Connect with Us

All posts tagged "Audiopërgjimi"

Politikë 12:18 - 15 Shtator, 2019

Video-Drejtori i Ramës kapet mat/ PD publikon audiopërgjimin e radhës

Partia Demokratike ka publikuar sot një audiopërgjim , ku objekt është  Drejtori i Kadastrës Artan Lame. Sipas ish deputetes demokrate Orjola Pampuri, ky audio përgjim vërteton...

Aktualitet 22:00 - 15 Tetor, 2018

Rrëfehet Babalja/ “Alizoti më ka kërkuar 200 euro”

Personazhi kryesor i audio-përgjimit Babale, Albert Veliu, ka rrëfyer marrëdhënien e tij me Fredi Alizotin, personin që dyshohet se ka interpretuar zërin e Agron Xhafaj, vëllait...

Aktualitet 18:25 - 13 Tetor, 2018

Rasti i Xhisiela Malokut dhe audio-përgjimi “Babale”/ Flet Elvi Fundo

Gazetari Elvi Fundo ka komentuar ngjarjet e fundit që kanë trazuar politikën shqiptare, rastin e Xhisiela Malokut dhe audiopërgjimin “Babale” Sipas Fundos, të dyja këto kauza...

Aktualitet 16:24 - 11 Tetor, 2018

Video e publikuar nga Salianji/ Zbardhet dëshmia e Alizotit në Prokurori

Fredi Alizoti, përsoni që akuzohet se ka bërë zërin e Agron Xhafajt në audiopërgjimin “Babale”, u mor sot në pyetje nga Prokuroria e Krimeve të Rënda....

PROKURORIA KRIMEVE TE RENDA pergenjeshtron arrestimin
Aktualitet 18:25 - 10 Tetor, 2018

Refuzimi i ekspertizës së “Babales” nga pala italiane/ Prokuroria sqaron arsyet

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka hedhur dritë mbi arsyet përse u refuzua ekspertiza e audiopërgjimit “Babale” nga autoritetet italiane. Në sqarimin e Prokurorisë, thuhet se...

Aktualitet 18:17 - 10 Tetor, 2018

Audiopërgjimi “Babale”/ Zbulohet emri i kompanisë që bëri ekspertizën

Prokuroria ka zbardhur detaje të tjera në lidhje me çështjen “Babale”, ku Agron Xhafaj, vëllai i Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, akuzohet për përfshirje në pazare...

Aktualitet 20:07 - 9 Tetor, 2018

Audio-përgjimi/ Rama do të eleminojë Fatmir Xhafën

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar tri përfundimet nga kronferenca e shtypit të kryeministrit Edi Rama, mbajtur ditën e sotme. Berisha...

Aktualitet 17:35 - 9 Tetor, 2018

Audiopërgjimi “Babale”/ Ja prova që gropos Salianjin

Audiopërgjimi i “Babales” ka zbuluar detaje të reja për rolin e deputetit Ervin Salianji në këtë histori. Bazuar në dosjen hetimore, Albert Veliun, gazetari Jetmir Olldashi...

Aktualitet 16:05 - 9 Tetor, 2018

Përgjimi i bisedës së “Babales” me kunatin/Basha dhe Salianji dalin zbuluar

Çështja “Babale” tronditi muaj më parë politikën shqiptare dhe u kthye në burim akuzash dhe kundërakuzash ndërmjet mazhorancës dhe opozitës. Ndërkohë në përgjimet e bisedës së...

Aktualitet 23:03 - 8 Tetor, 2018

Analisti-Salianjit/ Shpatullat e tua janë të dobëta

Analisti Shpëtim Nazarko, i ftuar në emisionin “Open” në Top Channel është përplasur verbalisht me deputetin e Partisë Demokratike, Ervin Salianji, lidhur me zhvillimet e fundit...

Aktualitet 20:40 - 8 Tetor, 2018

Zbardhet aktekspertimi i “Babales”/ Bien poshtë pretendimet e opozitës

Regjistrimet në audio-përgjimin e çështjes “Babale” nuk janë origjinale, pasi ka prerje, mbivendosje, montazhe dhe ndërhyrje. Ky është përfundimi në të cilin ka dalë ekspertiza e laboratorit...

Aktualitet 18:51 - 8 Korrik, 2018

Audiopërgjimi Babale -Xhafaj/ Zbulohen arsyet përse e refuzoi Italia

Avokati Altin Goxhaj i ftuar pasditen e sotme në studin e lajmeve në Fax News ka folur për audiopërgjimin e vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir...

Aktualitet 20:10 - 2 Korrik, 2018

Audio-përgjimi i vëllait të Xhafajt/ LSI sulmon Ramën dhe kryeprokuroren

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, ka reaguar pas raportimeve mediatike se audio-përgjimi për vëllain e ministrit të Brendshëm nuk është...

Aktualitet 10:20 - 9 Qershor, 2018

Dëshmitari i ri: ‘Babalja’ nuk më pagoi që u shtira si Agroni, ndaj e denoncova

Dëshmitari i vetëofruar në Prokurori ka treguar një version krejt të kundërt nga Albert Veliu (Babalja), duke pretenduar se e vërteta absolute e këtij audio-përgjimi është fund...

Aktualitet 20:41 - 6 Qershor, 2018

Ish-deputeti socialist tregon kur do të vijë përgjigjia e audiopërgjimit

Ish-deputeti socialist njëherësh dhe gazetari, Alfred Peza, i ftuar në emisionin “Byro Politike” në ABC news, teksa ka folur për aktualitetin politik, ka komentuar çështjen e...

Aktualitet 22:27 - 30 Maj, 2018

Ngjela zbulon kush ia dha garancinë Xhafës për audiopërgjimin

Në emisionin ‘Politika Online’ në Gsh.al nga gazetarja Marsela Karapanco këtë të mërkurë ishte i ftuar avokati Spartak Ngjela. Duke folur për audio përgjimin ku sipas...

Aktualitet 09:00 - 26 Maj, 2018

Protesta e opozitës/ Qytetarët nisen drejt Tiranës

Protestuesit që do ti bashkohen protestës së opozitës në orën 11:00 në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, janë nisur drejtë qytetit të Tiranës. Nga të dhënat e...

Aktualitet 19:46 - 25 Maj, 2018

Skandali “Xhafaj”/ Zbulohet mashtrimi me audiopërgjimin

Vijojnë denoncimet në adresë të ish-kryeministrit Sali Berisha, por këtë herë nën lupën e “qytetarit digjital” është vënë ekspertiza e audiopërgjimit të vëllait të ministri të...

Aktualitet 12:36 - 24 Maj, 2018

Skandali “Xhafaj”/ Rama urdhëron Prokurorinë të ndalin hetimet?

Kryeministri Edi Rama, sa herë që flet për audio-përgjimin “Xhafaj”, nuk lë pa përmendur Prokurorinë. Ndërsa, sërish sot ka mbrojtur me forcë Ministrin e Brendshëm Fatmir...

Aktualitet 09:45 - 22 Maj, 2018

Kryeministri drejt Prokurorisë/ Krimet e Rënda thërrasin Ramën

Prokuroria e Krimeve të Rënda nis fletë thirrje Edi Ramës, në cilësinë e personit që ka dijeni për ngjarjen, ndërkohë kryeministri hedh “bombën” në oborrin e...

Aktualitet 17:49 - 20 Maj, 2018

Krimet e Rënda thërrasin gazetarin e audio-përgjimit/ Çfarë pritet të ndodhë

Një ditë më parë Partia Demokratike publikoi një deklaratë për mediet të gazetarit investigativ, Jetmir Olldashi, i cili ka intervistuar Albert Veliun dhe ka realizuar audio-përgjimin...

Aktualitet 10:16 - 17 Maj, 2018

Alarmon ish-ministri i Ramës/ Zhduket audio-përgjimi origjinal?

Ish-ministri i drejtësisë Ylli Manjani, ka hedhur dritë me autenticitetin e  audio-përgjimit të vëllait të ministrit të brendshëm Fatmir Xhafaj. Sipas tij, në një audio dhe...

Aktualitet 22:43 - 16 Maj, 2018

Befason Lala: Policët nuk mund të kërkojnë emrin e Agron Xhafës në sistemin TIMS

Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, të mërkurën, është shprehur se punonjësit e Policisë së Shtetit e kanë të vështirë të kontrollojnë emrin e Agron Xhafës në...