisit dhe krimit/ Artan Hoxha i përgjigjet Lleshajt me prova dhe fakte
Politikë 23:27 - 28 Shtator, 2020

“Pas 21 vitesh Berisha i përmendi emrin…”/ Artan Hoxha për vrasjen e Azem Hajdarit: Kampionati vazhdon

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar lidhur me deklaratat e ish-kryeministrit Sali Berisha për vrasjen e ish-liderit të lëvizjes Dhjetor ’90, Azem Hajdari. Hoxha thotë se pas...

Rudina hajdari rrëfen çastet e fundit me të atin/ Ja cila është porosia më e rëndësishme që ka marrë
Politikë 23:25 - 28 Shtator, 2020

Rudina Hajdari rrëfen çastet e fundit me të atin/ Ja cila është porosia më e rëndësishme që ka marrë

Deputetja Rudina Hajdari e ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion”, ka rrëfyer momentet  e fundit me të atin, para vrasjes së tij. Ajo tha tha se...

Akuzat për vrasjen e Azem Hajdarit/ Berisha i prerë: Duan të mbulojnë krimet e tyre
Politikë 22:56 - 28 Shtator, 2020

Akuzat për vrasjen e Azem Hajdarit/ Berisha i prerë: Duan të mbulojnë krimet e tyre

Ish kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur mbrëmjen e sotme në “Opinion” edhe akuzave që tentojnë ta implikojnë atë në vrasjen e Azem Hajdarit. I prerë...

Debati për çështjen e detit/ Berisha tregon çfarë do bënte po të ishte kryeministër
Politikë 22:56 - 28 Shtator, 2020

“Azemi më kishte vënë në dijeni”/ Berisha tregon kush e urdhëroi vrasjen

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur mbrëmjen e sotme për vrasjen e ish-liderit të lëvizjes Dhjetor `90, Azem Hajdari. Berisha pretendon se vrasjen e Azem Hajdarit e...

“Më ne fund fajin nuk e ka Saliu’/ Berisha rendit shkaqet pse Covid 19 doli jashtë kontrollit
Politikë 22:35 - 28 Shtator, 2020

Vrasja e Azem Hajdarit/ Berisha: Nuk jam thirrur asnjëherë në gjykatë apo Prokurori

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka treguar mbrëmjen e sotme se nuk është thirrur asnjëherë në Prokurori apo gjykatë për të dëshmuar për vrasjen e Azem Hajdarit. Berisha...

Prokuroria kërkoi thirrjen e Berishës si dëshmitar/ Lala: Do pyetet për…
Lajme 23:19 - 23 Shtator, 2020

Prokuroria kërkoi thirrjen e Berishës si dëshmitar/ Lala: Do pyetet për…

Gjykata ka rihapur sërish dosjen e vrasjes së Azem Hajdarit dhe Prokuroria e Tiranës thirri si dëshmitarë në procesin gjyqësor ndaj Izet Haxhisë, ish kryeministrin Sali...

Gazetari tregon fjalinë e fundit të Azem Hajdarit/ Çfarë i tha Fatmir Haklajt para se ta vriste
Lajme 23:10 - 23 Shtator, 2020

Gazetari tregon fjalinë e fundit të Azem Hajdarit/ Çfarë i tha Fatmir Haklajt para se ta vriste

Gazetari Ferdinand Dervishi ka folur mbërmjen e sotme lidhur me vrasjen e ish-deputetit të Partisë Demokratike dhe ish-dhjetoristit Azem Hajdari. Dervishi ka treguar për herë të...

“Azem, ti je gjallë”/ Berisha homazhe për Tribunin e Lirisë
Politikë 17:43 - 12 Shtator, 2020

“Azem, ti je gjallë”/ Berisha homazhe për Tribunin e Lirisë

Ish kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar këtë të shtunë  homazhet  te Varrezat e Dëshmorëve në nderim të figurës së udhëheqësit të protestave anti-komuniste Azem Hajdari. Më...

22 vite nga vrasja e Azem Hajdarit/ Grupimi "Dhjetor '90" bën njoftimin e rëndësishëm
Opinione 14:46 - 12 Shtator, 2020

Si u shuan 4 kandidatët për kryetar të Partisë Demokratike/ Selami, Hajdari, Pashko, Olldashi?

Nga Kreshnik Spahiu Sot është 12 shtator, përvjetori i vrasjes Azem Hajdarit (Kryetarit të parë të Partisë Demokratike). Shoku, vëllai dhe miku im pati të njëjtin...

Politikë 14:10 - 12 Shtator, 2020

Foto-Basha shpall “armiq” familjen e Azem Hajdarit?/ Braktiset nga demokratët

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha vijon të tregojë se është i pabesueshëm dhe nuk ka mbështetjen e demokratëve. Ditën e sotme, me rastin e...

Presidenti Meta homazh Azem Hajdarit/ Vepra e tij frymëzon në çdo kohë!
Aktualitet 14:08 - 12 Shtator, 2020

Presidenti Meta homazhe për Azem Hajdarin/ Vepra e tij frymëzon në çdo kohë!

Presidenti Ilir Meta ka marr shkas nga fakti se sot është përvjetori i vdekjes së Azem Hajdarit dhe ka përcjell një mesazh. Sipas tij, Hajdari është...

Aktualitet 13:28 - 12 Shtator, 2020

Homazhe për Azem Hajdarin/ Basha apel  rinisë: Të mos shohin ikjen si zgjidhje

Sot bëhen plot 22 vite që nga vrasja e Azem Hajdarit, prandaj kreu i Partisë Demokratike ka bërë homazhe duke rikujtuar veprën e tij. “Në përvjetorin...

22 vite nga vrasja e Azem Hajdarit/ Grupimi "Dhjetor '90" bën njoftimin e rëndësishëm
Lajme 14:20 - 10 Shtator, 2020

22 vite nga vrasja e Azem Hajdarit/ Grupimi “Dhjetor ’90” bën njoftimin e rëndësishëm

Kreu i Grupimit “Dhjetor ’90”, Bislim Ahmetaj ka bërë një njoftim të rëndësishëm në lidhje me 22 vjetorin e vrasjes së heroit të Demokracisë, Azem Hajdarit....

Rrëfehet Sali Berisha/ Ja çfarë i thashë Rudina Hajdarit
Politikë 23:35 - 22 Qershor, 2020

Rrëfehet Sali Berisha/ Ja çfarë i thashë Rudina Hajdarit

Ish-kryeministrit Sali Berisha iu kërkuar mbrëmjen e sotme një opinion lidhur me deklaratat dhe qëndrimet e deputetes dhe bashkëkryetares së Komisionit të Reformës Zgjedhore, Rudina Hajdari....

rudina
Politikë 22:30 - 18 Qershor, 2020

Vetingu i shkarkoi të emën/ Rudina Hajdari poston foton kuptimplotë për familjen e saj

Kjo e enjte ka qenë pa dyshim një ditë jo e mirë për deputeten Rudina Hajdari. E ëma, gjyqtarja Fatmira Hajdari u shkarkua nga vettingu pasi...