Connect with Us

All posts tagged "autoret"

Atentati ndaj 30-vjeçarit në Shkodër/ Identifikohen e shpallen në kërkim autorët
Kronika 15:35 - 22 Shkurt, 2021

Atentati ndaj 30-vjeçarit në Shkodër/ Identifikohen e shpallen në kërkim autorët

Është zbardhur ngjarja e ndodhur ditën e djeshme në “Skënderbeg”, të Shkodrës ku disa persona qëlluan me armë në drejtim të automjetit që drejtohej Taulant Pepaj....

Qëllohet me armë zjarri një makinë në Shkodër/ Policia në ndjekje të autorëve
Aktualitet 12:44 - 21 Shkurt, 2021

Qëllohet me armë zjarri një makinë në Shkodër/ Policia në ndjekje të autorëve

Qëllohet me armë zjarri një makinë në lagjen Skënderbeg në qytetin e Shkodrës. Nga të shtënat me armë zjarri fatmirësisht nuk ka të lënduar, ndërsa autorët...

Zbardhet ngjarja në Vlorë/ Arrestohen pesë autorët e dyshuar, sekuestrohen dy automjete
Kronika 08:30 - 27 Tetor, 2020

Zbardhet ngjarja në Vlorë/ Arrestohen pesë autorët e dyshuar, sekuestrohen dy automjete

Policia bën të ditur se është zbardhur tentativa për vjedhje dy ditë më parë në fshatin Kropisht, Selenicë, ku persona të maskuar dhe të armatosur, duke...

Rokadë në komisariatet e Korçës dhe Pogradecit/ Zbardhen emrat e të larguarve dhe kush i zëvendëson
Kronika 08:57 - 18 Gusht, 2020

Video-Grabitën me dhunë katër emigrantë dhe plagosën një prej tyre/ E pësojnë keq dy të rinjtë në Korçë

Policia e Korçës bën të ditur se ka zbardhur ngjarjen e ndodhur më datë 02.08.2020, ku u vodhën me dhunë 4 emigrantë të paligjshëm dhe u...

Zhdukja e kushërinjve në Malësinë e Madhe/ Dyshohet se të rinjtë janë ekzekutuar nga i afërmi i tyre
Kronika 09:44 - 8 Gusht, 2020

Të shtënat me armë zjarri në Tushemisht/ Autorët “mesazh” pronarit të hotelit

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e oreve të mëngjesit të sotëm në Pogradec, ku persona të paidentifikuar qëlluan me armë zjarri në parkingun e...

Kronika 11:49 - 13 Qershor, 2020

E ekzekutuan shumë pranë familjarëve të tij/ Çfarë i nxori zbuluar vrasësit e Hekuran Billës

Detaje të reja zbardhen nga ekzekutimi kriminal i 40-vjeçarit Hekuran Billa te “Komuna e Parisit”, në Tiranë. Policia identifikoi dhe shpalli në kërkim autorin e vrasjes,...

Vrau shokun pasi u dehen/ Gjykata jep vendimin për dhëndrrin e Qazim Sejdinit
Kronika 10:26 - 2 Maj, 2020

Vrasja e dy vëllezërve/ Gjykata jep vendimin për të arrestuarit

Gjyakata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg”, për dy autorët e dyshuar të vrasjes së dy vëllezërve Haxhia, disa ditë më parë...

Kronika 14:03 - 1 Maj, 2020

“Qëlluan me 3 armë të ndryshme”/ Klodiana Lala zbardh detajet e ngjarjes së rëndë, pista e hetimit

Gazetarja Klodiana Lala ka nxjerrë detaje lidhur me arrestimin e autorëve të vrasjeve të 2 marsit dhe 27 prillit në Durrës. Lala thotë se 8-9 orë...

Kronika 08:46 - 25 Shkurt, 2020

Grabitën dhe dhunuan të moshuarit/ Zbardhet ngjarja e rëndë, prangosen katër persona

Policia e Dibrës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur në datën 22.02.2020, ku disa persona vodhën me dhunë sende me vlerë në një banesë. Policia bën të...

Kronika 14:22 - 2 Dhjetor, 2019

Dhunuan shoferin dhe morën 300 milionë lekë/ Zbulohen detaje të reja nga grabitja në autostradë

Janë zbardhur detaje të reja nga grabitja e ngodhur mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Në makinë e grabitur, sipas Ballkanweb, dyshohet që autorët të kenë...

Kreu marrëdhenie me vajzën e gruas/ Arrestohet 39 vjeçari
Kronika 11:00 - 7 Nentor, 2019

Grabitja e postës/ Arrestohen gjashtë autorët

Tre ditë pas grabitjes së postës në Krujë, policia ka bërë të mundur vënien në pranga të gjashtë autorëve të dyshuar të ngjarjes. Mësohet se të...

Kronika 17:30 - 19 Shtator, 2019

“U paguan 300 mijë euro”/ Artan Hoxha zbulon se kush e vrau Santiago Malkon

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar detaje të reja për porositësit dhe autorët e vrasjes së  ish policit Santiago Malkos në Tiranë në fund të muajit gusht....

qeveria ndalon koncensionet me ligj
Kronika 11:36 - 8 Shtator, 2019

Kush e vrau policin në Lazarat?/ Ish ministri i Ramës në mbrojtje të autorëve

Ish ministri i Drejtësisë në Qeverinë ‘Rama 1″ Ylli Manjani” është shprehur se shteti po e thellon të keqen. Sipas tij asgjë s’ka ndryshuar më një...

Kronika 17:09 - 26 Gusht, 2019

Vrasja e të riut në Tiranë/ Shpallen në kërkim ndërkombëtar vëllezërit Kusi

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën “arrest me burg” në mungesë për dy vëllezërit Kusi, të dyshuar si autorë të vrasjes së 26 vjeçarit Indrit Çelaj....

Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje
Kronika 08:43 - 13 Gusht, 2019

Masakruan me thikë 23 vjeçarin dhe e hodhën në kanal/ Prangosen autorët

Brenda 24 orëve, policia ka arritur të zbardhë ngjarjen, e rëndë që u regjistrua mëngjesin e djeshëm në Fier. Një 23 vjeçar u gjet vrarë në...

Aktualitet 23:01 - 29 Qershor, 2019

“Të ndëshkohen autorët”/ Ilir Meta dënon dhunën ndaj gazetarit

Në lidhje me dhunën ndaj gazetarit Enver Doçi në dibër ka reaguar ashpër edhe presidnti i Republikës Ilir Meta. Në një postim në rrjetet sociale Meta...

Aktualitet 11:26 - 4 Maj, 2019

Vrasja e dyfishtë në Laç/ Autorët përballen me togat e zeza

Gjykata e Kurbinit ka lënë në burg tre autorët, e vrasjes së  kushërinjëve Kelvin dhe Erjon Jushi, rreth një javë më parë në qendër të qytetit...

Aktualitet 09:42 - 1 Maj, 2019

Ekzekutimi për një foto në rrjetet sociale/ Pendohen autorët e vrasjes së dyfishtë

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë të disa ditëve më parë në Laç, ku dy rë rinj u ekzekutuan...

Grabitja në Rinas
Aktualitet 13:17 - 30 Prill, 2019

U arrestua për grabitjen në Rinas/ Gjykata lë në burg “Dajën”

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg”, Ragip Hajdinin, personin e gjashtë të arrestuar, si i dyshuar për përfshirje në...

Plagoset me armë zjarri 50-vjeçari/ Autorët me një mjet tip “Benz”
Aktualitet 08:42 - 29 Prill, 2019

Terror në qendër të Laçit/ Identifikohen autorët e vrasjes së dyfishtë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Laçin mbrëmjen e djeshme, ku dy persona mbetën të vrarë pas një përplasje me armë zjarri mes dy grupesh të...

Aktualitet 15:27 - 21 Prill, 2019

Detaje nga grabitja e Rinasit/ Zbulohet gruaja që ndihmoi autorët

Në vazhdën e përpjekjeve intensive për të zbardhur grabitjen e 9 prillit 2019 në aeroportin e Rinasit, prokurorët dhe grupi i hetimit, kanë dyshime të forta...

Aktualitet 16:59 - 9 Prill, 2019

Ndjekje si në filma/ Shkëmbim zjarri mes grabitësve dhe policisë

Në orën 15.00 një ngjarje e rëndë është shënuar në pistën e aeroportit të Rinasit. Katër persona të armatosur kanë grabitur një blind me para që...

Aktualitet 21:27 - 4 Prill, 2019

Ngjarjet në Shkodër/ Lala: Gjetja e autorëve shkëput hallkat e zinxhirit kriminal

Gazetarja Klodiana Lala, ka folur rreth ngjarjes së rëndë që tronditi Shkodrën pak ditë më parë, ku u ekzekutuan dy vëllezër. Sipas Lalës, dy vëllezërit janë...

Me shume postime