Connect with Us

All posts tagged "axhenda"

Politikë 09:58 - 2 Shkurt, 2020

Zbardhet axhenda e vizitës së presidentit të Parlamentit Europian në Tiranë/ Ja kur mbërrin

Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë në datat 3-4 shkurt. Gjatë vizitës së tij në Tiranë, Sassoli do...

Politikë 18:47 - 28 Dhjetor, 2019

Nga promovimi i romanit, tek udhëtimet nëpër botë/ Deputeti i Rilindjes, qejf me paratë e shqiptarëve

Çfarë bëjnë deputetët, cilat janë axhendat e tyre? Ata që paguhen nga taksat e shqiptarëve për të bërë politikë dhe për të përmirësuar jetën e përditshme,...

Aktualitet 08:57 - 23 Korrik, 2019

PS mbledh sot Asamblenë Kombëtare/ Zbardhet axhenda

Ditën e sotme, Partia Socialiste pritet të mbledhë Asamblenë Kombëtare. Asambleja pritet të mblidhet në orën 16:00, ndërsa punimet do të çelen nga kryeministri Edi Rama,...

selia e pd ne tirane
Aktualitet 22:16 - 21 Prill, 2019

Axhenda e protestave/ Lulzim Basha mbledh të hënën Kolegjin e Kryetarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pritet që ditën e hënë të mbledhë në orën 11:00 Kolegjin e Kryetarëve. Televizioni “A2CNN” ka mësuar se në këtë...

Aktualitet 08:51 - 28 Dhjetor, 2018

PS mbledh sot Asamblenë Kombëtare/ Zbardhet axhenda

Sot në orën 10:00, Partia Socialiste do të mbledhë Asamblenë Kombëtare, një mbledhje kjo jashtë radhe. Mësohet se takimi do të nisë me fjalimin e kryetarit...

Aktualitet 08:42 - 18 Dhjetor, 2018

Protesta vazhdon/ Bojkot absolut në të gjitha universitetet

Protesta e studentëve hyn sot në ditën e 15-të, ndërsa pritet bojkot abzolut i mësimit në të gjitha universitetet e vendit. Ashtu si dhe dje, studentët...

Aktualitet 10:20 - 3 Nentor, 2018

Basha takime në Korçë/ Zbulohet axhenda

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha këtë fundjavë ka zgjedhur qarkun e Korçës, për të zhvilluar një sërë takimesh. Nga burime brenda PD-së, CNA.al ka mësuar...

Aktualitet 15:54 - 27 Prill, 2018

Partia Socialiste thërret Asamblenë Kombëtare/ Zbardhet axhenda e takimit

Kryetari i Partisë Socialiste, njëherësh kryeministri i vendit Edi Rama, ka thirrur Asamblenë e Partisë Socialiste, e cila do të mblidhet nesër në orën 10:00, një...

Aktualitet 23:20 - 17 Prill, 2018

Mogherini mbërrin në Tiranë/ Zbardhet axhenda

Federica Mogherini, shefja për politikë të Jashtme në Bashkimin Europian, ka mbërritur në Tiranë pasditen e kësaj të marte. Kryediplomatja europiane do darkojë me kryeministrin Edi...

Aktualitet 08:58 - 20 Janar, 2018

Vuçiç sot në Kosovë nën masa të rrepta sigurie/ Zbardhet axhenda

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçic do të vijë për vizitë sot në Kosovë, ku siç ka njoftuar, do të takojë serbët e Kosovës. Vizita e tij ndodh...

Aktualitet 16:52 - 3 Janar, 2018

PS mbledh Asamblenë për axhendën politike të vitit

Partia Socialiste e Shqipërisë, do të mbledhë këtë të shtunë Asamblenë Kombëtare të partisë. Burime të CityNews.al, u shprehen se në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare do...

Aktualitet 16:36 - 8 Dhjetor, 2017

Mbledhja e Qeverisë në Shkodër/Zbardhet axhenda

Zbulohet axhenda e mbledhjes së qeverisë Rama në Shkodër, në Shkodër në Fototekën Marubi. Nësër ne oren 9:30 do te zhvillohet nje mbledhje e hapur me pjesëmarrjen...

Aktualitet 10:25 - 3 Nentor, 2017

Sot jepen rezultatet e monitorimit ajror për kanabisin/ Ja axhenda e ministrit italian

Ministri i Brendshëm i Italisë, Marco Minnitti, i cili ndodhet në një vizitë zyrtare pune në Tiranë, është takuar mëngjesin e sotëm me homologun shqiptar, Fatmir...

Aktualitet 10:13 - 28 Shtator, 2017

Ja çfarë diskutohet sot në parlament

Kuvendi pritet sot te mblidhet ne seance plenare. Burime zyrtare thane per Citynews.al se ne rendin e dites jane kerkuar edhe dy ndryshime nga griupi i...

Aktualitet 09:14 - 15 Maj, 2017

SHBA në sulm për ngërçin politik/Zbardhet axhenda e zyrtarit të DASH

Zëvendës ndihmës sekretari amerika i shtetit, Hoyt Brian Yee, do të zhvillojë sot një vizitë në Tiranë, ku do të takohet me zyrtarët e lartë të...

Aktualitet 09:00 - 21 Dhjetor, 2016

Hiqet nga rendi i ditës/Nuk ka konsensus PS-LSI për ligjin e plehrave

Dekreti i Presidentit Nishani që rrëzon ligjin e importit të plehrave që pritej të futej në Parlament për votim në seancën e fundit për këtë vit,...

Politikë 20:07 - 18 Mars, 2016

Ja axhenda e Kongresit të PS-së/ Të ftuar Tony Blair, Mejdani dhe Moisiu

Kongresi i Partisë Socialiste që do të mbahet nesër ka 6 pika në rend të ditës. Sipas axhendës së publikuar nga lapsi.al, Kongresi do të nisë...

Aktualitet 23:19 - 14 Mars, 2016

Ja axhenda e Kongresit të PS-së në 19 mars

Partia Socialiste do të zhvillojë Kongresin Kombëtar në 19 mars. Nga një burim pranë organizimit të Kongresit, Top Channel ka siguar axhendën që përmban 6 pika. 1....

Aktualitet 10:06 - 3 Mars, 2016

Përshpejtohet axhenda e Mogherinit/ Takime vetëm në një ditë

Shefja për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë së BE-së, Federica Mogherini, ka ndryshuar axhendën e takimeve zyrtare në Tiranë. Fillimisht ishte parashikuar që vizita do zgjaste dy...

Lajme 16:02 - 22 Gusht, 2015

Samiti i Vjenës, ambasadori austriak: Ja synimet e nismës “Merkel”

Thomas Schnoll, ambasador i Austrisë në Shqipëri, në një intervistë për Top Channel shpjegon se çfarë pala austriake synon të arrijë nëpërmjet samitit të vendeve ballkanike...

Politikë 14:18 - 7 Korrik, 2015

Axhenda e Merkel, takime dhe fjalim ne Konferencen Ekonomike

Kryeministria ka publikuar axhendën e takimeve të kancelares Angela Merkel, që të mërkurën mbërrin në Tiranë për një vizitë zyrtare. Sipas njoftimit, në orën 14.15 do...

Politikë 14:06 - 3 Korrik, 2015

Merkel në Tiranë më 8 korrik, zbardhet axhenda e kancelares

Është zbardhur axhenda e vizitës së kancelares gjermane, Angela Merkel, më 8 korrik. Mësohet se Merkel do të vijë në Tiranë në orën 13:50, ku do...