Connect with Us

All posts tagged "autobuz"

Bota 08:35 - 24 Dhjetor, 2019

Aksident tragjik në Indonezi/ Humbin jetën 26 persona

Të paktën 26 persona kanë humbur jetën në Indonezi, kur një autobus u përplas dhe u rrëzua nga 150 metra lartësi, duke përfunduar në lum. Autoritetet...

Aktualitet 21:46 - 17 Prill, 2019

Përmbyset autobuzi/ Humbin jetën 28 persona

Një autobuz është përmbysur ndërkohë që po shkonte drejt Portugalisë. Fatkeqësisht 28 persona kanë humbur jetën ndërkohë që disa të tjerë janë plagosur. Ende nuk dihet...

Kryesore Show Biz 11:04 - 9 Nentor, 2018

Fatmir Hysenbelliu i “harron miliardat”, pret autobusin tek dera e shtëpisë

Fatmir Hysenbelliu është një nga miliarderët më të rinj të Tiranës. Ai njihet për jetën super luksoze, po këtë herë ai ka vendosur të surprizojë të gjithë,...

Aktualitet 09:46 - 14 Korrik, 2018

Përplaset autobuzi me punëtorët e HEC-it

Një aksident është regjistruar në orët e para të mëngjesit në aksin Gramsh-Moglicë. Nga të dhënat e para mësohet se një mjet është përplasur me autobuzin...

Aktualitet 12:59 - 28 Prill, 2018

E rëndë/ Gruaja humb jetën në autobuz

Një 57 vjeçare nga Kosova ka humbur jetën në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme në një autobus, pasi ishte nisur për një...

Aktualitet 10:26 - 9 Korrik, 2017

Tentoi të kalonte 6.5 kg marijuanë në drejtim të Italisë/ Arrestohet 54-vjeçari, emri

Policia e Durrësit ka goditur një tjetër tentativë për të trafikuar lëndë narkotike drejt Italisë. Nga njoftimi i policisë mësohet se është arrestuar drejtuesi i mjetit,...

Aktualitet 20:41 - 22 Prill, 2017

Çmendet çifti shqiptar: Seks oral në autobus? (FOTO+18)

Një foto me përmbajtje mjaft të rëndë është shpërndarë në rrjetet sociale ka ngjallur. Në foto një çift është kapur në pozicion të papërshtatshëm në urbanin e Kombinatit. Nga...

Aktualitet 17:51 - 12 Korrik, 2016

Aksidenti/Autobuzi përplaset me veturën (Foto)

Një autobuz i transportit urban është përplasur me një automjet tip Audi. Sikundër raportohet aksidenti ka ndodhur në afërsi të shkollës “Vasil Shanto”, fatmirësisht pa shkaktuar...

Aktualitet 14:04 - 5 Korrik, 2016

Transporti urban, mungon ajri i kondicionuar dhe higjena

Bashkia e Tiranës disa muaj më parë vendosi të rrisë çmimin e biletës për transportin urban me 33 %, duke e argumentuar këtë vendim me përmirësimin...

Aktualitet 20:44 - 28 Qershor, 2016

Lezhë/ Largohen me vrap pa paguar, ndalohet autobuzi me malazezë

Policia e Lezhës ka bërë të mundur ndalimin e një autobuzi me shtetas të huaj pasi u larguan pa paguar nga një market në Mirditë. Burimet...

Satire Politike 18:26 - 24 Qershor, 2016

Vidhet autobuzi që shëtiti Kombëtaren e Futbollit

Ka zgjatur vetëm një ditë jeta e autobuzit me të cilën bëri shëtitje Kombëtarja. Sot ai është raportuar i shkatërruar. Gazetari ynë investigativ Doshe Dragoti kishte...

Aktualitet 19:06 - 1 Qershor, 2016

Djegia e autobuzit në Krujë/ 4 të plagosura në gjendje të rëndë, nisen drejt Greqisë

Katër prej të plagosurave nga djegia e autobuzit në Krujë 5 ditë më parë, janë dërguar për mjekim më të specializuar në Greqi, pasi gjendja e tyre përkeqësuar...

Aktualitet 19:08 - 27 Maj, 2016

Prifti rrëfen dy minutat që i ndanë besimtarët nga djegia në autobus

Një tjetër dëshmitar i ngjarjes së rëndë në Krujë ka rrëfyer minutat e vështira që përjetuan besimtarët ditën e sotme. At Lluka Gjergji ka treguar për Ora...

Aktualitet 10:00 - 5 Maj, 2016

Pranga shoferit të autobuzit/ Iu gjetën 20 kg hashash në bagazh

Policia e Durrësit sekuestroi 20 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sattiva me destinacion Italinë, e fshehur në bagazhin e autobuzit. Policia Kufitare në...

Aktualitet 20:35 - 30 Mars, 2016

VIDEO/ Sekuestrohen 8 kg kanabis në autobuzin Tiranë-Athinë, pranga 2 shoferëve

Dy shoferë të një autobuzi të linjës Tiranë-Athinë janë arrestuar pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike. Shërbimet e Policisë Kufitare të Kakavijës gjatë kontrollit në...

Bota 18:08 - 24 Nentor, 2015

Shpërthim në një autobuz në Tunizi

Një shpërthim ka ndodhur brenda një autobuzi që transportonte rojet presidenciale në Tunizi, sipas televizionit shtetëror. Shpërthimi ndodhi pranë selisë së partisë RCD, sipas raporteve në...

Bota 18:25 - 16 Nentor, 2015

Londër/ Pako e dyshimtë në autobuz, evakuohen pasagjerët

Pasagjerët janë evakuuar nga një autobus dykatësh në veri të Londrës, pas zbulimit të një pokoje të dyshuar. Pakoja, një çantë kartoni Gucci, u zbulua në kuvertën...

Bota 10:30 - 15 Mars, 2015

Brazil/40 të vdekur nga rrëzimi i autobuzit

Të paktën 40 persona kanë humbur jetën në Brazil pasi autobuzi me të cilin ata udhëtonin u rrëzua në një rrëpirë të thellë. Ngjarja ndodhi mbrëmjen...

Aktualitet 08:21 - 16 Shkurt, 2015

Aksident në Vorë-Tiranë, plagoset rëndë një vajzë

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën që lidh Tiranën me Vorën. Mësohet se një autobuz dhe një makinë tip “Smart” kanë dalë jashtë...