Connect with Us

All posts tagged "athine"

Aktualitet 22:16 - 12 Janar, 2019

Merkel në Athinë: “Sot vini në një Greqi krejtësisht tjetër”

Kancelarja Angela Merkel, ndryshe nga vizita e vitit 2014, u prit kësaj here me shumë mirënjohje në Athinë. Tsipras dhe Merkel bëjnë bilancin e një marrëdhënie...

Dy shqiptaret e arratisur nga burgu i Greqise
Aktualitet 14:58 - 2 Janar, 2019

Foto-U arratisën nga burgu në Athinë/ Zbulohen identitetet e dy shqiptarëve

Janë zbuluar fotot dhe identitetet e dy shqiptarëve që u arratisën nga burgu i sigurisë së lartë në Koridhalo të Athinës. Mediat greke raportojnë se dy...

Aktualitet 22:31 - 22 Dhjetor, 2018

E rëndë/ Shqiptari ekzekuton me thikë në zemër afganin

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pak më parë në Athinë. Një shqiptar ka ekzkutuar me thikë në zemër një shtetas afgan. Vrasja ka ndodhur rreth...

Aktualitet 10:19 - 18 Nentor, 2018

Panik në Greqi/ Çfarë ka ndodhur në Athinë gjatë natës

Kryeqyteti i Greqisë, Athina ka qenë nën shtetrrethim të plotë gjatë natës. Mësohet se policia ka arrestuar 19 persona gjatë demonstratave, që zgjatën 6 orë në...

Aktualitet 19:24 - 12 Nentor, 2018

Video/ Si u ekzekutua me breshëri plumbash koka e mafies në mes të Athinës

Mediat greke kanë publikuar gjatë ditës së sotme videon e plotë, në të cilën shikohet se si është vrarë koka e mafies australiane, i cili prej...

Aktualitet 18:59 - 9 Nentor, 2018

Funerali i Kacifas mund të bëhej kasaphanë/ Tirana i bëri nder dhe shpëtoi Athinën

Nga Alban Dudushi Shqiptarëve u bëri nder mosreagimi i ashpër ndaj funeralit të ditës së djeshme. U bëri nder jo vetëm sepse ishin të vetmit që...

Aktualitet 15:56 - 6 Nentor, 2018

Video-E hoqi qafe një shqiptar/ Si u ekzekutua në mes të Athinës koka e bandës së rrezikshme

Media greke “Kthimerini” ka publikuar një video, në të cilën shikohet se si është ekzekutuar gangsterit grek 46-vjeçar, Yanniis Makris. Dyshohet se 46-vjeçari është hequr qafe...

Aktualitet 23:17 - 4 Nentor, 2018

Vrasja e bosit të mafies australiane në Greqi/ Kush është shqiptari që e hoqi qafe

John Macris i njohur si koka e një prej organizatave mafioze më të rrezikshme në Australiu vra gjatë kësaj jave në Athinë. Mediat në greke raportojnë...

Aktualitet 21:25 - 30 Tetor, 2018

Djegia e flamurit në Athinë/ Gazetarja paralajmëron përshkallëzim të situatës

Gazetarja Ira Londo në një lidhje direkte nga Athina në emisionin “Dritare” të Rudina Xhungës, ka përshkruar situatën aktuale në Greqi, ku dhjetëra grekë janë duke...

Aktualitet 20:44 - 30 Tetor, 2018

Grekët vijojnë protestat për vrasjen e Kacifas/ Thirrje antishqiptare përpara parlamentit

Vrasja e Kostantinos Kacifas nga forcat RENEA në Bularat të Gjirokastrës, ka mbledhur qindra persona përpara parlamentit grek. Në duar protestuesit mbajnë pankarta ku shkruhet, “Kacifas...