Connect with Us

All posts tagged "athine"

Histori 08:51 - 30 Prill, 2020

Rrëfimi i të akuzuarit si “agjent grek”/ “Si tentoi Sigurimi të më rrëmbejë në Athinë dhe ngjarja në kufi që tmerroi minoritetin”

Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të Jashtme në Tiranë dhe Autoriteti për Informim i Dosjesve të ish Sigurimit të...

Bota 11:21 - 1 Janar, 2020

Ardhja e 2020/ Si u festua nëpër botë

Mbrëmë u celebrua gjerësisht festa më gjithpërfshirëse në botë: Viti i Ri. Për ta pritur 2020 në mënyrë sa më festive dhe të hijshme, shumë vende...

Kronika 08:33 - 18 Dhjetor, 2019

Ardi Veliu vizitë zyrtare në Athinë/ Bashkëpunimi i në parandalimin e krimit ndërkufitar

Me ftesë të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë greke Mihalis Karamanlakis, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, i shoqëruar nga Drejtori i Departamentit...

Kronika 14:41 - 2 Nentor, 2019

Kokainë dhe mijëra euro/ Pranga dy shqiptarëve në Athinë

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike. Të arrestuarit janë dy shtetasit 35 dhe 42 vjeç, ndërkohë...

Politikë 14:02 - 29 Tetor, 2019

Rama në Athinë për samitin/ Veshja e tij tërheq vëmendjen e kryeministrit grek

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në  Athinë ku po zhvillohet samiti i katërt euro-arab. Në kuadër të samitit, Rama ka takuar kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis. Kreu...

Kosova & Rajoni 10:19 - 22 Tetor, 2019

Zgjedhje të parakohshme në Maqedoninë e Veriut/ Athina hesht

Qeveria greke qendron e tërhequr lidhur me zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë Veriut – edhe sepse emri i këtij vendi për shumë njerëz në Greqi është...

Bota 09:53 - 14 Gusht, 2019

Përplasje fizike mes bandave/ Ndërron jetë një person, një tjetër i plagosur

Një person ka mbetur i vdekur, pas një përplasje midis grekëve dhe të huajve në Athinë. Nga raportimet e mediave vendase, mësohet se përplasja ka ndodhur...

Bota 16:44 - 1 Gusht, 2019

Panik në Greqi/ Regjistrohet një tjetër tërmet

Një tjetër tërmet 3.5 i shkallës Rihter është regjistruar pak minuta më parë në Athinë. Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, dridhjet ishin 3.5 në shkallën Rihter, rreth 25...

Bota 21:04 - 28 Korrik, 2019

Ç’po ndodh?/ Vazhdojnë dridhjet e tokës në Greqi

Një tjetër lëkundje e fuqishme tërmeti është ndjerë mbrëmjen e sotme në Greqi. Tërmeti prej e 4.2 ball u regjistrua në orë 19:09 ndërsa epiqendra ishte...

Aktualitet 13:31 - 19 Korrik, 2019

Tërmet i fuqishëm në Greqi/ Raportohen dëme materiale

Një tërmet ka rënë pak më parë në Greqi duke shkaktuar dëme materiale. Sipas dëshmitarëve janë thyer xhamat e disa ndërtesave. Tërmeti ka qnë i shkallës...

Aktualitet 09:27 - 15 Maj, 2019

Video-Sulmohet rezidenca e ambasadorit të SHBA në Athinë

Rezidenca e ambasadorit amerikan në Athinë,Jeffrey Pyatt është sulmuar me bojë dhe tymuese në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sikurse bëjnë të ditur mediat...

Aktualitet 09:01 - 22 Mars, 2019

Tronditet Athina/ Shpërthim granate pranë një konsullate

Një shpërthim granate ka tronditur qytetin e Athinës në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mediat greke raportojnë se shpërthimi ka ndodhur pranë konsullatës ruse,...

Aktualitet 18:34 - 19 Mars, 2019

Nëna hedh vajzën nga kati i pestë/ Më pas hidhet edhe vetë

Qyteti i Athinës është tronditur ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë, ku një nënë hodhi vajzën e mitur nga ballkoni i katit të pestë...

emigrasntet kunder rames
Aktualitet 16:11 - 10 Mars, 2019

Revoltohen emigrantët/ Protestë kundër Ramës në Athinë

Protestat kundër kryeministrit, Edi Rama, janë shtrirë edhe përtej vendit tonë. Ditën e sotme në shtetin grek një grup shqiptarësh protestuan përballë ambasadës shqiptare me parullat...

protesta para parlamentit grek
Aktualitet 15:14 - 21 Janar, 2019

Protesta e dhunshme në Athinë/ Plagosen dhjetra vetë

Protesta e dhunshme që u zhvillua ditën e djeshme në Athinë ka përfundura me dhjetëra të plagosur. Mediat e huaja raportojnë se 35 persona, mes të...

kreu i grupit parlamentar te ps, taulant balla
Aktualitet 11:37 - 13 Janar, 2019

Mblidhet Asambleja e PS-së në Greqi/ Balla sulmon opozitën

Partia Socialiste ka mbledhur sot në Athinë Asamblenë e degëve në Greqi. Kreu i grupit parlamentar i PS-së, Taulant Balla ka thënë në mbledhjen e Asamblesë...

Aktualitet 22:16 - 12 Janar, 2019

Merkel në Athinë: “Sot vini në një Greqi krejtësisht tjetër”

Kancelarja Angela Merkel, ndryshe nga vizita e vitit 2014, u prit kësaj here me shumë mirënjohje në Athinë. Tsipras dhe Merkel bëjnë bilancin e një marrëdhënie...

Dy shqiptaret e arratisur nga burgu i Greqise
Aktualitet 14:58 - 2 Janar, 2019

Foto-U arratisën nga burgu në Athinë/ Zbulohen identitetet e dy shqiptarëve

Janë zbuluar fotot dhe identitetet e dy shqiptarëve që u arratisën nga burgu i sigurisë së lartë në Koridhalo të Athinës. Mediat greke raportojnë se dy...

Aktualitet 22:31 - 22 Dhjetor, 2018

E rëndë/ Shqiptari ekzekuton me thikë në zemër afganin

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pak më parë në Athinë. Një shqiptar ka ekzkutuar me thikë në zemër një shtetas afgan. Vrasja ka ndodhur rreth...

Aktualitet 10:19 - 18 Nentor, 2018

Panik në Greqi/ Çfarë ka ndodhur në Athinë gjatë natës

Kryeqyteti i Greqisë, Athina ka qenë nën shtetrrethim të plotë gjatë natës. Mësohet se policia ka arrestuar 19 persona gjatë demonstratave, që zgjatën 6 orë në...

Aktualitet 19:24 - 12 Nentor, 2018

Video/ Si u ekzekutua me breshëri plumbash koka e mafies në mes të Athinës

Mediat greke kanë publikuar gjatë ditës së sotme videon e plotë, në të cilën shikohet se si është vrarë koka e mafies australiane, i cili prej...

Aktualitet 18:59 - 9 Nentor, 2018

Funerali i Kacifas mund të bëhej kasaphanë/ Tirana i bëri nder dhe shpëtoi Athinën

Nga Alban Dudushi Shqiptarëve u bëri nder mosreagimi i ashpër ndaj funeralit të ditës së djeshme. U bëri nder jo vetëm sepse ishin të vetmit që...

Aktualitet 15:56 - 6 Nentor, 2018

Video-E hoqi qafe një shqiptar/ Si u ekzekutua në mes të Athinës koka e bandës së rrezikshme

Media greke “Kthimerini” ka publikuar një video, në të cilën shikohet se si është ekzekutuar gangsterit grek 46-vjeçar, Yanniis Makris. Dyshohet se 46-vjeçari është hequr qafe...