Connect with Us

All posts tagged "atentat"

Kronika 09:41 - 5 Dhjetor, 2020

Zbardhet skema e atentatit/ U qëllua nga distanca, mjeti i efektivit të FNSH përfundoi në kanal

Të dhëna të tjera janë zbuluar pas atentatit të efektivit 26-vjeçar të FNSH-së në Shkodër, Xhuljo Prela. I riu rreth orës 02:20 ka qënë duke u...

Sekuestrimi i 2 ton kanabis/ Artan Hoxha paralajmëron zbulimin e paracelave të tjera: Kam dhe dy rrethe..
Kronika 23:19 - 3 Dhjetor, 2020

Atentati ndaj Preng Gjinit/ Artan Hoxha zbulon detaje: Ekzekutori është italian

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbardhur detaje të reja nga atentati me eksploziv që tronditi mbrëmjen e 15 shtatorit kryeqytetin. Hoxha tha se për atentatin e...

Breshëri plumbash ndaj biznesmenit/ Zbardhen detajet e reja të atentatit në Lezhë
Kronika 10:37 - 2 Dhjetor, 2020

Breshëri plumbash ndaj biznesmenit/ Zbardhen detajet e reja të atentatit në Lezhë

Janë zbardhur detaje të reja nga atentati me armë zjarri ndaj biznesmenit të njohur në Lezhë, Aleksandër Deda. Mësohet se shoqëruar në polici disa persona, që...

Dalin detaje të reja nga atentati në Vlorë/ Viktimës i zunë pritë, ja ku u fshehën ku u fshehën
Kronika 10:19 - 2 Dhjetor, 2020

Dalin detaje të reja nga atentati në Vlorë/ Viktimës i zunë pritë, ja ku u fshehën ku u fshehën

Dalin detaje të reja nga atentati që iu bë mbrëmjen e djeshme 27-vjeçarit në Orikum të Vlorës. Deri më tani referuar burimeve policore bën me dije...

Më datë 01.12.2020, rreth orës 21:00, në Sallën Operative Vlorë ka ardhur një telefonatë nga një qytetar se në Fushë- Dukat, Orikum një automjet ka ndaluar në rrugë dhe brenda tij ka një person të pa jetë. Menjëherë kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe kanë konstatuar të pajetë shtetasin B. B., rreth 27 vjeç, dyshohet ka humbur jetën nga përdorimi i armës së zjarrit. Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë dhe të Stacionit të Policisë Orikum kanë ngritur pika kontrolli dhe po kontrollojnë zonën për shoqërimin e personave të dyshuar si autorë të ngjarjes apo që mund të kenë dijeni për ngjarjen. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve.
Kronika 21:57 - 1 Dhjetor, 2020

Kush është viktima e atentatit në Vlorë/ Zbardhet e shkuara e errët

Zbulohet identiteti i viktimës së të shtënave me armë në Orikum  të Vlorës. Raportohet se nga të shtënat me armë ka mbetur i vdekur Benjamin Bezhani....

Të shtëna me armë në Velipojë/ Dyshohet për të plagosur
Kronika 21:41 - 1 Dhjetor, 2020

Të shtënat me armë ndaj një makine/ Dyshohet për atentat me një viktimë

Dalin detajet e para nga të shtënat me armë në aksin Orikum Llogara, në Dukat –Fushë. Nga informacionet paraprake, raportohet se bëhet fjalë për një atentat...

Dalin detaje të reja nga atentati në Vlorë/ Viktimës i zunë pritë, ja ku u fshehën ku u fshehën
Kronika 14:52 - 20 Nentor, 2020

Tronditet Bulqiza/ Atentat me armë zjarri, qëllohet me breshëri plumbash një person

Një atentat me armë zjarri është shënuar pak minuta më parë në lagjen e re të Bulqizës. Mësohet se një breshëri plumbash janë derdhur në drejtim...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Kronika 19:16 - 15 Nentor, 2020

Atentati ndaj biznesmenit Dhima/ Gjykata lë të lirë njërin prej bashkëpunëtorëve

Gjykata e Tiranës ka lënë të lirë njërin nga bashkëpunëtorët e atentatit të mbetur në tentativë ndaj biznemenit Andon Dhima. Mësohet se togat e zeza kanë...

I shpëtoi atentatit/ Durim Bami paraqitet në Policinë e Krujës: Nuk i dallova atentatorët
Kronika 10:41 - 9 Nentor, 2020

I shpëtoi atentatit/ Durim Bami paraqitet në Policinë e Krujës: Nuk i dallova autorët

Durim Bami ka dëshmuar për herë të parë pas antentatit ndaj tij në Tapizë të Fushë-Krujës ku mbeti i plagosur kushëri Ervin Kodra. Bami është paraqitur...

Foto-Hoxha zbulon atentatin e dështuar në Rinas/ Grupi i vrasësve i përgatitur me armë e maska
Kronika 19:08 - 6 Nentor, 2020

Foto-Hoxha zbulon atentatin e dështuar në Rinas/ Grupi i vrasësve i përgatitur me armë e maska

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka zbuluar një atentat të dështuar që ka ndodhur në 5 tetor të këtij viti. Hoxha tha se ky atentat i dështuar...

Artan Hoxha ironizon mediat serbe/ Askush nuk i ka bërë atentat ekipit Cverna Zvezda
Kronika 14:25 - 21 Tetor, 2020

“Atentati ndaj Andon Dhimës u inskenua”/ Hoxha publikon dokumentin dhe u mbyll gojën “skeptikëve”

Gazetari Artan Hoxha i është përgjigjur reagimeve se atentati ndaj biznesmenit Andon Dhima është inskenuar për të përfituar azil. Hoxha ka publikuar një dokument që vërteton...

Kronika 12:55 - 21 Tetor, 2020

Atentati ndaj Andon Dhimës/ “Shpërthen” Hoxha: “Agushët” e pushtetit e dinë që unë nuk punoj me “mall porositësi”

Gazetari Artan Hoxha ka ashpëruar tonet lidhur me mediat të cilat u munduan të fshehin atentatin ndaj biznesmendit Andon Dhima. Hoxha tregon se vendosi të publikojë...

Kronika 12:00 - 21 Tetor, 2020

Reagon Andon Dhima/ Falenderoj policinë, të zbulohet urdhëruesi!

Biznesmeni Andon Dhima ka reaguar pas arrestimit të autorëve të dyshuar për atentatin e dështuar ndaj tij. Dhima ka falenderuar policinë e shtetit për zbardhjen e...

Kronika 09:33 - 21 Tetor, 2020

Tentuan të vrasin biznesmenin Andon Dhima/ Zbardhen emrat e autorëve dhe bashkëpunëtorëve të arrestuar

Policia ka arrestuar dy autorët që tentuan t’i bëjnë atentat biznesmenit Andon Dhima. Në pranga janë vënë edhe dy bashkëpunëtorët e këtij atentati. Ne pranga ka...

Atentat me armë në Vlorë/ Vihet në shënjestër 27 vjeçari
Kronika 23:15 - 19 Tetor, 2020

Atentat me armë në Vlorë/ Vihet në shënjestër 27-vjeçari

Një atentat me armë zjarri është regjistruar mbrëmjen e sotme në Vlorë. Një qytetar është drejtuar në komisariatin e Policisë ku ka denoncuar se ndaj është...

Kronika 14:25 - 18 Tetor, 2020

Qëlloi me armë ndaj Shefit të Policisë të Malësisë së Madhe/ Gjykata jep vendimin për 19-vjeçarin

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën “arrèst me burg” për 19-vjeçarin Ilirjan Hasanaj, i cili akuzohet se kreu atentat ndaj shefit të Policisë Bashkiake Malësi e...

Luli foli, kur do flasë Vjollca Hoxha dhe Ben Blush
Aktualitet 12:18 - 18 Tetor, 2020

Dy ngjarje kriminale me të dyshuar Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin

Dy dosje në lidhje me dy ngjarje kriminale, kanë të dyshuar pronaren dhe drejtorin e Top Channel. Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi janë dy personat që...

Atentati ndaj biznesmenit në Tiranë/ Alibeaj: Shpejtësia e hetimit, tregues kyç për gatishmërinë e prokurorisë
Aktualitet 09:57 - 18 Tetor, 2020

Atentati ndaj biznesmenit në Tiranë/ Alibeaj: Shpejtësia e hetimit, tregues kyç për gatishmërinë e prokurorisë

Ish-deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj ka reaguar mbivrasjen e biznesmenit 51-vjeçar Niko Goro, në Himarë dhe denoncimin e biznesmenit Andon Dhima në Tiranë, duke i cilësuar...

Politikë 19:27 - 17 Tetor, 2020

Biznesmeni ngre dyshime ndaj Ben Blushit për atentatin/ Berisha paralajmëron drejtorin e Top Channel

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar menjëherë sapo biznesmeni Andon Dhima drejtoi publikisht gishtin nga drejtori i Top Channel Ben Blushi për atentatin që iu bë dy...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Aktualitet 18:17 - 17 Tetor, 2020

Atentat ndaj biznesmenit/ Mediat e kazanit heshtin

E pamoralshme, e turpshme, e pabesueshme! Prej dy ditësh me video dhe në mënyrë të drejtpërdrejtë është denoncuar atentati ndaj një biznesmeni në kryeqytet. Ai quhet...

Atentati në Shkodër/ Babai thirrje publike të birit: Të kam shpirt, dorëzohu një orë e më parë
Kronika 11:57 - 14 Tetor, 2020

Atentati në Shkodër/ Babai thirrje publike të birit: Të kam shpirt, dorëzohu një orë e më parë

Arben Hasanaj, ish-polici i Kufirit në Shkodër, i ka bërë thirrje djalit të tij, i cili pak ditë më parë plagosi shefin e Policisë Bashkiake në...

Kronika 17:57 - 12 Tetor, 2020

Foto-I bëri atentat familjes së shefit të policisë bashkiake/ Kush është autori 19-vjeçar

Ilirjan Hasanaj, është i riu që qëlloi me armë drejtorin e Policisë Bashkiake të Malësisë së Madhe Mentor Hasanaj, teksa ky i fundit ishte duke udhëtuar...

Kronika 10:10 - 12 Tetor, 2020

Atentati ndaj shefit të Policisë Bashkiake në Malësinë e Madhe/ Identifikohet autori

Një ditë pas atentatit me armë zjarri ndaj shefit të Policisë Bashkiake të Malësisë së Madhe, Mentor Hasanaj, uniformat blu kanë bërë të mundur identifikimin e...