Connect with Us

All posts tagged "athine"

Aktualitet 21:44 - 11 Maj, 2018

U ikën policisë/ Arrestohen në Athinë dy shqiptarët e arratisur

Autoritetet grek kanë arritur që të vënë në pranga 2 shqiptarët të cilët ditë më parë u arratisën nga fugoni i policisë, teksa po transportoheshin nga...

Aktualitet 13:00 - 5 Maj, 2018

Marrëveshja për “Detin”/ Bushati paralajmëron raund të ri negociatash në Athinë

Pas homazheve në nderim të Ditës së Dëshmorëve, ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, nga Shkodra i është përgjigjur interesit të medies lidhur me bisedimet sa i...

Aktualitet 15:23 - 27 Prill, 2018

Bashkëpunimi Shqipëri-Greqi/ Firmoset memorandumi i rëndësishëm

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu zhvilloi sot një vizitë zyrtare në Greqi, ku u prit nga homologu grek Andreas Ksanthos. Dy Ministrat e...

Aktualitet 15:52 - 24 Prill, 2018

E rëndë/ 3 shqiptarë vranë një 19-vjeçar për 170 euro

Një 19-vjeçar në Athinë është vrarë nga tre shqiptarë për një borxh prej 170 Eurosh. Ngjarja ka ndodhur më 18 Mars në lagjen “Marousi” të kryeqytetit...

Opinione 16:06 - 6 Mars, 2018

Jani nga Athina dhe “kompetenti” i bananeve dhe kokainës

Nga koha e piramidave ka mbetur si trashëgimi brilante deklarata naive e Sudes: Prisni, prisni se do vije kompetenti t’ua japë mbrapsht paratë, që keni futur...

Aktualitet 18:11 - 3 Shkurt, 2018

Protesta kundër Maqedonisë së Epërme/ 2500 autobuzë zbarkojnë në Athinë

Mbi 2500 autobusë me protestuesë pritet të zbarkojnë në Athinë të dielën e 4 shkurtit për të protestuar kundër emrit të ri të Maqedonisë. Sikurse kanë...

Aktualitet 13:12 - 28 Janar, 2018

Atentati ndaj shqiptarit në Athinë/ Iu mor nga dora një çantë dhe…

Të tjera detaje kanë dalë në pah për ngjarjen e ndodhur në Athinë ku një shqiptar u qëllua me dy plumba në gjoks në mes të...

Aktualitet 21:20 - 24 Janar, 2018

“Maqedonia është e Greqisë”!/Paralajmërohet protesta e madhe në Athinë

Kundrejt optimizmit dhe pritjeve të autoriteteve zyrtare në Athinë dhe Shkup për zgjidhjen e kontestit shumëvjeçar të emrit të Maqedonisë dhe takimit të sotëm të parë...

Aktualitet 19:38 - 25 Dhjetor, 2017

Sulmohet me bojë të kuqe ambasada e Izraelit

Pas njohjes së Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në vende të ndryshme të botës kanë shpërthyer një valë protestash. Edhe...

Aktualitet 19:33 - 14 Nentor, 2017

Video/ Ja skema e atentatit në qendër të Athinës

Për herë të parë dalin pamjet e para të atentatit që iu bë tre ditë më parë një 32-vjeçari shqiptar dhe shokut të tij grek, mbrëmjen...