Connect with Us

All posts tagged "astronomi"

Bota 09:43 - 26 Dhjetor, 2019

Fenomeni “unaza”/ Eklipsi i fundit për 2019

Emiratet e Bashkuara Arabe do të jenë sot dëshmitare të një eklipsi të rrallë diellor. Eklipsi i parashikuar me kohë nga specialistët për në datën 26...

Blog 15:28 - 19 Dhjetor, 2019

Kuriozitete shkencore mbi dimrin/ Çfarë ndodh në stinën e ftohtë

Është mirë kur mëson dhe je i vetëdijshëm mbi çfarë ndodh rreth teje në çdo kohë dhe meqenëse jemi momentalisht në stinën më të ftohtë të...