Connect with Us

All posts tagged "athine"

Aktualitet 15:18 - 18 Shtator, 2017

Shkatërrohet banda e shqiptarëve në Athinë/ Ishte kthyer në tmerrin e metrove dhe aeroporteve

Është shkatërruar banda e cila ishte kthyer në makthin e kryeqytetit grek Athinë. Në një operacion masiv nga policia greke ka arritur të vendosë në pranga...

Aktualitet 15:35 - 17 Shtator, 2017

Athinë/ Protesta të dhunshme në përvjetorin katërt të vrasjes së këngëtarit antifashit

Në përvjetorin e katërt të vrasjes së të riut antifashist muzikantit Pavlos Fyssas nga një anëtar i partisë antifashiste, mbi 2500 grekë dhe të huaj kanë...

Aktualitet 15:15 - 11 Gusht, 2017

Tentoi të kalonte 1 ton kanabis drejt Athinës/ E pëson keq shqiptari

Roja bregdetare në afërsi të ishullit Kythira në Greqi ka sekestruar rreth 1 ton kanabis ditën e sotme. Sipas autoriteteve lokale, në lidhje me këtë çështje...

Aktualitet 21:50 - 18 Maj, 2017

“Digjet” Athina/Shikoni çfarë po ndodh në mes të kryeqytetit (Video)

Rreth 2 mijë njerëz u mblodhën në sheshin Sintagma në Athinë pas një thirrjeje nga sindikatat kryesore të vendit. Tubimi ndodh ndërsa ligjvënësit po shqyrtojnë masat...

Aktualitet 08:41 - 18 Mars, 2017

Athinë/ Përleshje midis grupimeve anarkiste dhe policisë

Në orët e vona të së premtes, qëndra e Athinës u shndërrua në arenë përleshjesh midis grupimeve anarkiste dhe forcave të policisë. Mediat greke bëjnë me...

Aktualitet 14:23 - 4 Mars, 2017

Ekstradohet nga Athina 40-vjeçari i dënuar me 2 vjet burg

Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se 40-vjeçari Edmond Xhukellari nga Pogradeci, është ekstraduar nga Athina. Gjykata e Rrethit Gjyqësor Pogradec, me vendimin datë 07.11.2014,...

Aktualitet 09:46 - 14 Shkurt, 2017

Athina ndërton xhaminë e parë

Athina do të ndërojë xhaminë e parë në vend. Qeveria greke po hap rrugën për ndërtimin e saj. Projekti është pritur me kundërshti nga shumë grupe,...

Aktualitet 11:50 - 2 Nentor, 2016

Shënim/ Pseudo-beteja nacionaliste e Edi Ramës

Prej disa ditësh ka një debat midis Tiranës zyrtare, Athinës zyrtare dhe mediave greke, të cilat po bëjnë lojën e qeverisë Tsipras dhe kryeministrit Rama, të...

Aktualitet 09:30 - 12 Tetor, 2016

Nga Kastriot Myftaraj/Me vizitën në Athinë, Meta kundërbalancon vizitën e ardhshme të Ramës në Beograd

Me t’ u bërë e ditur se Kryeministri Rama do të vizitonte përsëri Beogradin, Kryetari i Kuvendit Meta përgatiti një vizitë në Athinë. Duke qenë se...

Aktualitet 21:15 - 4 Gusht, 2016

Xhami në Athinë/ Parlamenti grek miraton ligjin për ndërtimin

Parlamenti grek ka aprovuar me shumicë votash, 206 nga 230 deputetë të pranishëm, një projektligj që do të përshpejtojë ndërtimin e xhamisë së parë zyrtare në...

Aktualitet 19:26 - 14 Korrik, 2016

Ekzekutohet një shqiptar në Athinë

Një shqiptar është ekzekutuar në qendër të Athinës. Ngjarja ndodhi në afërsi të sheshit Omonia, pas një sherri që nisi për motive të dobëta në një...

Aktualitet 22:55 - 12 Qershor, 2016

BBC: Emigrantët në Athinë përdoren për prostitucion

Sipas një hetimi nga BBC, emigrantët e rinj, duke përfshirë këtu adoleshentët, janë përdorur për prostitucion në kryeqytetin grek, Athinë. Autoritetet thonë se rreth 60,000 emigrantë...

Kosova & Rajoni 00:02 - 5 Mars, 2016

Të dëshpëruar në Athinë

Mijëra refugjatë nga Afganistani ndërkohë janë bllokuar në Greqi. Shpresat e tyre për një jetë në liri në Veri të Europës deri tani janë kthyer në...

Ekonomi 15:18 - 3 Gusht, 2015

Athine, bursa e nis ne renie aktivitetin pas kater jave bllokimi

Treguesi kryesor në Bursën e Athinës, Athex, ka rënë këtë të hënë me 22.87 për qind teksa aktiviteti i saj ka rinisur pas një javë bllokimi....

Kosova & Rajoni 16:23 - 27 Korrik, 2015

ministri i Jashtem i Maqedonise, vizite zyrtare ne Athine ne muajin tetor

Ministri maqedonas i punëve të jashtme Nikolla Popovski, ka marrë ftesë nga kolegu i tij grek Nikos Koxijas, për të vizituar Athinën në muajin tetor të...

Bota 18:28 - 18 Korrik, 2015

Dy te arrestuar per zjarret prane Athines, flaket nga duhani

Dy persona janë arrestuar në Greqi për zjarrin që ra dhe u përhap me shpejtësi në kodrat në afërsi të Athinës, deklaroi departamenti i zjarrfikësve të...

Aktualitet 23:44 - 15 Korrik, 2015

Athine, policia arreston 50 protestues

Policia e Athines raporton se rreth 50 protestues janë arrestuar gjatë përleshjeve jashtë Parlamentit. Dhuna ka përfshirë rreth 200 të rinj të cilët lëshuan bomba zjarri dhe gurë ndaj...

Aktualitet 23:15 - 15 Korrik, 2015

Fotot e fundit/ Athina flake e zjarr

Kronika 08:15 - 30 Prill, 2015

Ekstradohet nga Greqia 40 vjecari Valmir Lika

Nga Zyra Qëndrore Interpol Tirana, u krye ekstradimi nga Athina/Greqi, drejt vendit tonë, i shtetasit shqiptar, Valmir LIKA, 40 vjeç, banues në Korçë. Ky ishte person...

Uncategorized 10:29 - 16 Prill, 2015

Athinë/Protestë e minatorëve kundër Qeverisë së Syrizës

Rreth 4 mijë punonjës të një miniere ari në Greqi dhe mbështetës të çështjes së tyre demonstruan në Athinë, raporton Reuters duke vlerësuar se kjo është...

Uncategorized 14:15 - 8 Prill, 2015

Dhuna e anarkistëve në Athinë/Dy policë të plagosur

Dy policë kanë mbetur të palgosur dhe nëntë persona janë arrestuar gjatë përleshjeve që ndodhën në Athinë mes të rinjve anarkistë dhe agjentëve të policisë. Përleshjet...

Uncategorized 12:42 - 23 Mars, 2015

Athinë/Farmacitë në krizë për ilaçe

Në Greqi, farmacitë janë sërish ngushtë për ilaçet bazë, siç referon e përditshmja Kathimerini, sipas së cilës shitësit e shumicës kanë përshtatur një rrugë të re...

Uncategorized 11:45 - 18 Mars, 2015

Athinë/Rishfaqen protestat e dhunshme të anarkistëve

Rreth 60 protestues të maskuar mbajtën një marshim në shenjë solidariteti me grupin gueril, të quajtur “Konspiracioni i Celulave të Zjarrit”. Ata kërkojnë lëshimin e disa...