Connect with Us

All posts tagged "Audio-pergjimi"

Politikë 21:49 - 24 Shkurt, 2020

Dosja “Babale”/ Ku ndodhej vëllai i Fatmir Xhafajt, kur u regjistrua audio-montazhi?

Media ka publikuar sot hartën e intenerarit të ndjekur nga njëra anë e shtetasve Albert Veliu dhe Jetmir Olldashi, si dhe nga ana tjetër nga shtetasi...

Kronika 10:51 - 8 Janar, 2020

Si u planifikua audio-përgjimi?/ Zbardhet takimi Salianji-Albert Veliu

Skandali i Babales u bë i njohur pas publikimit nga ana e Partisë Demokratike, të një materiali audio, ku një person i identifikuar si “bashkëpunëtori x”,...

Politikë 11:31 - 11 Dhjetor, 2019

Akuzat ndaj Salianjit/ Si prokuroria po e shpëton nga burgu ish-deputetin e PD-së

Dje, Prokuroria e Tiranës ka dhënë pretencën për ish-deputetin e PD-së, Ervin Salianji i akuzuar për kallëzim të rremë, në lidhje me dosjen “Babale”. Kush e...

Aktualitet 12:06 - 17 Tetor, 2018

Ekspertiza për audio-përgjimin “Babale”/ Pse Rama fsheh provat?

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të kryeministrit Rama dhe prokurorisë. Në një...

Aktualitet 21:22 - 15 Tetor, 2018

“Jetmirin nuk e dija gazetar”/ Babalja nxjerr zbuluar Olldashin

Në një intervistë për emisinin “Open” të Eni Vasilit, në Top Channel, Albert Veliu i njohur ndryshe si Babalja në audio-përgjimin ku dyshohet se vëllai i...

Aktualitet 15:24 - 12 Tetor, 2018

Salianji konfirmon CNA.al/ Zbulon kush ja solli videon e Alizotit

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka dëshmuar sot për rreth 2 orë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, si person në hetim në lidhje me...

Aktualitet 20:00 - 11 Tetor, 2018

Artan Hoxha i publikoi foton/ Sali Lushaj tregon në ç’rrethana e takoi Alizotin dhe Babalen

Mbrëmjen e djeshme gazetari investigativ Artan Hoxha publikoi ekskluzivisht një foto ku dukej Sali Lushaj, babai i këngëtarit të njohur Arkimed Lushaj, ose i njohur ndryshe...

Aktualitet 12:35 - 11 Tetor, 2018

Xhafaj sulmon PD-në/ U bëtë palë me krimin, me partner llumin e këtij vendi

Reagimet lidhur me çështjen “Babale” janë bërë vetëm nëpërmjet rrjeteve sociale nga ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ndërsa sot në një deklaratë për mediat sëbashku me...

Aktualitet 23:33 - 10 Tetor, 2018

Audio-përgjimi Babale-Xhafaj/ Salianji: Do të lë mandatin e deputetit

Deputeti demokrat, Ervin Salianji ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, për të folur në lidhje me materialin filmik ku shfaqet Fredi Alizoti, personi...

Aktualitet 12:06 - 10 Tetor, 2018

Pse dhe ku fshihen provat për të fundosur Fatmir Xhafën?!

Partia Demokratike filloi në fund të pranverës dhe fillim të verës së këtij viti një denoncim intensiv për ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Gjithçka kishte të...

Aktualitet 10:21 - 10 Tetor, 2018

Prokuroria tund prangat/ Salianji zyrtarisht nën hetim

Zhvillime të reja kanë ndodhur në lidhje me çështjen e audio-përgjimit “Babale”. Një audio-skandal i publikuar nga PD rreth 5 muaj më parë, ku opozita pretendon...

Aktualitet 09:48 - 10 Tetor, 2018

Faktet/ Si Basha po e shpëton Fatmir Xhafajn

Disa muaj më parë, Partia Demokratike ndërmori një fushatë denoncimesh të njëpasnjëshme në drejtim të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj denoncoi rastin...

salianji lideri qe i duhet pd
Aktualitet 19:24 - 9 Tetor, 2018

Dokumentat hetimore/ Salianji fliste në telefon me “Babalen” dhe gazetarin

Prokuroria ka zbuluar të dhëna të të reja në audiopërgjimin “Babale”, të cilat mund ta fundosin deputetin demokrat Ervin Salianjin. Bazuar në dokumentat e Prokurorisë, gjatë...

Aktualitet 17:15 - 9 Tetor, 2018

“Imazhe sa 1000 fjalë”/ Fatmir Xhafaj sfidon hapur Bashën

Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar pas rezultateve të Prokurorisë se audio-përgjimi Babale-Xhafaj, ishte montazh. Në një postim në rrjetet sociale, Xhafaj nëpërmjet një grafiku...

Aktualitet 16:59 - 9 Tetor, 2018

Sikur audio-përgjimi “Babale” të ishte i vërtetë!

Prokuroria ka dalë me një përfundim, audio-përgjimi i servirur nga deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji i Albert Veliut, pra “Babales” me Agron Xhafajn është një...

Aktualitet 11:32 - 9 Tetor, 2018

Prova e prokurorisë/ Salianji drejt burgut?!

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, dje në një studio televizive rrëzoi espertizën e bërë mbi audio-përgjimin, që PD ka dorëzuar në prokurori, në lidhje me...

pergjigjet ervin salianji
Aktualitet 22:49 - 8 Tetor, 2018

Salianji dridhet në Top Channel/ Më morën në telefon, e takova personin

Deputeti i Partisë Demokatike, njëherazi edhe denoncuesi i audio-përgjimit Babale-Xhafaj, Ervin Salianji është ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top Channel....

Aktualitet 18:27 - 8 Tetor, 2018

“Audio-përgjimi ishte montazh”/ Basha ultimatum Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar replikat me kryeministrin Edi Rama, përsa i përket audio-përgjimit Babale-Xhafaj. Në një postim në rrjetet sociale, Basha i...

Aktualitet 20:46 - 6 Tetor, 2018

Ervin Babalet e Lulzim Bashës

Prokuroria ka kërkuar arrest me burg për “Babalen”, e quajtur Albert Veliu dhe mikun e tij të ngushtë Fredi Alizoti, të cilët rreth 5 muaj më...

Aktualitet 12:49 - 28 Gusht, 2018

Skandali me audio-regjistrimin/ LSI thirrje Prokurorisë për të nisur hetimet

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka reaguar pas publikimit të një audio-përgjimi, ku i bëhet presion një gjykatësi shqiptar në Gjykatën e Strasburgut,...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Aktualitet 14:38 - 6 Korrik, 2018

Audio–Përgjimi dhe tallja me Prokurorinë/ Qeveria merr rolin e Krimeve të Rënda

Askush se kishte menduar që shteti fqinj Italia do të refuzonte të kryente  akt-ekspertimin mbi një provë kyç, për një proces jo vetëm hetimi por edhe...

Aktualitet 20:57 - 29 Qershor, 2018

Audio-përgjimi i Lames/ Konfederata e Sindikatave kërkon shkarkimin e tij

Pas publikimit të audio përgjimit, në të cilin dëgjohet kreu i ALUIZNI-t Artan Lame, teksa kërcënon punonjësit në mënyrë që t’i shërbejnë deputetëve dhe ministrave për...

bie arta marku
Aktualitet 13:10 - 25 Qershor, 2018

Skandali “Xhafaj”, dështon audio-përgjimi/ Arta Marku thërret urgjent grupin hetues

Skandali “Xhafaj”, ka   nxjerrë në udhëkryq Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Audio-përgjimi, i cili ishte dërguar për ekspertim në Itali, po mban peng hetimet. CNA.al mëson...