Connect with Us

All posts tagged "austriak"

Aktualitet 19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche Zeitung”, publikuan pamje filmike ku ai...

Aktualitet 17:25 - 4 Tetor, 2016

Azilkërkuesit/ Ambasadori Austriak: Në 2015, mbi 60.000 aplikuan në BE

Ambasadori austriak në vendin tonë Johan Sattler  deklaroi se Shqipëria është një ndër 5 vendet me numrin më të lartë të azilkërkuesve në vendet e Bashkimit...