Connect with Us

All posts tagged "avioni"

Bota 22:46 - 29 Mars, 2020

Tragjike/ Avioni shpërthen në ajër, humbin jetën mjekë, infermierë e pacientë

Tetë persona kanë humbur jetën këtë të diele në Philippine, pasi një avion i cili ishte nisur për një mision mjeksor në Tokyo, ka shpërthyer në...

Bota 18:19 - 5 Shkurt, 2020

Tragjedi në Turqi/ Avioni del nga pista, ndahet në tre pjesë

Një ngjarje e rëndë raportohet se ka ndodhur në aeroportin “Sabiha Gokcen” të Stambollit. Sipas mediave vendase një avion ka dalë nga pista në fazën e...

Bota 20:54 - 11 Janar, 2020

Avioni i rrëzuar në Iran/ Presidenti ukrainas kërkon drejtësi, Irani pranon fajin

Pas katër ditëve nga rrëzimi i avionit të “Ukraine Interntational Airlines”, i nisur nga Teherani me 176 persona në bord, të gjithë të vrarë, Irani pranon...

Blog 09:01 - 11 Janar, 2020

Ja si iranianët rrëzuan avionin ukrainas, duke vrarë 176 njerëz

Zyrtarët e Pentagonit kanë deklaruar për “Fox News”, se avioni ukrainas i pasagjerëve, që u rrëzua menjëherë pas ngritjes nga aeroporti ndërkombëtar i Teheranit, në orët...

Bota 08:46 - 11 Janar, 2020

Irani pranon se rrëzoi avionin ukrainas

Ushtria iraniane pranoi të shtunën në mëngjes se kishte rrëzuar “jo qëllimisht” avionin ukrainas, incident nga i cili humbën jetën të 176 njerëzit në bord. Pohimi...

Bota 11:18 - 10 Janar, 2020

Tragjedia e avionit/ Goditje padashur me raketa në Teheran?

Avioni ukranias, Boeing 737 që u rrëzua në Teheran mund të jetë qëlluar nga raketa iraniane. Kryeministri kanadez, Trudeau bëri të ditur, se ka të dhëna...

Bota 14:31 - 15 Dhjetor, 2019

Video-Avioni pëson avari gjatë fluturimit/ Ulet me urgjencë në autostradë

Një avion i vogël, me një motor Cessna, ka pësuar avari gjatë fluturimit, duke u detyruar të ulet me urgjencë ne mes të autostradës në San...

Bota 11:34 - 10 Dhjetor, 2019

Zhduket avioni me 38 persona në bord/ Dyshimet e para

Një avion ushtarak me 38 persona në bord është zhdukur në Kili. Sipas mediave të huaja, operatorët humbën kontaktin vetëm një orë pasi u nisën drejt...

Aktualitet 13:20 - 15 Korrik, 2019

Rrëzohet aeroplani me parashutistë/ Nëntë të vdekur

Nëntë persona kanë humbur jetën në Suedi, pasi një aeroplan i vogël është rrëzuar  jashtë ishullit Storsandskär, pranë aeroportit të Umeå. Mediat e huaja bëjnë të...

Aktualitet 18:56 - 5 Maj, 2019

Video/ Avioni me 78 pasagjerë shpërthen në flakë gjatë uljes së emergjencës

Një avion civil është detyruar të kryejë ulje emergjente në aeroportin e Moskës, pas një defekti. Ai ka shpërthyer në flakë por mrekullisht kanë shpëtuar të...

Aktualitet 09:53 - 21 Prill, 2019

Probleme në krahun e djathtë/ Rrëzohet avioni

Një avion është rrëzuar në Bullgari dhe si pasojë kanë humbur jetën dy persona. Ngjarja ka ndodhur në qytezën Orizare. Në deklaratën për Radion Kombëtare të...

Aktualitet 13:56 - 14 Prill, 2019

Përplaset avioni me helikopterin/ Tre të vdekur

Një avion turistësh është përplasur me një helikopter të parkuar pranë një aeroporti në zonën e Everest në Nepal. Avioni është përplasur gjatë fazës së ngritjes....

Aktualitet 14:22 - 4 Prill, 2019

Tragjedia me 157 viktima/ Shfajësohet piloti

Katër javë pas rrëzimit të avionit Boeing 737 Max të shoqërisë Ethiopian Airlines u publikua raporti i parë hetimor. Pilotët i kanë respektuar të gjitha rregullat,...

Aktualitet 17:36 - 28 Mars, 2019

Çfarë domethënë ZA BEL në avionin e parë të “Air Albania”?

Me plotësimin e dokumentacionit dhe përfundimin e inspektimit fizik, avioni “Airbus A319-132”, me Nr. Serie 3142, u regjistrua në regjistrin shqiptar të avionëve civilë, me shenjën...

Aktualitet 12:06 - 30 Nentor, 2018

Defekt serioz në avionin qeveritar/ Merkel mbërrin me vonesë në takimin e G20 

Avioni qeveritar A340 që do të çonte kancelaren gjermane Angela Merkel në takimin e G20-s në Argjentinë duhet të ndalej të enjten në Köln. Sistemi i...

Aktualitet 20:10 - 14 Tetor, 2018

Aksident i frikshëm/ Piloti humb kontrollin e avionit, raportohet për viktima

Tre persona humbën jetën dhe tetë të tjerë u plagosën, pasi përplasjes së një aeroplani në një fushë në rajonin e Heses në Gjermani. Sipas Sunday...

Aktualitet 20:30 - 1 Shtator, 2018

Video- Avioni merr flakë gjatë uljes në pistë

Aeroplani Boeing 737 ka marrë flakë gjatë uljes në aeroportin e Soçit në Rusi. Në bordin e tij ndodheshin 164 pasagjerë dhe 6 lider nga Moska,...

Aktualitet 20:02 - 29 Korrik, 2018

Avioni përplaset me Alpet/ Humbin jetën 4 persona

Një avion turistik i nisur nga Sioni, është përplasur me alpet e Zvicrës, duke shkaktuar vdekjen e 4 personave. Ngjarja e rëndë është regjistruar mbrëmjen e...

Aktualitet 22:21 - 18 Maj, 2018

Tragjike/ Rrëzimi i avionit shkakton 110 viktima

Një avion Boeing 737 i linjës ajrore kombëtare kubaneze është përplasur dhe ka shpërthyer në aeroportin Jose Marti në Havana, ndërsa mediet ndërkombëtare shprehen se nga...

Aktualitet 22:18 - 27 Prill, 2018

Sfidë ndaj SHBA/ Franca dhe Gjermania me avion të ri luftarak

Vërtet që ajo që ekziston deri tani është vetëm një deklaratë qëllimi për projektin, por pjesëmarrësit e bënë të qartë se kanë para vetes diçka të...

Aktualitet 18:50 - 11 Prill, 2018

Rreth 257 viktima nga rrëzimi i një avioni

Një avion algjerian tranporti u rrëzua sot, duke vrarë të paktën 257 personat në bord shumica e tyre ushtarë, thuhet në një njoftim të Ministrisë së...

Life Style 23:40 - 11 Shkurt, 2018

Bie dera e avionit gjatë fluturimit/ Pasagjerët përjetojnë momentin më të vështirë në bord!

Frika mes pasagjerëve të një avioni të kompanisë Dana Air në gjatë uljes në aeroportin e Lagos, Nigeri ka bërë që kjo ndodhi të përhapet shpejtë...

Aktualitet 12:26 - 14 Janar, 2018

Dalin pamjet/ Avioni me 162 pasagjerë del nga pista

Avioni i linjës Ankara-Trabzon ka dalë nga pista teksa po bënte uljen. Fatmirësisht nuk raportohen të dëmtuar apo viktima. Në bordin e avionit ishin plot 162...