Connect with Us

All posts tagged "athine"

Uncategorized 10:29 - 16 Prill, 2015

Athinë/Protestë e minatorëve kundër Qeverisë së Syrizës

Rreth 4 mijë punonjës të një miniere ari në Greqi dhe mbështetës të çështjes së tyre demonstruan në Athinë, raporton Reuters duke vlerësuar se kjo është...

Uncategorized 14:15 - 8 Prill, 2015

Dhuna e anarkistëve në Athinë/Dy policë të plagosur

Dy policë kanë mbetur të palgosur dhe nëntë persona janë arrestuar gjatë përleshjeve që ndodhën në Athinë mes të rinjve anarkistë dhe agjentëve të policisë. Përleshjet...

Uncategorized 12:42 - 23 Mars, 2015

Athinë/Farmacitë në krizë për ilaçe

Në Greqi, farmacitë janë sërish ngushtë për ilaçet bazë, siç referon e përditshmja Kathimerini, sipas së cilës shitësit e shumicës kanë përshtatur një rrugë të re...

Uncategorized 11:45 - 18 Mars, 2015

Athinë/Rishfaqen protestat e dhunshme të anarkistëve

Rreth 60 protestues të maskuar mbajtën një marshim në shenjë solidariteti me grupin gueril, të quajtur “Konspiracioni i Celulave të Zjarrit”. Ata kërkojnë lëshimin e disa...

Uncategorized 13:53 - 16 Mars, 2015

Kapshticë/ Kapen 30 kg kanabis në linjën Tiranë-Athinë

Policia kufitare e Kapshticës ka arritur të kapë 30 kg kanabis sativa që po transportohej në autobusin Tiranë – Athinë. Lënda është gjetur pas kontrollit të...

Uncategorized 10:54 - 3 Mars, 2015

Athinë/Qeveria propozon në parlament masa sociale

Qeveria e radikalëve të majtë në Greqi njoftoi masat e para sociale për t’i ardhur në ndihmë qytetarëve nën nivelin e varfërisë. Ato duhet të miratohen...

Uncategorized 10:26 - 27 Shkurt, 2015

Athinë/Rikthehen protestat e dhunshme antiqeveritare

Dhjetëra protestues janë përleshur me policinë në qendër të Athinës, duke shkatërruar dyqane, duke qëlluar me koktejle molotovi dhe duke djegur makinë, në protestë e parë...

Uncategorized 11:02 - 24 Shkurt, 2015

Propozimet/Reduktohet Qeveria, Cipras njeh privatizimet

Lista e propozimeve greke erdhi gjatë natës, por në kohë. Kështu ka deklaruar zëdhënësi i Departamentit të Çështjeve Ekonomike e Monetare në BE. Sipas agjencisë së...

Uncategorized 13:55 - 17 Shkurt, 2015

Dështimi i bisedimeve/Bursa në Athinë shënon rënie

Tregu i aksioneve në Greqi ra me më shumë se 4 për qind në ditën kur ministrat e Financave të eurozonës dështuan të arrijnë në marrëveshje...