Connect with Us

All posts tagged "avdullah hoti"

Rënia ekonomike deri në 7.2 për qind
Kosova & Rajoni 18:26 - 16 Nentor, 2020

Bankës Qendrore e Kosovës: Rënia ekonomike deri në 7.2 për qind

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti, ka bërë të ditur se si rezultat i masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19, ekonomia...

Rritja e rasteve me Covid/ Kosova prezanton masat e reja kufizuese
Kosova & Rajoni 12:57 - 11 Nentor, 2020

Rritja e rasteve me Covid/ Kosova prezanton masat e reja kufizuese

Rritja e rasteve të reja me koronavirus në Kosovë ka bërë që të hyjnë në fuqi masa të reja kufizuese për të parandaluar përhapjen e pandemisë....

Kriza nga pandemia Covid/ Hoti prezanton paketën e re: 182 milionë euro për rimëkëmbjen ekonomike
Kosova & Rajoni 14:02 - 9 Nentor, 2020

Kosova “thyen akullin”/ Konfirmon pjesëmarrjen në Mini-Shengenin Ballkanik

Kosova duket se “ka thyer akullin”, për sa i përket “Shengenit Ballkanik”! Burime për mediat në Kosovë kanë bërë të ditur se në takimin që pritet...

“Askush nuk mund të konsiderohet fajtor”/ Hoti reagon pas dorëheqjes së Thaçit
Kosova & Rajoni 12:24 - 5 Nentor, 2020

“Askush nuk mund të konsiderohet fajtor”/ Hoti reagon pas dorëheqjes së Thaçit

Ditën e sotme president i Kosovës Hashim Thaçi ka dhënë dorëheqjen për t’u përballur me drejtësinë ndërkombëtare. Në lidhje me këtë vendimarrje të Thaçit ka reaguar...

Avdullah Hoti: SHBA i beson më shumë popullit se politikanëve të Kosovës
Kosova & Rajoni 23:25 - 3 Tetor, 2020

Avdullah Hoti: SHBA i beson më shumë popullit se politikanëve të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës më shumë besojnë te populli, sesa te politikanët e Kosovës. Ai ka deklaruar...

mund të më vrisni por nuk do ta njoh kosovën
Kosova & Rajoni 20:51 - 17 Shtator, 2020

Serbia kushtëzon dialogun me formimin e Asociacionit

Serbia e ka kushtëzuar dialogun me zbatimin e marrëveshjes për Asociacionin e Komunave Serbe në Kosovë. Kjo u bë e ditur pas takimit në nivel ekspertësh...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Opozita kritikon Hotin për "koncesione" në Uashington
Kosova & Rajoni 17:39 - 17 Shtator, 2020

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Opozita kritikon Hotin për “koncesione” në Uashington

Dy partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës, kritikuan qeverinë e udhëhequr nga kryeministri Avdullah Hoti për marrëveshjen e arritur...

Marrëveshja në SHBA/ Albin Kurti mesazh Avdullah Hotit, paralajmëron arrestime
Kosova & Rajoni 23:00 - 12 Shtator, 2020

Marrëveshja në SHBA/ Albin Kurti mesazh Avdullah Hotit, paralajmëron arrestime

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është treguar shumë i ashpër me kryeministrin e vendit, Avdullah Hoti, për marrëveshjen e nënshkruar në Uashington. Kurti në një...

Hoti në Parlamentin Evropian: Do ta respektojmë marrëveshjen për Asociacionin
Kosova & Rajoni 18:23 - 10 Shtator, 2020

Hoti në Parlamentin Evropian: Do ta respektojmë marrëveshjen për Asociacionin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjatë një debati në Komitetin për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian, ka thënë se Kosova do ta respektojë marrëveshjen për...

Vuçiç: Në Uashington, Serbia nuk e pranoi njohjen e ndërsjellë me Kosovën
Kosova & Rajoni 15:58 - 9 Shtator, 2020

Vuçiç: Në Uashington, Serbia nuk e pranoi njohjen e ndërsjelltë me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se në takimin në Uashington, Serbia nuk e ka pranuar njohjen e ndërsjellë me Kosovën. Vuçiç dhe kryeministri i Kosovës,...

Zgjedhjet fars të Bashës/ Spahiu: Janë përjashtuar të gjithë themeluesit e PD-së
Politikë 23:36 - 7 Shtator, 2020

“Kosova shkoi e poshtëruar në SHBA”/ Spahiu: Edhe Serbia është e përdorur

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, pretendon se Kosova shkoi e poshtëruar dhe inferior në Uashington për takimi me presidentin Donald Trump. Sipas Spahiut,...

Veton Surroi: Marrëveshja Kosovë-Serbi në Uashington ishte e varfër
Kosova & Rajoni 21:02 - 7 Shtator, 2020

Veton Surroi: Marrëveshja Kosovë-Serbi në Uashington ishte e varfër

Publicisti Veton Surroi e konsideron marrëveshjen e nënshkruar mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington si një marrëveshje të varfër dhe jo historike, që do të harrohet...

Kosova & Rajoni 16:05 - 7 Shtator, 2020

Kosova dhe Serbia në raund të ri bisedimesh në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç konfirmuan të hënën në Bruksel se kanë përafruar qëndrimet e tyre për çështjen e të...

Takimi në Uashington/ Hoti: Vetëm njohja reciproke i normalizon marrëdhëniet me Serbinë
Kosova & Rajoni 10:57 - 5 Shtator, 2020

Marrëveshja me Serbinë/ Hoti: Hapi i parë drejt normalizimit të marrëdhënieve

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti i tha Zërit të Amerikës pak pas nënshkrimit të marrëveshjes në Shtëpinë e Bardhë se ky ishte hapi i parë drejt...

Marrëveshja në SHBA/ Haradinaj kërcënon me largim nga qeveria
Kosova & Rajoni 16:27 - 4 Shtator, 2020

Marrëveshja në SHBA/ Haradinaj kërcënon me largim nga qeveria

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, kërkon të mos nënshkruhet marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë, për të cilën është dakorduar dje kryeministri Avdullah Hoti në takimit me...

Takimi në Uashington/ Vuçiç: Hoti po më bën presion të njoh kosovën
Kosova & Rajoni 10:56 - 31 Gusht, 2020

Takimi në Uashington/ Vuçiç: Hoti po më bën presion të njoh Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti për takimin në Uashington. Vuçiç  tha për mediat se këto deklarata...

Takimi në Uashington/ Hoti: Vetëm njohja reciproke i normalizon marrëdhëniet me Serbinë
Kosova & Rajoni 21:58 - 29 Gusht, 2020

Takimi në Uashington/ Hoti: Vetëm njohja reciproke i normalizon marrëdhëniet me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas deklaratave te presidentit serb aleksandër Vuçiç dhe ka thënë se  vetëm njohja reciproke në mes të Kosovës dhe...

Marrëveshja me Serbinë/ Haradinaj i prerë: Nuk do të pranoj që Kosova ta nënshkruajë
Kosova & Rajoni 23:11 - 24 Gusht, 2020

Takimi në Shtëpinë e Bardhë/ Haradinaj: Njohja reciproke duhet të jetë pjesë e marrëveshjes finale Kosovë-Serbi

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka bërë mbrëmjen e sotme një kërkesë për kryeministrin aktual Avdullah Hoti. Haradinaj tha se hoti Hoti duhet t’ia paraqesë Uashingtonit...

PVala e dytë e COVID-19/ Hoti: Kosova mund të rikthejë masat
Politikë 22:31 - 22 Gusht, 2020

Paralajmëron Hoti/ Në shtator rritet rreziku nga infektimi me koronavirus

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti u bëri thirrje qytetarëve që të respektojnë masat kundër koronavirusit, duke paralajmëruar se gjatë muajit shtator, rreziku nga infektimi me këtë...

Kosovë, mundësitë e një marrëveshjeje me Serbinë
Kosova & Rajoni 23:12 - 13 Gusht, 2020

Dialogu Kosovë-Serbi/ Bashkimi Europian: Po punojmë për normalizimin e marrëdhënieve

Bashkimi Evropian ka reaguar lidhur me bisedimet Kosovë-Serbi për normalizimin e marrëdhënieve. Zëdhënësja e BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Nabila Massrali, deklaroi...

Marrëdhënie të lëkundura në Kosovë/ Përplasje brenda koalicionit qeverisës
Kosova & Rajoni 21:49 - 11 Gusht, 2020

Marrëdhënie të lëkundura në Kosovë/ Përplasje brenda koalicionit qeverisës

Marrëdhëniet ndërmjet partnerëve të koalicionit qeverisës në Kosovë u dukën të lëkundura që pas rifillimit të bisedimeve me Serbinë të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian. Aleanca për...

Kreu i OVL-UÇK-së “kërcënon” Hotin/ Ndërprit bisedimet me Serbinë, ose do përballesh me…
Kosova & Rajoni 09:43 - 9 Gusht, 2020

Kreu i OVL-UÇK-së “kërcënon” Hotin/ Ndërprit bisedimet me Serbinë, ose do përballesh me…

Kreu i Organizatës së Veteranëve dhe Luftës së UÇK-së (OVL-UÇK), Hysni Gucati, ka paralajmëruar kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti këtë mëngjes. Në një postim në rrjetet...

PVala e dytë e COVID-19/ Hoti: Kosova mund të rikthejë masat
Kosova & Rajoni 09:37 - 3 Gusht, 2020

Akuzat e deputetes për mosrespektim protokolli/ Hoti: U izolova në momentin që bëra testin

Kryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas akuzave të deputetes nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, e cila tha se ai nuk e ka respektuar protokollin...