Connect with Us

All posts tagged "atentatet"

Blog 11:56 - 22 Gusht, 2019

Nga kostumi i zhytjes tek purot/ Atentatet më të çuditshme, që CIA planifikoi apo kreu kundër Fidel Kastros

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e kundërshtoi që në fillim ngjitjen në pushtet në Kubë të komunistit Fidel Kastro. Sipas raporteve, Kastro i mbijetoi mbi 600...

Aktualitet 17:58 - 18 Maj, 2019

Nga Kreshnik Spahiu/ A do fillojnë atentatet politike në Shqipëri?

A e dini çfarë kanë të përbashkët Edi Rama, Adi Krasta, Arben Imami, Paskal Milo, Fatmir Xhafa, Martin Leka, Fatos Nano, Nikoll Lesi, Aleksandër Frangaj, Namik...

Aktualitet 21:20 - 15 Prill, 2017

Atentatet dhe kërcënimet më të bujshme politike në Shqipëri

Shqipëria në historinë e saj ka shënuar vrasje kryeministrash dhe ministrash, por pas vitit ’90 vetëm vrasja e Azem Hajdarit, funksionar dhe deputet i PD-së është...

Aktualitet 19:02 - 14 Nentor, 2015

Atentatet terroriste në Paris/Dyshimet atentatorët ishin belgë, 5 të arrestuar në Bruksel

Kur kanë kaluar më shumë se 12 orë nga atentatet që tronditën Francën e më gjerë, ende nuk ka informacione të sakta mbi atentatorët. “Ishin të...

Aktualitet 14:00 - 23 Shkurt, 2015

Policia e Shtetit: Atentatet janë porositur nga Admir Tafili

Nw njw dalje pwr mediat, Policia e Shtetit ka zbardhur detajet e grupit të strukturuar kriminal, kryesuar nga AdmirTafili, përgjegjës për një sërë veprash kriminale në...