Connect with Us

All posts tagged "audi"

Aktualitet 13:43 - 24 Gusht, 2019

Makina përplas këmbësoren/ Në gjëndje të rëndë 47-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë  ka ndodhur ditën e sotme  në “Patos fshat”. Një mjet tip “Audi” ka përplasur këmbësoren A.M 47-vjeçe. Drejtuesi i mjetit është larguar...

Kronika 17:16 - 17 Gusht, 2019

Aksident në Vlorë/ Plagoset rëndë fëmija 10-vjeç

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Vlorë, ku një fëmijë vetëm 10-vjeç është përplasur nga një makinë. Aksidenti ka ndodhur në afërsi të Lungomares,...

bresheri ne vlore policia ne vendngjarje
Aktualitet 18:06 - 14 Janar, 2019

Breshëri kallashnikovi në Vlorë/ Dy të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka tronditur pak minuta më parë qytetin e Vlorës. Breshëri kallashnikovi është zbrazur në drejtim të një automjeti tip “Audi A3” me...

Uncategorized 15:37 - 16 Dhjetor, 2018

Cristiano Ronaldo paska ngelur keq për lekë/ Nxjerr në shitje një nga makinat e tij me një çmim të “çmendur”

Makina e parë e Cristiano Ronaldos është vënë në shitje, dhe padyshim se i ka vënë një çmim të lartë. Bëhet fjalë për Audi S3 Coupe,...

Life Style 13:25 - 20 Tetor, 2018

Ana e errët e fshatit të të pasurve, njerëzit kanë Audi, BMW dhe shumë para por…

Nëse nuk e dinit, Huaxi është cilësuar si fshati i të pasurve dhe ndodhet në Kinë. Ky fshat është krijuar që në periudhën komuniste dhe në...

Aktualitet 22:15 - 29 Qershor, 2018

Tronditet qyteti/ Hidhet në erë me tritol makina “Audi”

Një automjet ka shpërthye mbrëmjen e sotme në një nga rrugët e qytetit të  Bulqizës, duke shkaktuar panik tek qytetarët. Ndonëse shpërthimi ka qenë i fortë,...

Aktualitet 19:50 - 30 Nentor, 2017

Itali arrestohen 3 shqiptarë me kokainë

Karabinierët e qytezës së Saltaras në Provincën e Peruxhias (Perugia) ndaluan në një postbllok një veturë Audi me 2 shqiptarë dhe një shtetas maqedonas, por shqiptar...

Aktualitet 22:14 - 30 Tetor, 2017

Tahiri: Kam udhëtuar vetëm dy herë me makinën pasi e shita tek Habilajt

Në një intervistë për Sokol Ballën, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, është përgjigjur në lidhje me udhëtimin që ka bërë me makinën e tij, pasi e...

Aktualitet 13:22 - 27 Tetor, 2017

Ekskluzive-Artan Hoxha ironizon prokurorinë/ Kërkojnë një varëse dhe ju humbet një makinë

Gazetari Artan Hoxha ka folur ekskluzivisht për Citynews në lidhje me hetim e prokurorisë për dosjen Habilaj dhe ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. I pyetur sesi...

Aktualitet 12:27 - 27 Tetor, 2017

Zhdukja e “Audit” të ish-ministrit/ Reagon Dritan Zagani

Ish-shefi i Antidrogës në Policinë e Vlorës, Dritan Zagani ka reaguar pas publikimit të lajmeve në lidhje me humbjen e makinës së ish-ministrit të Brendshëm, Saimir...

Aktualitet 11:53 - 27 Tetor, 2017

Zhduket “Audi” i ish-ministrit Tahiri që përdorej nga Habilajt

Hetuesit kanë kërkuar automjetin tip “Audi” me targë AA003GB, pasi u denoncua si automjeti i ish-ministrit të Brendshëm, që përdorej nga Habilajt por nuk kanë mundur...

Aktualitet 10:25 - 22 Tetor, 2017

Tre provat sekrete kundër Tahirit / Dhurata me diamantë dhe…

Kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj, dhe dy prokurorët, Elisabeta Imeraj dhe Gentian Osmani, u paraqitën mëngjesin e të shtunës në Kuvend me...

Aktualitet 19:16 - 4 Tetor, 2017

Kapet pjesëtari i bandës “Çela”/Dyshohet të ketë qënë në automjetin që përplasi policinë

Arrestohet nga skuadra e operacioneve speciale Enea Bekteshi, njëri prej personave të përfshirë në listën e grupit të prokurorëve që po hetojnë dosjen e përplasjes së...

Aktualitet 20:08 - 26 Shtator, 2017

Raporti konfidencial: Përplasja Prokurori-Polici për incidentin e Elbasanit

Incidenti i para disa ditëve në Elbasan kur një makinë tip ‘Audi’ e blinduar goditi makinën e nëndrejtorit të policisë së këtij qarku, Gjergji Oshani, vazhdon...

Aktualitet 10:04 - 29 Janar, 2017

FOTOT- Shpërthen mjeti i të “fortit” në Vlorë/ Pronari me precedentë penalë

Pas shpërthimit të një Audi Q7 në lagjen “Pavarësia” në Vlorë, policia ka përcjellë të dhënat e para. Pronari i mjetit ku ishte vendosur lënda plasëse...

Aktualitet 09:08 - 29 Janar, 2017

Eksploziv makinës në Vlorë/ Zbardhet emri i pronarit

Një mjet është shkrumbuar në orët e para të ditës, në qytetin e Vlorës. Ngjarja është shënuar në lagjen “Pavarësia”  dhe mjeti i përket shtetasit Flamur ...

Aktualitet 19:36 - 7 Dhjetor, 2016

Benz e Audi, me linjë prodhimi për pjesë në Korçë/ Punësohen 1 mijë persona

Bashkia Korçë ka finalizuar marrëveshjen me kompaninë gjermane Nexans Autoelectric, për hapjen në këtë qytet të një linje prodhimi të kabllove elektrike për markat e njohura...

Uncategorized 16:36 - 16 Maj, 2016

Program Ndërkombëtar i Praktikave nga AUDI

Programi Ndërkombëtar i Praktikave nga Audi është një program 12-mujor kualifikimi për të diplomuarit në universitet. Si një praktikant ju do të merrni një pasqyrë të...

Teknologji 22:45 - 9 Maj, 2015

Përdorni ujë dhe ajër për ta bërë makinën tuaj të lëvizë

Kërkuesit e Audit janë duke prodhuar një lloj karburanti sintetik duke përdorur ujë dhe ajër. Mrekulli? Jo, shkencë. Kompania gjermane e prodhimit të makinave ka krijuar...

Teknologji 09:30 - 4 Maj, 2015

Audi prodhon naftën nga ajri dhe uji

Kopmania e makinave, Audi është duke bërë një lëndë djegëse të re për motorët me djegie të brendshme që ka potencialin për të bërë një gjurmë...

Teknologji 10:15 - 1 Maj, 2015

Audi prezanton modelin e ri A8 Sport

Kompania automobilistike, Audi, ka prezantuar modelin A8 Sport në Britani të Madhe. Kjo makinë zëvendëson modelin A8 sport Executive vjen me drita LED dhe rrota me...

Teknologji 21:37 - 8 Prill, 2015

Modeli i ri Audi A8 – D5 (Foto)

Audi A8 pritet të sjellë linjën e re të modelit A8 D5. Kjo do të jetë një model i cili do të ketë një dizajn ndryshe,...

Aktualitet 15:15 - 6 Prill, 2015

Vjen modeli i ri i Audi SQ7

Modeli më i ri i “Audi” SQ7 pritet që të dalë në treg vitin që vjen, ai do të jetë i pajisur me motorin dizel e-turbo...