Connect with Us

All posts tagged "atdheu"

Lajme 14:02 - 8 Mars, 2020

Foto-T’i mësojmë Ilir Metës “A-në” e madhe të dorës

Presidenti Ilir Meta ka filluar të shafqet prej disa kohësh si një sovranist dhe një njeri që e do shumë Atdheun. Ai po tenton të luajë...

Opinione 18:51 - 6 Nentor, 2019

Nga Lorenc Vangjeli/ Si është opozita sot, është atdheu nesër

Kush përdor vetëm veshët e sytë për të kuptuar se çfarë ndodh përreth nëpër Shqipëri, do të ketë zënë sytë me duar dhe do të jetë...

Aktualitet 22:16 - 6 Tetor, 2018

Deputeti jep alarmin/ Atdheu është në rrezik

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nasip Naço, gjatë një takimi me strukturat e partisë në Berat, ka lëshuar akuza të forta ndaj qeverisë. Sipas Naços,...

Aktualitet 18:11 - 21 Gusht, 2017

BETEJA PËR STRUGËN, BETEJË PËR ATDHEUN

Azgan HAKLAJ Vota unike e shqiptarëve të Maqedonisë shërbim ndaj Kombit. Shqiptarët kanë hyrë në Mijëvjeçarin e Tretë, si një komb, të cilit historia i ka...

Aktualitet 15:16 - 6 Gusht, 2017

Kur atdheu të dëbon, nuk ke faj që largohesh / Mesazhi domethënës i Linda Kalemit

Valltarja e Ansamblit të Këngëve dhe Valleve, Linda Kalemi, e cila jeton prej 27 vitesh jashtë Shqipërisë, ka reaguar pas debatit që shkaktoi tenori Agim Hushi me...