Connect with Us

All posts tagged "astir"

Politikë 11:30 - 19 Shkurt, 2020

“E vetmja shtëpi që nuk preket në Astir”/ Klevis Balliu denoncon prokuroren dhe dosjet e bujshme që ka mbyllur

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu ka treguar sot një dokument ku ishte stampuar fotoja e një shtëpie që sipas tij, është e vetmja që nuk...

Kronika 09:54 - 24 Janar, 2020

“Më shau nga nëna”/ Zbardhet dëshmia e të riut që ekzekutoi shokun në Astir

Është zbardhur dëshmia e 29-vjeçarit Noel Dishi, i akuzuar si autor i vrasjes së 27-vjeçarit Vilson Tafçiu, në një ndër lokalet më të populluara, në zonën...

Kronika 12:16 - 22 Janar, 2020

Vrasja e 28 vjeçarit në Astir/ Policia jep informacion zyrtar për autorin e dyshuar

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë së Tiranës, po vijojnë intensivisht punën për zbardhjen dhe dokumentimin me prova ligjore të ngjarjeve...

Kronika 12:03 - 22 Janar, 2020

Shok me 28-vjeçarin, bashkë në emigrim/ Kush është i dyshuari për vrasjen tek “Astiri”

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e 28-vjeçarit Vilson Tafçiu (Ndokaj) në zonën e “Astirit” në Tiranë, mbrëmjen e 20 janarit. Mësohet se autori i...

Kronika 09:42 - 21 Janar, 2020

Viktima ishte i shoqëruar nga dy femra/ Detaje të reja nga vrasja në “Astir”

Detaje të reja kanë dalë lidhur me vrasjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme në zonën e “Astirit” në Tiranë. Dyshohet se autori i vrasjes së Vilson...

Politikë 10:57 - 4 Dhjetor, 2019

“Ju keni përjetuar tërmet çdo ditë”/ Basha viziton banorët e strehuar në “Astir”

Kryedemokrati Lulzim Basha ka vizituar mëngjesin e sotëm banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit të cilët janë strehuar në zonën e “Astirit”. I shoqëruarnga...

Sociale 09:40 - 15 Nentor, 2019

Shemben dy banesa të tjera në Astir/ IKMT publikon pamjet e aksionit

Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit ka shembur mëngjesin e sotëm dy banesa të tjera në zonën e Astirit, që preken nga projekti i Unazës së...

Politikë 15:12 - 13 Nentor, 2019

Përplasja tek Astiri/ Balliu tregon detaje: Jam i pandehur nesër në prokurori

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu ka akuzuar policinë se ka ushtruar dhunë barbare ndaj banorëve të Astirit gjatë ditës se djeshme. Sipas Balliut, policia përveç hodhi...

Kronika 21:39 - 12 Nentor, 2019

Përplasjet në Astir/ Procedohen penalisht 26 protestues

Policia e Tiranës ka dhënë shifrat zyrtare lidhur me personat e shoqëruar për përplasjet tek Unaza e Re. Policia sqaron se ka proceduar 26 persona të...

Opinione 18:07 - 12 Nentor, 2019

Protesta në Astir/ Pse të gjithë shqiptarët duhet të mbështesin sot policinë dhe IKMT-në

Nga Bashkim Kopliku* A duhet t’i lëmë të na grabisin rrugën, hapësirën tonë të pëbashkët, e pastaj shtytësit e tyre t’u marrin votën, që të bëhen...

Sociale 17:54 - 12 Nentor, 2019

Përplasjet në Astir/ Spartak Ngjela: “Shteti i paaftë, të zgjidhet përmes rrugëve ligjore”

Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në studion e lajmeve të TV “Fax News”, teksa ka komentuar përplasjen në Astir mëngjesin e sotëm, u shpreh se shteti...

Lajme 11:07 - 12 Nentor, 2019

12 të lënduar nga përplasja tek Astiri/ Berisha: Ndal dhunës kafshërore

Edhe ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar ndaj përplasjes së banorëve të Astirit me efektivët e policisë. Berisha ka publikuar pamje nga spitali i Traumës, ku...

Lajme 10:40 - 12 Nentor, 2019

Oriola Pampuri e shpalli të vdekur/ Banori i Astirit mjekohet tek Trauma

Gjatë një lidhjeje telefonike në Abc News, ish-deputetja demokrate Oriola Pampuri deklaroi se një nga banorët e Astirit, Mahmut Himallari kishte humbur jetën dhe autoritetet po...

Kronika 09:39 - 12 Nentor, 2019

E rëndë/ Humb jetën një nga protestuesit e Unazës së Re

Një nga protestuesit e Astirit raportohet të ketë humbur jetën. Lajmi është bërë publik nga ish-deputetja demokrate Oriola Pampuri gjatë një lidhje telefonike me studion e...

Politikë 09:51 - 11 Nentor, 2019

IKMT i paralajmëroi të dalin nga shtëpitë/ Banorët e Astirit protestojnë me sfurqe në duar

Banorët e Astirit e kanë nisur me protestë këtë javë pas një njoftimi që kanë marrë nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) për t’u...

Politikë 11:01 - 16 Tetor, 2019

Pritet vendimi për Kevis Balliun dhe protestuesit/ Ish deputetë dhe qytetarë mblidhen para Gjykatës

Disa banorë të Astirit dhe disa ish deputetë të opozitës janë mbledhur para para gjykatës së Tiranës, ku po zhvillohet procesi gjyqësor ndaj ish-deputetit të PD...

Politikë 15:36 - 14 Tetor, 2019

Bllokuan rrugën tek Unaza e Re/ Gjykata jep vendimin për 3 të arrestuarit

Lirohen 3 protestuesit e Unazës së Re të cilët u arrestuan nën akuzën e bllokimit të rrugës. Gjykata ka vendosur “detyrim paraqitje” për Eduart Fehratin, Tomor...

Politikë 11:36 - 14 Tetor, 2019

Banorët e Unazës së Re ndërpresin protestat/ Ultimatum qeverisë

Banorët e Unazës së Re kanë lajmëruar se sot do të jetë protesta e tyre e fundit. Ata shprehen se nuk do të protestojnë më deri...

Kronika 19:33 - 13 Tetor, 2019

Policia vijon arrestimet në Astir/ Shoqërohet Klevis Balliu

Policia ka shoqëruar në komisariat ish deputetin demokrat Klevis Balliu. Shoqërimi i tij erdhi menjëherë pas mbylljes së protestës së banorëve të Astirit. Bashkë me të,...

Kronika 19:25 - 13 Tetor, 2019

Protesta në Astir/ Policia nis arrestimet

Menjëherë pas mbylljes së protestës së banorëve të Unazës së Re, policia e shtetit ka nisur arrestimet. Mësohet se një person është futur me forcë në...

Politikë 18:59 - 13 Tetor, 2019

Një vit terror ndaj protestuesve të Astirit/ Basha zbulon çmimin e dhunës

Kryedemokrati Lulzim Basha, nga protesta e banorëve të “Unazës së Re”, u shpreh se ndaj banorëve ushtrohet dhunë dhe terror i vazhdueshëm prej më shumë se...

Politikë 18:23 - 13 Tetor, 2019

Pas denoncimit të CNA.al/ Basha rikthehet tek Astiri

CNA.al denoncoi dy ditë më parë, braktisjen e banorëve të “Unazës së Re”, nga kryedemokrati Lulzim Basha. Ky i fundit ndonëse, sistematikishit, i kishte dhënë llafin...

Politikë 11:20 - 13 Tetor, 2019

Burg për 3 banorët e Astirit/ Çfarë paralajmëron Klevis Balliu

Sot, gjykata ka caktuar masën “arrest me burg” për 3 personat e arrestuar me akuzën se bllokuan rrugën pas protestës së mbajtur tek ‘Unaza e Re’....