Connect with Us

All posts tagged "avokati"

Greva e kontrollorëve/ Plas keq mes aktivistes dhe avokatit: Po luani shah!
Aktualitet 22:30 - 7 Prill, 2021

Greva e kontrollorëve/ Plas keq mes aktivistes dhe avokatit: Po luani shah!

Aktivistja Brizida Gjikondi është përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme në “Open” me avokatin e kontrollorëve Rezart Kthupi. Ajo iu drejtua Kthupit se po i...

Nuk është grevë!/ Avokati tregon si nisi organizimi i kontrollorëve, kërkon psikolog për të vlerësuar stresin e tyre
Politikë 21:59 - 7 Prill, 2021

‘Nuk është grevë!’/ Avokati tregon si nisi organizimi i kontrollorëve, kërkon psikolog për të vlerësuar stresin e tyre

Rezart Kthupi, avokati i 65 kontrollorëve që kanë bllokuar aeroportin e Rinasit është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Open” ku ka trteguar se si nis...

Si tja zgjidhim Mero Bazes hallin e Karlo Bolinos?!
Politikë 11:38 - 18 Shkurt, 2021

Si t’ia zgjidhim Mero Bazes hallin e Karlo Bolinos?!

Botuesi por edhe editori i gazetës Tema, dje në editorialin e tij të radhës është shqetësuar pse mediat nuk raportojnë në lidhje me një skandal të...

Nis seanca në KLGJ për shkarkimin e gjyqtaren Enkelejda Hoxha/ Avokati kërkon pezullim të procesit
Kronika 12:05 - 16 Shkurt, 2021

Nis seanca në KLGJ për shkarkimin e gjyqtaren Enkelejda Hoxha/ Avokati kërkon pezullim të procesit

Ka nisur seanca në KLGJ për shkarkimin e gjyqtares së Krujës Enkelejda Hoxha. Avokati kërkon pezullim të procesit pasi magjistratja duhet të jetë në seancë dhe...

Zbardhet kërkesa e Edvin Priftit në Apel/ “Më ktheni lekët”
Aktualitet 16:53 - 12 Shkurt, 2021

Pasuria marramendëse e mjekut/ Flet avokati, tregon burimin e parave

Avokati i mjekut kardiolog të  QSUT-së, Edvin Prifti, të pezulluar nga detyra nga SPAK është shprehur se  paratë që ju sekuestruan klientit të tij janë të...

Arrestimet e bujshme nga SPAK/ Lala: Avokati tha kam humbur çelësat e shtëpisë, RENEA shpërtheu derën
Kronika 21:30 - 11 Shkurt, 2021

Arrestimet e bujshme nga SPAK/ Lala: Avokati tha kam humbur çelësat e shtëpisë, RENEA shpërtheu derën

Gazetarja e kronikës Klodiana Lala ka dhënë detaje të tjera lidhur me arrestimin e 10 personave gjatë ditës së sotme nga SPAK. E ftuar në “Opinion”...

Ylli Dylgjeri tallet me Artan Lamen/ Propozim shokut Gramoz për shkrirjen e Ligjit të Shërbimit Civil
Politikë 13:10 - 5 Shkurt, 2021

“Kur rakia takon drogën”/ Dylgjeri “kryqëzon” Nanon: Sa e ka faturën e avokatise z.N…?

Analisti Ylli Dylgjeri ka reaguar pas intervistës së ish kryeministrit Fatos Nano në “Opinion” mbrëmjen e djeshme. Dylgjeri e cilëson Nanon si një intelektual i cili...

“Diçka skandaloze po ndodh”/ Altin Goxhaj: Nuk më lënë të hyjë në gjykatë të takoj klientët e mi
Aktualitet 11:31 - 13 Dhjetor, 2020

“Diçka skandaloze po ndodh”/ Altin Goxhaj: Nuk më lënë të hyjë në gjykatë të takoj klientët e mi

Avokati dhe aktivisti Altin Goxhaj është shfaqur i revoltuar para Gjykatës së Tiranës, ku po zhvillohet seanca për masën që do të merret ndaj protestuesve të...

Vrasja e 25-vjeçarit/ Avokati: Policia ndihmoi autorin, akuza duhet të ishte “Vrasje me dashje”
Aktualitet 10:25 - 10 Dhjetor, 2020

Vrasja e 25-vjeçarit/ Avokati: Policia ndihmoi autorin, akuza duhet të ishte “Vrasje me dashje”

Vrasja e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga një efektiv policie ka sjellë reagime të shumta, por edhe protesta. Avokati Elis Bilali u shpreh në Euronews Albania se...

Vrau dhe dogji pronarin grek/ Flet avokati i shqiptarit, tregon si rrodhi ngjarja
Bota 16:57 - 4 Dhjetor, 2020

Vrau dhe dogji pronarin grek/ Flet avokati i shqiptarit, tregon si rrodhi ngjarja

I riu shqiptar që vrau dhe dogji pronarin e hotelit në Santorini për shkak se nuk i dha 200 euro të punës që kishte bërë është...

Luli foli, kur do flasë Vjollca Hoxha dhe Ben Blush
Aktualitet 11:55 - 16 Nentor, 2020

Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi ortakët mediatikë të inceneratorëve

Nesër Top Channel do vazhdojë të transmetojë të 100-in apo më shumë emision në mbështetje të inceneratorëve, pra një PPP-je private të qeverisë shqiptare. Top Channel,...

Beteja ligjore nis të hënën/ Reagon ashpër avokati i Trump: Kanë votuar persona të vdekur!
Bota 19:39 - 7 Nentor, 2020

Beteja ligjore nis të hënën/ Reagon ashpër avokati i Trump: Kanë votuar persona të vdekur!

Pas lajmit për fitore të Biden, avokati i Donald trump ka dalë në një conference ku ka bërë me dije se beteja ligjore do të nis...

Çfarë ndodh nëse Trump nuk njeh rezultatin e zgjedhjeve?/ Avokati zbërthen skenarin
Bota 22:52 - 4 Nentor, 2020

Çfarë ndodh nëse Trump nuk njeh rezultatin e zgjedhjeve?/ Avokati zbërthen skenarin

Avokati Peter Lumaj, i cili prej vitesh jeton në SHBA, në një lidhje me “Open”, ku po diskutohet për zgjedhjet në SHBA, foli mbi skenarin se...

Dosje për SPAK për Blushin/ Nga pallati i vjehrrit, pronat me vlera qesharake tek tokat në bregdet e Dardhë
Politikë 15:34 - 3 Nentor, 2020

Rama “shpërblen” Ben Blushin/ I shtron rrugën për te vila në Dardhë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot foto nga përfundmi i ndërtimit të rrugës Boboshticë-Dardhë. Mesa duket Rama ka shtruar me asfalt rrugën për tja bërë më...

BMW-ja humb kontrollin/ Makina përfundon në greminë, dy persona dërgohen në spital
Kronika 20:52 - 27 Tetor, 2020

Shoqërohet me forcë nga policia avokati Gjergj Neli/ Bashkëshortja: Efektivët e dhunuan

Avokati Gjergj Neli është shoqëruar me forcë në Policinë e Lezhës. Denoncimin e ka bërë bashkëshortja e tij, Shaqe Marinaj, e cila është dhe zv/kryetare e...

Qeveria miraton pagën për naftëtarët e Ballshit/ Kriteret dhe dokumentacioni si të aplikoni
Sociale 17:36 - 13 Tetor, 2020

Avokati tregon dy mënyrat se si zgjidhet shqetësimi i naftëtarëve në Ballsh

Protesta e naftëtarëve të Ballshit vijon të mos trajtohet seriozisht, dhe kjo faktohet nga greva e tyre, e cila vijon prej 16 ditësh. Avokati Adriatik Lapaj...

Mungon avokati/ Shtyhet seanca gjyqsore për Izet Haxhinë
Kronika 12:55 - 9 Tetor, 2020

Avokati i preket nga Covid/ Shtyhet seanca gjyqsore për Izet Haxhinë

Është shtyrë seanca gjyqsore për Izet Haxhinë, i dënuar për vrasjen e Azem Hajdarit në 12 shtator të 1998-ës. Shkak për shtyrjen e seancës mësohet se...

‘Është abuzuar me qindra milionë dollarë projekte’/ Agron Duka i kërkon llogari Ramës
Politikë 23:13 - 30 Shtator, 2020

Agron Duka bën “avokatinë” e Bashës/ Luli nuk po fle gjumë

Teksa po fliste për procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë në Partinë Demokratike, Agron Duka ka bërë “avokatinë” e aleatit të tij Lulzim Bashës. Duka...

Aktualitet 15:05 - 18 Shtator, 2020

Një përgjigje për avokatin e tij/ Pse i intereson opinionit publik e vërteta e Ben Blushit

Avokati i Ben Blushit, Lulzim Alushaj, në një qëndrim të tij dhënë gazetares së BIRN, Aleksandra Bogdani ka thënë se pyetjet e shtruara prej saj nuk...

Aktualitet 15:30 - 12 Shtator, 2020

“Arrest me burg” për gjyqtaren Margjeka/ Habit avokati: I gjithë procesi është me prapavijë politike

Gjykata ka lënë në “arrest shtëpie” gjyqtaren Mimoza Margjekaj. Menjëhrë pas këtij vendimi ka reaguar edhe avokati i saj mbrojtes, i cili në një deklaratë për...

Satire Politike 12:17 - 27 Gusht, 2020

Pse na duhet ky intelektual?/ Të gjitha rastësitë e drogës i ndodhin Ylli Ndroqit

Në datën 3 gusht 2020, SPAK bëri të ditur se me vendim të Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka sekuestruar pasurinë e...

Shullazi në izolim 41-BIS/ Avokati i dërgon letër Metës, Ramës e Ruçit
Kronika 18:56 - 1 Gusht, 2020

Kalimi i Emiljano Shullazit në regjimin special 41 BIS/ Avokati lajmëron lëvizjen e papritur

Vladimir Meçe, avokati i Emiljano Shullazit e ka cilësuar si show propagandistik për të mbuluar dështimin e SPAK vendimin për kalimin e klientit të tij në...

“Paguhen 18 mijë euro për çdo vdekje të shënuar me Covid-19”/ Avokati: Kjo bëri që të rriten shifrat
Aktualitet 18:12 - 26 Korrik, 2020

“Paguhen 18 mijë euro për çdo vdekje të shënuar me Covid-19”/ Avokati: Kjo bëri që të rriten shifrat

Avokati Altin Goxhaj ka ngritur dyshime në lidhje me raportimin e shifrave të vdekjeve nga Covid-19. Goxhaj tha se nuk ka ende asnjë statistikë sa persona...