Connect with Us

All posts tagged "autori"

Kronika 08:36 - 13 Shtator, 2019

Vrasja e Nardit të bujtinave/ Ekstradohet nga Danimarka autori

Një 27-vjeçar, i cili dyshohet për vrasje është ekstraduar nga Danimarka, drejt vendit tonë. Mësohet se nga Specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Kopenhagen/Danimarkë,...

Kronika 20:54 - 11 Shtator, 2019

Plagosi me sëpatë nënë e bijë/ Arrestohet 27-vjeçari në Vlorë

Policia e Vlorës ka mundur të arrestojë autorin e ngjarjes së rëndë në Vlorë ku 27-vjeçarime inicialet M.Ç. goditi me sëpatë vajzën dhe bashkëshorten e xhaxhait....

Kronika 20:16 - 11 Shtator, 2019

Qëlloi me armë zjarri 37 vjeçarin në Lezhë/ Arrestohet autori

Është arrestuar autori i plagosjes së 37-vjeçarit Ardian Kola, mbrëmjen e djeshme në qytetin e Lezhës. Policia sqaron se në pranga ka përfunduar 22 vjeç, me iniciale...

vendi ku ka ndodhur plagosja me arme
Kronika 21:07 - 10 Shtator, 2019

Plagosja me armë zjarri në Lezhë/ Identifikohet autori

Policia ka mundur të identifikojë autorin e plagosjes me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Lezhë. Në njoftimin e shpërndarë për mediat, Policia e Shtetit njofton...

Kronika 15:28 - 2 Shtator, 2019

Thyerja e memorialit turk/ Kamerat “tradhëtojnë” autorin

Policia është vënë në lëvizje për zbulimin e autorëve të cilët dy ditë më parë thyen një pjesë të memorialit turk tek Kodrat e Liqenit. Mësohet...

Kronika 13:43 - 2 Shtator, 2019

Vrasja makabre në Memaliaj/ Arrestohet autori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Memaliaj, ku një 35-vjeçar ka vrarë me sëpatë babain e tij 77-vjeçar dhe më pas është...

Aktualitet 11:20 - 27 Maj, 2019

Zbardhen detajet e plagosjes së 35-vjeçarit/ Identifikohet autori

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e mbrëmshme në Lezhë, ku një 35-vjeçar mbeti i plagosur me armë zjarri në një...

Aktualitet 17:14 - 1 Prill, 2019

Grabitja e kambistit/ Zbardhet dëshmia e autorit

Në lidhje me grabitjen e kambistit Agron Shima paraditen e së premtes, katër të arrestuarit kanë dalë para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë....

Aktualitet 14:21 - 31 Mars, 2019

Shpërthimi në një banesë në Vlorë/ Policia shpall në kërkim autorin

Policia e Vlorës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur dje në këtë qytet, ku shpërtheu një sasi lënde eksplozive në oborrin e një banese. Policia ka deklaruar...

Aktualitet 12:21 - 27 Mars, 2019

Vrasja e Nard Polisë/ Identifikohet autori, u arratis nga Shkodra  

Policia ka bërë të mundur idetifikimin e autorit të dyshuar të vrasjes së 36-vjeçarit, Nard Polia, i njohur ndryshe si “Nardi i Bjekshëve”. Dyshohet se ai...

vrasje ne vlore
Aktualitet 20:58 - 20 Mars, 2019

Vrau 62 vjeçarin në sy të të birit/ Zbardhet dëshmia e autorit

Mbrëmje e 16 Marsit një ngjarje e rëndë trontit Tiranën. 62 vjeçari, Haxhi Baçinozi u qëllua me armë zjarri teksa bënte vrap me djalin e tij...

Aktualitet 20:46 - 20 Mars, 2019

Vrasja tek Liqeni/ Vetëdorëzohet në polici autori

Vrasja e 62 vjeçarit Haxhi Baçinozi, në sy të djalit të tij tronditi qytetin e Tiranës disa ditë më përpara. Baçinozi ka qenë duke vrapuar pranë...

shkoder
Aktualitet 20:32 - 17 Mars, 2019

Plagosi me armë zjarri 29 vjeçarin/ Identifikohet autori

Një ngjarje e rqëndë ndodhi mbrëmjen e 14 Marsit në afërsi të stadiumit Dinamo. 29 vjeçari Enea Keqaj u plagos me armë zjarri në këmbë teksa...

Aktualitet 09:01 - 16 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re ka një hero/ Kush është i riu që u përball me autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Zelandën e Re, ku pas një sulmi me armë në dy xhami në Christchurch mbetën...

Aktualitet 08:19 - 15 Mars, 2019

Ngjarja e rëndë në Kavajë/ Zbulohen detajet, në pranga autori

Policia ka bërë të mundur arrestimin e autorit të ngjarjes së rëndë të mëngjesit të sotëm në Kavajë, ku një 60-vjeçar mbeti i plagosur me armë...

Aktualitet 17:11 - 14 Mars, 2019

Grabiti një dyqan/ Identifikohet autori

Policia ka identifikuar dhe proceduar penalisht autorin e vjedhjes së tregut frigoriferik në qytetin e Burrelit. Sipas Policisë, është proceduar penalisht shtetasi me iniciale A.D 44...

Aktualitet 13:25 - 10 Mars, 2019

Plagosi policin/ Identifikohet autori      

Identifikohet  personi që ka qëlluar punonjësin e FNSH-së, në protestën e zhvilluar nga opozita ditën e djeshme në qytetin e Fierit. Mësohet se personi është identifikuar...

Aktualitet 16:50 - 1 Mars, 2019

Shpërthimi me tritol i banesës/ Arrestohet autori i shpallur në kërkim

Mbrëmjen e djeshme, në rrugën “Mihal Popa”, një apartament nën pronësinë e shtetasit nga Gjirokastra, Vasillaq Stavro, i ndodhur në të njohurin si “Pallati i gjyqtarëve”,...

arrestohet nga policia
Aktualitet 18:22 - 20 Shkurt, 2019

Ekzekutoi 32 vjeçarin në makinë/ Arrestohet autori

Roland Mila, i dyshuari kryesor për vrasjen e Sokol Ramës është vënë në pranga këtë të mërkurë nga policia e Tepelenës. Sokol Rama u gjend i...

Aktualitet 11:26 - 11 Shkurt, 2019

Dhunoi mjekun e QSUT-së/ Shpallet në kërkim autori

Policia ka nisur procedim penal për 45-vjeçarin që dhunoi mjekun roje të urgjencës në Spitalin Infektiv të QSUT. Mësohet se ndaj shtetasit me inicialet A.M ka...

Aktualitet 10:37 - 10 Shkurt, 2019

Vrasja e 30-vjeçarit në Pukë/ Arrestohet autori

25-vjeçari Enderis Dodaj, që dyshohej për vrasjen e 30-vjeçarit Petrit Biba, është arrestuar mëngjesin e sotëm. Dodaj vrau me armë zjarri, më 8 shkurt 2019, në...

Aktualitet 19:39 - 9 Shkurt, 2019

Plagosja e 46 vjeçarit/ Policia shoqëron autorin

Pak çaste më parë pas një sherri me thika në qytetin e Patosit u plagos rëndë shtetasi Eduart Haxhia 46 vjeç. Policia në një njoftim zyrtar...

prokuroria e krimeve te renda
Aktualitet 12:58 - 8 Shkurt, 2019

Mbyti gruan/ Autori përballë Krimeve të Rënda

Teodor Lera, mbyti gruan e tij, Vera Lerën përpara dy ditëve në qytetin e Vlorës do transferohet te Gjykata e Krimeve të Rënda. Kujtojmë që, 57-vjeçari...