Connect with Us

All posts tagged "autogol"

Aktualitet 13:43 - 21 Qershor, 2019

Autogoli i shkaktoi vdekjen/ 25 vite nga vrasja e futbollistit të njohur (video)

Futbolli është një sport i cili përfshin miliona njerëz, ndërsa lidhet ngushte me emocionet e forta që përcjell. Por, në këtë rast emocionet nuk ishin nga...

Aktualitet 16:54 - 15 Prill, 2019

Nuk do tu besoni dot syve/ Ky është autogoli më qesharak i vitit (Video)

Kur e shikon këtë video, me të vërtetë ngre dyshimin: ku e kishte mendjen portieri i New York City, çfarë ishte duke menduar në atë moment...

Aktualitet 10:39 - 28 Shkurt, 2019

Sa i pafat mbrojtësi i Realit!/ Shënoi autogol, por pësoi dhe dëmtim të tmerrshëm (foto)

Barcelona triumfoi në Bernabeu për Kupën e Spanjës, duke mposhtur Realin 3-0, ndërkohë që madrilenët rrezikuan të humbnin qendërmbrojtësin Raphael Varane, i dëmtuar në momentin e...

Aktualitet 14:59 - 12 Shkurt, 2019

Paska dhe më keq se në Shqipëri/ Shikoni se çfarë ka ndodhur në këtë ndeshje në Spanjë

Episodet e çuditshme, që ndodhin në futboll janë të shumta, sidomos në futbollin shqiptar ku çfarë nuk na kanë parë sytë deri më sot. Por videoja që...

Aktualitet 10:41 - 9 Shkurt, 2019

Si ky autogol vështirë të keni parë ndonjëherë/ Në Itali portieri e fut vetë topin në rrjetë

Në ndeshjen e mbrëmshme në Serie B, mes Salerintanës dhe  Beneventos është shënuar një nga autogolat më të çuditshëm që mund të keni parë ndonjeherë. Autogolat...

Aktualitet 19:57 - 7 Shkurt, 2019

Autogoli më i çuditshëm që keni parë ndonjëherë/ Ndodh në Suedi

Një autogol i pabesueshëm është shënuar në ndeshjen miqësore mes Helsinborgut dhe Odenses që ka përfunduar në barazim 2-2. Në minutën e 52-të, të sfidës ishte...

Aktualitet 20:00 - 11 Janar, 2019

Çështja “Cakaj”/ Gazetari: Rama po bën autogol

Gazetari Denis Dyrnjaja në një postim në rrjetet sociale ka reaguar për mosdekretimin e Gent Cakajt, duke thënë se kryeministri Edi Rama është duke propozuar persona...

Aktualitet 15:21 - 26 Dhjetor, 2018

Futbollisti i Kombëtares lë nam tani kundër Juventusit/ Çfarë gafe!

Atalanta është duke u përballur me Juventusin në Serinë A, teksa në fushën e lojës e kanë nisur titullar me bergamezët, Etrit Berisha dhe Berat Gjimshiti....

Aktualitet 21:00 - 24 Dhjetor, 2018

Shënoi autogolin në Botëror që solli eleminimin e Brazilit/ Ja çfarë i ka ndodhur familjes së yllit të madh

Që prej Botërorit, Fernandinho i Manchester City-t nuk është grumbulluar me përfaqësuesen braziliane, por jo për arsye sportive. Gjatë humbjes 2-1 me Belgjikën në çerekfinale, Fernandinho ka...

Aktualitet 21:40 - 20 Dhjetor, 2018

Për të qeshur apo për të qarë?/ Autogol si ky nuk keni parë ndonjëherë

Autogolat janë shpesh qesharak, por rasti që na vjen nga Anglia të bën të shkriheni së qeshuri. Rasti i çuditshëm ka ndodhur në futbollin e femrave,...