Connect with Us

All posts tagged "autobusi"

Kronika 08:41 - 18 Shkurt, 2020

Autobusi përplaset me makinën e policisë/ Plagosen tre persona

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Laprakë, ku një autobus i linjës “Tirana e re”, është përplasur me makinën e policisë. Mësohet se si...

Denoncim 21:31 - 12 Gusht, 2019

Djegia e autobusit turistik/ Berisha nxjerr videon: Zero shërbim zjarrfikës!

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar videon e autobusit turistik që u djeg mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit, ndërsa denoncon mungesën e zjarrfikësve. Ngjarja...

Aktualitet 18:20 - 9 Korrik, 2019

U aksidentuan nga autobusi i linjës/ Humb jetën 23 vjeçari, në gjendje kome shoku i tij

Një 23 vjeçar ka humbur jetën në spital si pasojë e një aksidenti të ndodhur me datë 6 Korrik rreth orës 17:00 ku një motor u...

Aktualitet 16:12 - 24 Maj, 2019

Aksident në Yzberisht/ Autobusi i linjës përplaset me murin

Një aksident ka ndodhur pak çaste më parë në zonën e Yzberishtit në Tiranë. Autobusi i linjës së Yzberishtit është përplasur me murin e një lavazhi....

Aktualitet 09:58 - 12 Prill, 2019

I vuri flakën autobusit/ Arrestohet 22-vjeçari

Policia bën të ditur se është zbardhur ngjarja e dy ditëve më parë në Konispol, ku një autobus u përfshi nga flakët. Mësohet se është vënë...

dyshohet për një viktimë
Aktualitet 12:32 - 9 Prill, 2019

Autobusi merr para dy automjete/ Dyshohet për disa të lënduar

Një aksident ka ndodhur rreth mesditës së sotme në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas. Autobusi i linjës Elbasan-Korçë është përplasur me dy automjete; me një kamionçinë dhe një...

Aktualitet 10:45 - 10 Mars, 2019

Autobusi përplaset me makinën/ Rrezikohen tre vajza

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në  vendin e quajtur  kryqëzimin i“21 Dhjetorit”, në Tiranë. Autobusi i linjës Vaqarr-Uzina Dinamo, ka dalë nga rruga dhe...

Aksident, permbyset autobusi
Aktualitet 18:46 - 13 Shkurt, 2019

Përmbyset autobusi/ Humbasin jetën disa persona

Një ngajrje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Shkup-Tetovë, ku një autobus udhëratësh ka dalë nga rruga dhe është përmbysur, duke regjistruar disa...

Aktualitet 17:42 - 2 Shkurt, 2019

Aksident/ Goditet autobusi në Kukës

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme, ku një autobus i linjës Shqipëri-Itali është goditur me gurë nga disa fëmijë. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur rreth...

Aktualitet 10:46 - 10 Janar, 2019

Ngricat në rrugë/ Aksidentohet autobusi me pasagjerë

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Shkodër-Zogaj, ku mësohet se një autobus me pasagjer ka dalë nga rruga. Shkak i këtij aksidenti janë...

Aktualitet 19:46 - 22 Dhjetor, 2018

Përplaset makina me autobusin/ Ka të vdekur

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e pesë të tjerëve ka ndodhur në aksin rrugor Prishtinë-Ferizaj. Mësohet se një makinë...

Aktualitet 17:53 - 1 Shtator, 2018

Video- “Çmendet” 20 vjeçarja në SHBA/ Shkatërron xhamin e autobusit dhe përplas shoferin

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Washington D.C në SHBA. Mariana Silver, 20 vjeç, pasi parakaloi në mënyrë të parregullt një autobus, doli prej makinës...

Aktualitet 18:49 - 31 Gusht, 2018

Aksidenti i frikshëm në Bullgari/ Tre ministra japin dorëheqjen

Tre ministra bullgarë kanë dhënë dorëheqjen pas aksidentit të frikshëm, ku 17 persona humbën jetën, si pasojë e përplasjes së një autobuzi. Kryeministri bullgar, Boiko Borisov,...

Kronika 15:23 - 2 Korrik, 2018

Autobus i Institutit pëson defekt/ Qytetarët mbeten në mes të rrugës

Qytetarët e Tiranës janë ankuar shpeshherë për kushtet e autobuzëve. Këtë herë objekt bisede është bërë autobus i linjës Institut-Uzina e Traktorëve, i cili ka pësuar...

Kronika 13:38 - 2 Maj, 2018

Autobusi del nga rruga/ Dyshohet për nëntë të plagosur

Një aksident ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku një autobus pasagjerësh doli nga rruga pranë Prokupljes, Serbi. Si pasojë e aksidentit...

Aktualitet 16:18 - 9 Prill, 2018

Aksidenti në Elbasan/ Policia jep detajet

Pas raportimeve se një aksident ka ndodhur në afërsi të vendit të njohur si Guri i Zi në Elbasan, policia ka dhënë detajet e para të...

Aktualitet 15:58 - 9 Prill, 2018

Përmbyset autobusi i udhëtarëve/ Disa ambulanca drejt vendngjarjes

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në aksin Elbasan-Guri i zi, ku një autobus udhëtarësh është përmbysur. Nga të dhënat paraprake thuhet se ka...

Sociale 11:57 - 9 Prill, 2018

Video-Skandal në Tiranë/ Autobusët rrezikojnë jetën e qytetarëve

Një skandal është denoncuar sot në lidhje me një nga autobusët e linjës në Bathore, Rr.Demokracia, Bashkia Kamez. Faqja e njohur si Lolita ka postuar një...

Kronika 17:48 - 11 Mars, 2018

“Jaguari” i pret rrugën, autobusi me pasagjerë përplaset me murin (foto)

Një aksident mësohet se ka ndodhur në hyrje të qytetit të Fierit, ku një autobus është përplasur me murin rrethues të një ndërtese. Sipas informacioneve paraprake,...

Aktualitet 08:31 - 31 Janar, 2018

Panik në Tiranë/ Autobusi përfshihet nga flakët

Një autobus i linjës së Kukësit është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në afërsi të sheshit “Shqiponja”, ndërsa...

Aktualitet 18:41 - 26 Nentor, 2017

Autobusi me pasagjerë shqiptarë shkrumbohet nga flakët

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur ditën e sotme në Istmo të Korinthit në Greqi, ku një autobus shqiptar me pasagjerë është përfshirë nga...

Aktualitet 13:31 - 26 Gusht, 2017

Autobusi i mbushur me pasagjerë përfshihet nga flakët/ Disa persona të lënduar

Një autobus me targa kosovare është përfshirë pak minuta më parë nga flakët në aksin rrugor Rrëshen-Milot. Mësohet se autobusi ishte nisur nga Prizreni drejt Shkodrës...

Aktualitet 22:09 - 20 Gusht, 2017

Autobusi bie në humnerë/Me dhjetëra të plagosur

Një aksident i rëndë ka tronditur pasditen e sotme Maqedoninë, ku një autobus ka dalë nga rruga, duke përfunduar në humnerë, pas rrokullisjes. Sipas mediave maqedonase,...