Connect with Us

All posts tagged "autore"

Kronika 13:29 - 12 Janar, 2020

Autorë të 11 vjedhjeve/ “Rent” vë në pranga dy 26 vjeçarë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Rent”, nga Komisariati i Policisë Kavajë. Arrestohen në flagrancë 2 shtetas, të cilët tentuan të vidhnin një banesë, njëri prej tyre...

Kronika 13:44 - 22 Nentor, 2019

E vranë dhe e hodhën në kanal të mbështjellë me qese/ Arrestohen dy shqiptarët e dyshuar për ngjarjen makabre

Arrestohen dy shqiptarë të dyshuar si autorët e një vrasje makabre të ndodhur në Belgjikë në maj të këtij viti. Sipas policisë belge, viktima ishte një...

Aktualitet 16:55 - 15 Maj, 2019

Vrasësit me pagesë, sfida e policisë

Zbulimi i vrasjeve të tipit mafioz mbetet një nga sfidat më të vështira të policisë. Në mjaft ngjarje kriminale të kohëve të fundit autorët nuk kanë...

Aktualitet 20:15 - 26 Dhjetor, 2018

Breshëri plumbash ndaj dy të rinjve/ Detaje të tjera për atentatin në Laprakë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Laprakë, ku si pasojë e disa të shtënave me armë zjarri ka humbur jetën një 17-vjeçare...

Aktualitet 11:37 - 4 Dhjetor, 2018

Vjedhja e zyrës ku paguheshin gjobat/ Policia jep detaje

Policia e Durrës ka sqaruar vjedhjen e ndodhur ditën e djeshme në zyrën ku paguheshin gjobat, Pas vjedhjes së zyrës ku paguheshin gjobat në Policinë e...

Aktualitet 12:03 - 10 Shtator, 2018

Grabitën Katedralen e Korçës/ Ja çfarë vendosi gjykata për autorët

Gjykata e Korçës ka dhënë masën arrest me burg për tre të rinjtë të cilët akuzohen për vjedhjen e Katedrales me 2 shtator. Ronaldo dhe Lorenc...

Aktualitet 19:30 - 12 Qershor, 2018

Tentohet vrasja e politikanit/ Akuzon bashkëpartiakët si autor të goditjes

Politikani i sulmuar mbrëmjen e djeshme ka akuzuar rivalët e tij bashkëpartiak si autorë të goditjes me shufra hekuri me qëllimin e vetëm për ta eliminuar...

Aktualitet 10:39 - 15 Prill, 2018

Plagosja në Fier/ Policia identifikon autorët

Policia ka bërë të mundur zbardhjen e ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Fierit, ku si pasojë e një konflikti mes 3 personave...

Aktualitet 14:12 - 17 Nentor, 2016

U kapën nga kamerat e sigurisë/ Arrestohen autorët e dy vjedhjeve në Shkodër

Policia e Shkodrës, pas dokumentimit të vjedhjeve të ndodhura në qytetin verior, ka arrestuar dy autorët e tyre. Ditën e djeshme u arrestua shtetasi Arlind Haxhija,...

Kultura 17:12 - 7 Gusht, 2015

Shpallen fituesit e krijmtarise letrare, financohen autoret ne poezi e proze

Ministria e Kulturës ka shpallur fituesit e krijimtarisë letrare shqiptare. Në zbatim të politikave të Ministrisë së Kulturës për mbështetjen e autorëve shqiptare dhe promovimin e...

Kronika 12:41 - 5 Korrik, 2015

Vrasja e turistëve çekë/ Policia ka të dyshuar një 25 vjecar si autor të krimit

Policia e Shkodrës ka një emër si të dyshuar në lidhje me vrasjen makabre të dy turistëve çekë Michal Svato dhe Anna Kosinova, por për arsye...