Connect with Us

All posts tagged "avion"

Showbizz 13:26 - 4 Tetor, 2020

“M’i rrit rrahjet e zemrës”/ Kejvina Kthella tregon cila është frika e saj më e madhe

Kejvina Kthella është një nga modelet më seksi shqiptare. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale ku shpesh herë ndan me ndjekësit foto tejet provokuese të...

Bota 18:15 - 27 Gusht, 2020

Video-I infektuari me COVID thyen rregullat dhe futet në avion/ Tmerrohen pasagjerët

Një person i infektuar me COVID-19 është futur në një avion në aeroportin e Londrës, duke thyer rregullat e izolimit. Pamjet e filmuara nga një pasagjer...

Me avion privat dhe 8 makina luksoze/ Kush është politikani shqiptar me pasuri marrëmendëse
Kosova & Rajoni 11:34 - 11 Gusht, 2020

Me avion privat dhe 8 makina luksoze/ Kush është politikani shqiptar me pasuri marramendëse

Ish-zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Bazuar në deklarimin e tij, ai ka pasuri në vlerë qindra miliona euro. Vetëm avioni privat...

Merret vendimi/ Ja kur do të hapet kufiri me Greqinë, kushtet për udhëtarët
Sociale 19:10 - 29 Qershor, 2020

Në Greqi vetëm me avion/ Mbyllen kufijtë tokësorë dhe detarë

Ambasada greke ka njoftuar se si do të bëhet lëvizja nga 1 korriku drejt shtetit fqinj. Në njoftim thuhet se udhëtimet drejt këtij shteti mund të...

Bota 15:21 - 15 Qershor, 2020

Avioni amerikan rrëzohet në Detin e Veriut/ Asnjë gjurmë nga piloti

Një pilot i Forcave Ajrore amerikane rezulton që të jetë i zhdukur pasi një avion ushtarak u rrëzua në Detin e Veriut. Avioni F-15C Eagle, ishte...

Debati për çështjen e detit/ Berisha tregon çfarë do bënte po të ishte kryeministër
Denoncim 10:28 - 11 Maj, 2020

“Aeroplani me drogë nga Dibra”/ Berisha publikon videon: Covid 19 dhe narkoflota aleatët më të mirë!

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar videon e qytetarit dixhital , sipas të cilit një aeroplan me drogë u ngrit dje nga Dibra. Dibrani shkruan se...

Sociale 09:27 - 4 Maj, 2020

Në avion apo parukeri?/ A do të ketë më qejf njeri të fluturojë pas Coronës?

Pandemia e Coronës i ka vënë shoqëritë e transportit ajror jo vetëm para vështirësish ekonomike tani në kohën e kufizimeve të lëvizjes, por edhe para sfidash...

Politikë 16:53 - 3 Maj, 2020

Fotoja e të riatdhesuarve në avionin Air Albania/ Ministria e Infrastrukturës: Disinformim i qëllimshëm

Ditën e sotme ka qarkulluar në rrjetet sociale një foto e shqiptarëve që po riatdhesohen nga Frankfurti me aivionin Air Albania, ku shihet se ata qëndrojnë...

Sociale 23:46 - 30 Prill, 2020

“Avioni rrafsh me shqiptarë niset nga Italia”/ Hoxha nxjerr pamjet: Asnjë lloj kontrolli në Rinas

Gazetari Artan Hoxha ka publikur disa pamje të avionit që u nis nga aeroporti Malpensa i Milanos, i mbushur rrafsh me shqiptarë të izoluar në Itali...

Pompeo në Konferencën Antisemitizëm/ Vjen reagimi i Yuri Kim: Po pres me padurim…
Lajme 13:45 - 31 Mars, 2020

Yuri Kim thirrje qytetarëve amerikanë në Shqipëri/ Nesër mundësia e fundit për të udhëtuar në SHBA

Ambasada amerikane vijon të informojë qytetarët amerikanë në Shqipëri të cilët duan të udhëtojnë drejt vendit të tyre. Ditë më parë ambasada ka dhënë njoftime të...

Lajme 12:57 - 29 Mars, 2020

“Do ktheheni kur të mbarojë lufta”/ Rama bën sqarimin e fundit: Do riatdhesojmë vetëm ata që kanë mbetur rrugëve

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një sqarim të fundit lidhur me riatdhesimin e shqiptarëve të mbetur jashtë kufijve. Rama thekson se nuk do të riatdhesojnë në...

Lajme 16:49 - 27 Mars, 2020

“Lasgushi” vijon misionin/ Rama: Hamalli fantastik i kësaj kohe të errët

Avioni i linjës Air Albania, “Lasgushi” ka sjellë në Shqipëri “armët” që do të mbrojnë dhe shpëtojnë jetën njerëzore në një kohë kur vendi jnë po...

Politikë 15:57 - 23 Shkurt, 2020

Foto – Rama me avionin qeveritar drejt Londrës/ Garda kontrolle të imtësishme para nisjes

Kryeministri Edi Rama po udhëton drejt Londrës, raporton CNA.al. Mësohet se Rama do të udhëtojë me avionin qeveritar, për të cilin po flitet në media prej...

Lajme 17:01 - 16 Shkurt, 2020

Zbulohet “misteri” për avionin që i dhuroi Turqia Shqipërisë/ Ofrohet për fluturimet charter

Ditën e djeshme në media qarkulloi lajmi se Qeveria shqiptare ka marrë një avion të dhuruar nga Turqia. Burime për gazetën “TemA” bëjnë me dije se...

Politikë 21:09 - 15 Shkurt, 2020

Qeveria shqiptare bëhet me “avion zyrtar” nga Turqia

Qeveria e kryeministrit Edi Rama mori një avion VIP të modelit Airbus 319-100, i cili më parë i është përdorur nga qeveria e Turqisë. Mënyra se...

Bota 15:07 - 12 Shkurt, 2020

Rrëzohet avioni turistik në Itali/ Humbin jetën dy persona

Një aeroplan i vogël turistik është rrëzuar në provincën e Sirakuzës, në Itali. Pas rrëzimit, aeroplani u përfshi nga zjarri duke shkaktuar vdekjen e dy personave...

Bota 14:56 - 27 Janar, 2020

Video-Avioni pëson defekt në motor/ Momente frike dhe ankthi për 135 pasagjerët

Një avion i nisur nga Teherani, bëri ulje emergjente të detyruar për shkak të një avarie në motor në aeroportin Mahshahr në rajonin qendror-perëndimor të Iranit...

Nga Ylli Dylgjeri/ Lali Erit sërisht i është prishur kamera...
Politikë 14:39 - 22 Janar, 2020

Më shumë në avion se në zyrë/ Erion Veliaj, kryebashkiaku “fluturues” i Tiranës

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj renditet në listën e zyrtarëve të lartë që ka qëndruar më shumë në ajër duke fluturuar sesa në zyrën e tij...

Bota 16:25 - 10 Janar, 2020

Irani: Do t’i shkarkojmë vetë kutitë e zeza të avionit të rrëzuar

Irani tha të premten se dëshiron t’i shkarkojë vetë regjistrimet e kutisë së zezë nga aeroplani ukrainas i rrëzuar në Iran, ku humbën jetën të 176...

Bota 21:41 - 9 Janar, 2020

“Avioni ukrainas u rrëzua nga raketa iraniane”/ Kryeministri i Kanadasë: Mund të ketë qenë pa qëllim

Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau ka deklaruar se ka prova që tregojnë se avioni ukrainas është rrëzuar nga raketa iraniane. Sipas BBC, kryeministri kanadez thotë se...

Satire Politike 18:45 - 7 Janar, 2020

Basha tersi i Karaibeve/ Pas pushimeve, bie tërmet

Një seri tërmetesh janë regjistruar gjatë ditës së djeshme dhe asaj të sotmes në ishullin e Karaibeve, ku më i fuqishmi ishte me magnitudë 6.4 ballë....

Bota 10:31 - 3 Janar, 2020

E pazakontë/ Hodhi monedha “për fat të mirë” në motorin e një aeroplani

Një burrë kinez që po fluturonte me aeroplan për herë të parë është gjobitur për hedhjen e monedhave në motorin e aeroplanit në fjalë. 28-vjeçari u...

Politikë 12:08 - 31 Dhjetor, 2019

Shpallet foto e vitit

Shumë media vendosin sondazhe, votime për personazhin e vitit, foton e vitit, fotot më të bukura, e të tjera mënyra për tu bërë më atraktive dhe...