Connect with Us

All posts tagged "Astiri"

Çuni i Fahriut bëhet “trim”/ Kërcënon Veliajn: Do nxjerr fakte konkrete
Aktualitet 11:02 - 18 Janar, 2021

Çuni i Fahriut bëhet “trim”/ Kërcënon Veliajn: Do nxjerr fakte konkrete

Çuni i Fahri Balliu, Klevisi ka folur sot përpara ambienteve të Gjykatës së Tiranës, ku u shpreh i revoltuar se  i janë “ngarkuar” 318 precedime penale...

Sociale 09:05 - 5 Mars, 2020

IKMT rinis aksionin për shembjen e banesave/ Kaos dhe trafik te “Astiri”

Mëngjesin e sotëm, policia dhe IKMT kanë rinisur sërish punën për shembjen e banesave në zonën e Astirit, si pjesë e aksionit për punimet në lotin...

Kronika 10:12 - 10 Janar, 2020

IKMT vijon aksionin në Astir/ Pritet shembja me shpërthim i objektit 6-katësh

IKMT do të vijojë edhe ditën e sotme aksionin në zonën e Astirit, në Tiranë, për të shembur të tjera ndërtesa, që preken nga projekti i...

Politikë 12:30 - 9 Janar, 2020

“Tani është koha e pazarit”/ Avokati: Si u mashtruan banorët e Astirit nga Basha

Avokati Altin Goxhaj ka reaguar në lidhje me aksionin e IKMT-së sot tek ish-Sheshi Shqiponja, ku u shemben edhe pesë objekte të tjera. Në një postim...

Lajme 09:10 - 9 Janar, 2020

Përfundon aksioni tek Astiri/ Shkon në 41 numri i banesave të prishura

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka dhënë njoftimin zyrtar mbi aksionin e nisur mëngjesin e sotëm në zonën e Astirit. Sipas njoftimit, IKMT ka prishur...

Sociale 20:06 - 30 Dhjetor, 2019

Dëmtohet rrjeti/ Unaza e Re dhe Astiri pa energji elektrike

Një pjesë e lagjes së Unazës së Re dhe zonës së Astirit kanë mbetur pa energji elektrike mbrëmjen e sotme. Sipas njoftimit të OSHEE, shkak është...

Sociale 12:40 - 25 Nentor, 2019

Banorët e Astirit protestë para Prokurorisë së Tiranës/ Kërcënojnë me vetëgjyqësi

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar, banorët e zonës së Unazës kanë dalë sot në një protestë para Prokurorisë së Tiranës. Protestuesit kërkojnë nisjen e hetimeve për zhvillimin...

Politikë 23:03 - 24 Nentor, 2019

Vijon qëndresa tek Astiri/ Banorët paralajmërojnë protestën e radhës

Pavarësisht shembjes së banesave të tyre, banorët e Astirit vijojnë qëndresën e tyre kundër projektit të Unazës së Re. Përmes një njoftimi për publikun, banorët bëjnë...

Politikë 21:17 - 17 Nentor, 2019

Vijojnë protestat e Astirit/ Balliu thirrje banorëve: Të gjithë të bashkuar për fitore absolute

Banorët e Astirit vijojnë protestën e përnatshëshme kundër projektit të Unazës së Re, pavarësisht aksionit të IKMT-së me shembjen e 33 banesave. Përmes një postimi në...

Politikë 13:31 - 15 Nentor, 2019

Dhuna ndaj banorëve të Astirit/ Balliu tregon dy hapat që do ndërmerren nga opozita

Partia Demokratike ka paditur penalisht policinë dhe drejtues të IKMT-së për dhunën e ushtruar ndaj banorëve të zonës së Astirit. Kallëzimi penal është dorëzuar në Prokurorinë...

Politikë 23:52 - 14 Nentor, 2019

Të revoltuar me politikën/ Banorët e Astirit denoncojnë skemën e legalizimeve

Një qytetare, banore e Astirit e ftuar mbrëmjen e sotme në “Open”, ka treguar historinë e saj, duke folur për banesën e prishur për projektin e...

Politikë 22:05 - 14 Nentor, 2019

“Teatri i Astirit”/ Arbjan Mazniku braktis emisionin ku janë të ftuar banorët protestues

Në emisionin e mbrëmjes së sotme, “Open”, temë diskutimi është “Teatri i Astirit”, ku, përveç përfaqësuesve politik,  të ftuar janë edhe banorë të “Unazës së Re”...

Politikë 20:00 - 13 Nentor, 2019

Shembja e banesave në Astir/ Kryemadhi: Dhunë kriminale, përgjegjësit do të dalin para drejtësisë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar pas shembjes së banesave tek zona e Astirit nga IKMT. Përmes një postimi në rrjetet sociale , Kryemadhi është...

Politikë 15:24 - 13 Nentor, 2019

Dhuna tek “Astiri”/ PD kallëzim penal për drejtuesit dhe punonjësit e policisë

Partia Demokratike do të depozitojë kallëzim penal për shpërdorim detyre dhe ushtrim dhune, ndaj çdo drejtuesi dhe punonjësi policie që ka qenë dje në shërbim të...

Politikë 15:18 - 13 Nentor, 2019

Faktet/ Qeveria sulmoi Astirin pas pazareve me Lulzim Bashën

Dje në mëngjes, rreth orës 05:30 forca të shumta policie, përfshirë ato të Ndërhyrjes së Shpejtë vendosën një gardh sigurie në zonën e Unazës së re,...

Politikë 20:57 - 12 Nentor, 2019

Albana Vokshi me Konventë me vete/ Kemi qenë 366 ditë me banorët e Astirit

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, e ftuar në studion e lajmeve në TV “Ora News” teksa ka folur për shembjen e banesave në Astir...

Politikë 16:50 - 12 Nentor, 2019

Braktisi banorët e Astirit/ Komentuesit “kryqëzojnë” Bashën: Ti je një spurdhjak që shkatërrove PD

Një numër i madh komentesh janë bërë në postimin e kreut të PD, Lulzim Basha gjatë vizitës së tij në spitalin e Traumës ku ndodheshin të...

Politikë 15:48 - 12 Nentor, 2019

Përplasjet e forta tek Astiri/ Kryemadhi: Lotët e qytetarëve, mallkimi e ndëshkimi mbi Edi Ramën

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar ndaj situatës sot në zonën e “Astirit”. Sipas Kryemadhit dhuna shtetërore e ushtruar sot është dëshmia e radhës së...

Politikë 15:31 - 12 Nentor, 2019

Si i tradhëtoi Basha banorët e Unazës së re

Mëngjesin e sotëm IKMT dhe policia mësynë banorët e Unazës së re, duke shembur banesat e tyre, një pjesë të legalizuar dhe një pjesë pa leje...

“E kanë përdhosur mjekësinë”/ Vasili tregon pse u kurua në spital privat pas infektimit me Covid
Politikë 14:40 - 12 Nentor, 2019

“Banorët e Astirit u përballën me dhunë çnjerëzore”/ Vasili: Demokracia dhe liria më në rrezik se kurrë

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka ngritur akuza ndaj qeverisë e cila sipas tij ka ushtruar dhunë çnjerëzore ndaj banorëve të Astirit dhe se është në...

Politikë 14:02 - 12 Nentor, 2019

Ndoka sulmon ndërkombëtarët/ I bën thirrje Lleshajt dhe ambasadorëve: Zgjohuni, po shkelen qytetarët e varfër

Kryetari i PDK, Nard Ndoka i ka bërë thirrje ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe ambasadorëve të “zgjohen” dhe të reagojnë për situatën e tensionuar tek...

Sociale 13:40 - 12 Nentor, 2019

Foto-Përplasje, gaz lotsjellës dhe persona të lënduar/ Policia blindon Astirin, IKMT vijon shembjen e objekteve

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit vijon aksionin për shembjen e 33 objekteve në zonën e “Astirit” për t’i hapur rrugë ndërtimit të aksit të Unazës...

Politikë 12:27 - 12 Nentor, 2019

“Tërbohet” Paloka/ Opozita është me banorët, Luli mungon vetëm

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar me tone mjaft të ashpra, në lidhje me situatën e tensionuar në “Astir”, ku IKMT prej orës 06:00...

Me shume postime