Connect with Us

All posts tagged "ashensoret"

shkeputet ashensori
Sociale 18:59 - 30 Janar, 2020

Probleme pas tërmetit/ Kontroll për të gjithë ashensorët brenda vitit 2020

Brenda vitit 2020, të gjithë ashensorët që janë të instaluar në pallate, duhet t’i ushtrohen kontrollit të sigurisë dhe të marrin certifikimin pranë Inspektoratit të Mbikëqyrjes së...

Sociale 15:07 - 26 Nentor, 2019

Tërmeti-Njoftim i rëndësishëm/ Qytetarët të mos përdorin ashensorin

Inspektorati Shtetëror i Mbikëqyrjes së Tregut, për shkak të situatës së krijuar nga dëmet e tërmetit, u ka bërë thirrje qytetarëve të mos përdorin ashensorin e...

Politikë 10:45 - 24 Shtator, 2019

Ministrja Denaj: Prioritet siguria e qytetarëve, kontroll i sigurimit teknik të ashensorëve

Sigurimi teknik i ashensorëve të dëmtuar si pasojë e tërmetit të ndodhur pak ditë më parë duhet të bëhet sa më shpejt, në mënyrë që qytetarët...

Aktualitet 22:32 - 13 Prill, 2017

Ashensorët e pallateve, jashtë standarteve të BE-së

Moszbatimi i ligjit rrezikon jetën e qytetarëve, në vend numërohen rreth 7303 godina me ashensorë. Godinat e banimit të ndërtuara pas viteve ‘90 kanë ashensorë të...